Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan tovább, ha semmi esély?

Hogyan tovább, ha semmi esély?

Figyelt kérdés
Milyen értelmes célt lehet kitűzni, ha a gyerekvállalás esélytelen? Milyen jövőm lesz így? Körülöttem nagyjából mindenki boldogan várja a babát, nem győzöm leállítani a követéseket, szinte mindennap jön egy-egy új bejelentés.Én meg teljesen esélytelenül, reménytelenül szenvedek, és fogalmam sincs, hogyan, merre tovább. Van ugyan pár kellemes, örömteli pillanat és élmény (utazások, színház, étterem, stb.), de ezek csak pillanatnyi figyelemelterelésre jók. Csak reménykedek, hogy mielőbb vége lesz, és nem érem meg az öregkort, de ez így nem élet... :(
2020. aug. 19. 11:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Miért esélytelen?


Én nem hiszem, hogy egy gyereket bármi ilyesmivel pótolni lehet.

2020. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%

Én pedig abszolút felhàborítónak tartom hogy van aki azt hiszi, gyerek nélkül nincs élet.

Akinek ez az egyetlen "értelmes cél" az életében, az nagyon nagy gond szerintem.

2020. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Miért nincs esély? Örökbe is lehet ám fogadni, ha valóban fizikai akadálya van.
2020. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Én örökbe fogadnék és/vagy jelentkeznék nevelőszülőnek.
2020. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Örökbefogadás?

Van párod? Ha nincs, először igyekezz megtalálni, ebbe lehet bőven időt és energiát fektetni.

Találj magadnak/magatoknak hobbit, pl. sport, utazás, búvárkodás, túrázás, hegymászás, ejtőernyőzés, olyat, ami igénybe vesz és adrenalint szabadít fel.

2020. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Fogadj örökbe ha nem lehet saját. Legalább egy kisgyermekkel jót cselekszel :) ami mellesleg neked is nagy élmény lesz egy gyermeket felnevelni.
2020. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
2-es, a gyerek nem egy "lehetséges cél", hanem a - a többségnél - a női lét egyik legerősebb ösztöne, és mint ilyet, nem lehet pótolni munkával, hobbival, utazásokkal.
2020. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ki lett mondva, hogy semmi esély, vagy van esélyed, csak most elfáradtál? Nagy különbség van a kettő között. Ha semmi esély, akkor ideje elkezdeni az ezzel járó gyászt és más megoldáson gondolkodni. Ha pedig van esély, akkor pár napig még engedd meg magadnak, hogy szomorkodsz, de utána állj fel belőle és próbálkozzatok tovább.
2020. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

Egy dolog gyerekre vágyni egészséges mértékig (!), na de az se normális, amit a kérdező csinál. Elsősorban mindenkinek önmagában is képesnek kellene lennie arra, hogy boldog legyen és legyen értelme az életének. Gyerek nélkül sem céltalan az élet, azért aki olyanokat mond, hogy reméli nem éli meg az időskort, mert ez így nem élet, hát az meglehetősen beteges. Szomorú, hogy valaki nem tud magával mit kezdeni, mert úgy gondolja az ő boldogsága máshoz van kötve. Nem állatok vagyunk, hogy ne tudjunk az ösztöneinken uralkodni!

De ha ennyire képtelen vagy boldogulni az életben gyerek nélkül, akkor fogadj örökbe, de én azt javaslom először a fejedben tegyél rendet..

2020. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

9: ez egy ösztön, amit van, aki ki tud magában irtani, van akiben ki se alakul soha, de akiben ott van és nem teljesül az egy pokol. Ezt csak az értheti, aki volt már ilyen helyzetben.


Lehet helyettesíteni, meg le lehet kötni az energiákat és a figyelmet, de melyen belül szétrágja az embert.

2020. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!