Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan tovább, ha semmi esély?

Hogyan tovább, ha semmi esély?

Figyelt kérdés
Milyen értelmes célt lehet kitűzni, ha a gyerekvállalás esélytelen? Milyen jövőm lesz így? Körülöttem nagyjából mindenki boldogan várja a babát, nem győzöm leállítani a követéseket, szinte mindennap jön egy-egy új bejelentés.Én meg teljesen esélytelenül, reménytelenül szenvedek, és fogalmam sincs, hogyan, merre tovább. Van ugyan pár kellemes, örömteli pillanat és élmény (utazások, színház, étterem, stb.), de ezek csak pillanatnyi figyelemelterelésre jók. Csak reménykedek, hogy mielőbb vége lesz, és nem érem meg az öregkort, de ez így nem élet... :(
2020. aug. 19. 11:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%
Én értem, hogy ez egy ösztön, de pont azért vagyunk emberek és nem állatok, hogy tudjunk uralkodni az ösztöneinken. Bizonyos mértékig persze érthető, hogy vacak egy érzés, ha nem jön össze a gyerek, de a kérdező már a ló túloldala, konkrétan élni sem akar, azt várja hogy minél hamarabb távozzon az élők sorából. Na hát azért nekem senki ne mondja, hogy ez teljesen rendben van, hogy valaki képes lenne akár inkább eldobni magától az életét, csak mert önmagában képtelen boldogulni és másokhoz köti a létezését.
2020. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nincs rendben, fel kell dolgoznia. Ezért is írtam egy előző kommentben, hogyha egyáltalán nincs esély, akkor el kell kezdeni a gyaszfolyamatot, ha pedig esély van, akkor menni kell tovább és próbálkozni. Valószínűleg most van azon a ponton, hogy maga körül csak boldog kismamákat lát, és besokallt. Én megértem őt, és azt is, hogy most nem látja a kiutat belőle. Nem kritikára van most szüksége, hanem megértésre és továbblendítésre. Legalábbis szerintem.
2020. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%

Örökbefogadás? Kicsit adj lejjebb az önzőségedből, esélyt adhatnál egy olyan életnek akinek valószínű szörnyű élete lenne nélküled.

Nem írtad, hogy miért esélytelen. Nem akarok kötözködni, de ténylegesen van egy ismerősöm, aki van 150 kiló és a lépcsőn lusta felmenni, de mindennap sír mert nem jön össze a gyerek a pajzsmirigy miatt. Kolbászt eszik Milka csokival. Viszik mindenhova. Dehát ez a fránya pajzsmirigy!

Ne törj össze emiatt, egy gyerek nem minden.

2020. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%

Fogadj örökbe, legyél nevelőszülő, tanulj olyan szakmát, ami gyerekekkel foglalkozik.

Legyen macskád, kutyád. Nem vicc, nekem olyan a macskám mint a gyerekem :)

2020. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
44%

Persze, állat....... hát látom a meddő ismerősöket, mit csinálnak az állataikkal, vékony mezsgye van a még éppen normális állattartás és a total elborult beteg hozzáállás között.


A saját gyereket nem lehet állattal pótolni, az örökbefogadás opció max.

2020. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

Sajnálom kérdező a helyzetet.


Miért nem lehet? Hány éves vagy?


Egyik kedves ismerőseim az örökbe fogadás mellett döntöttek. Remélem, még idén lesz gyerekük!

2020. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen helyzetben nem kell ám facebookon lógni. Túl sok kéretlen információ jut el hozzád, ami nyomaszt. Régen is megvoltak az utolsó évfolyamtárs életéről szóló infók nélkül is az emberek. Sőt.
2020. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is fogadj örökbe. Esetleg szép élet cel lehet, ha onkenteskedni kezdesz gyerekek mellett. Táborokban, nevelőotthonokban, kórházakban. De en mindenképp az örökbefogadást választanám.

Aki szerint ez felháborító, hogy valakinek ez a célja, az sajnálatos, mert hat nem vagyunk egyformak. Van aki boldog gyerek nélkül és van aki NEM.

2020. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
26%

Látszik mennyire nem vagyunk egyformák. Engem inkább elriasztanak azok a dolog, amik a gyerekvállalással járnak. És őszintén nem irigylem a gyerekes ismerőseim életét. Rengeteg dolog van, amit gyerekkel nem, vagy csak alig lehet csinálni, és most nem a minden hétvégi IHB-bulikra gondolok, ebből kinőttem már én is.

De ha mindenképp szeretnél, akkor én is csak azt tudom javasolni, hogy fogadj örökbe. Szerintem még szebb dolog is, mint a saját. Így egy eldobott életnek adsz esélyt a normális jövőre. A gyerekotthonokban felnőtt lányok nagy része prosti lesz, ahogy betölti a 18-at, vagy még előbb... Mivel életükben senki sem szerette őket, így kb. percek alatt behálózza őket a strici-hálózat pár mondat kedves szóval. Elég elkeserítő, és örökbe fogadással legalább egy vagy két ilyen gyereknek nem ez a sors jut.

2020. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
12%
Igen, meddőségre állat. Mi a problémád vele?
2020. aug. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!