Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Férfi termékenységi problémák...

Férfi termékenységi problémák tagadás?

Figyelt kérdés
Már van egy 5 éves kislányunk, és próbálkozunk megint babával. Mindketten szeretnénk, a férjem talán egy kicsit jobban is, mint én. Eddig legalább is úgy tűnt. Sajnos 1 éve nem sikerül, ezért meddőségi központba mentünk. Kiderült, hogy elég rossz az eredménye, csak inszemre elég, éppenhogy. Az elmúlt időszakban elég gyakran ivott, rászokott a dohányzásra, holott korábban csak bulikban cigizett. Most hétköznap is elszív néhány szálat. Stresszes a munkája, rengeteget dolgozik. A kajára sem nagyon sikerül odafigyelni, mert a stresszt sokszor ezzel vezeti le. A lényeg, hogy mikor megtudtuk az eredményt, megbeszéltük, hogy vitaminok, egészséges táplálkozás, elhagyja a káros szokásokat. Ez pár hete volt, ehhez képest csak fokozódott ez az egész helyzet. Ma teljesen kiborultam, mert egy reggelig tartó buliba ment el a nagyivó cimboráival. Mondtam, hogy nem értem a viselkedését és szomorú vagyok. Erre szó nélkül itthagyott. Egyszerűen nem értem, mi történik. Egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, mindig mindent megbeszéltünk. Lehet, hogy a büszkeségét sérti, és így próbálja feldolgozni? Az előző gyerek is nehezen jött, akkor velem volt gond, neki hiperszuper volt akkor az eredménye, büszke is volt rá. Most viszont az a baj, hogy ha tovább romlik, inszemen sem fogunk nagy esélyekkel indulni, ami egy hónap múlva már esedékes lesz. Tanácstalan vagyok, hagyjak neki időt? Tegyük át későbbre az inszemet? Nem akarok én sem feleslegesen hormonokat szedni, ha ő nem tesz meg mindent azért, hogy sikerüljön.
2020. aug. 18. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem itt a fö gond a párkapcsolatotokban van, föleg, ha a férjed egyre inkább iszik meg bulizik nélküled.

Ilyen esetben nem kellene még egy gyereket vállalni!

2020. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthető volt, nem bulizik nélkülem, most ment el hosszabb idő óta. Itthon sörözget vagy borozgat inkább, ritkán megy el haverokkal, 1-2 havonta max, de az sem reggelig. Nekem inkább az az érzésem, hogy nem tudja kezelni a munkahelyi stresszt, aztán hozzájött még ez a meddőségi dolog, és nem tudja feldolgozni.
2020. aug. 19. 00:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Legalábbis remélem, csak ennyi. A lehetőségekhez képest sokat vagyunk együtt, rengeteget foglalkozik a gyerekkel, a háztartásból kiveszi a részét. Nem hanyagol minket.
2020. aug. 19. 00:11
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd egy kicsit. Neki kb azt jelenti a diagnózis, hogy impotens, nem férfi. Fel kell dolgoznia.
2020. aug. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Mérlegelj,

megéri neked szétrobbantani a jelenlegi, viszonylagos családi békét még egy gyerek vállalása miatt?


A helyzet az, hogy nem látsz bele a párod fejébe. Nem tudod, valójában mit is gondol.


Honnan tudod biztosan, hogy akar e még egy gyereket egyáltalán? Lehet úgy van vele a párod, hogy most már kicsit nagyobb a lányod és úgymond túl vagytok a nehezén. Az első éveken. Éjszakázások. Hasfájások. Szexmentes időszak az asszonnyal. Ezek azért nagy lemondások egy férfinak (persze, nőknek is, de mi máshogy éljük meg az egész sztorit).


Lehet, hogy most kicsit lazítani akar, nem? Főleg, hogy írtad, hogy stresszes a munkája és nehezen éli meg.


Hagyj neki időt. A férfiaknak nehéz, kellemetlen kérdés a meddőség gondolata. A teljesítménnyel kötik össze.

2020. aug. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért furcsa, mert ő hozta fel a témát, én nagyon sokáig elzárkóztam tőle, mert elég traumatikusra sikerült az előző szülés. Nem nyaggatott, de elmondta, ha készen állok, ő nagyon szeretne még gyereket, akár kettőt is még. Valószínűleg az van, hogy a büszkeségét sérti ez a helyzet. Talán halasztanunk kellene az inszemet. Én nem bánom, ha csak egy év múlva jön össze. De jó lenne tudnom, mire készüljek.
2020. aug. 19. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Azt írod, hogy jó a kapcsolatotok. Akkor ezt miért nem lehet vele megbeszélni? A kommunikáció a legfontosabb.

Szerintem ezt a baba témát engedjétek el egy időre.

2020. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!