Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan tovább, ha semmi esély?

Hogyan tovább, ha semmi esély?

Figyelt kérdés
Milyen értelmes célt lehet kitűzni, ha a gyerekvállalás esélytelen? Milyen jövőm lesz így? Körülöttem nagyjából mindenki boldogan várja a babát, nem győzöm leállítani a követéseket, szinte mindennap jön egy-egy új bejelentés.Én meg teljesen esélytelenül, reménytelenül szenvedek, és fogalmam sincs, hogyan, merre tovább. Van ugyan pár kellemes, örömteli pillanat és élmény (utazások, színház, étterem, stb.), de ezek csak pillanatnyi figyelemelterelésre jók. Csak reménykedek, hogy mielőbb vége lesz, és nem érem meg az öregkort, de ez így nem élet... :(
2020. aug. 19. 11:44
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a segítséget mindenkinek!

Próbálok reagálni minden felvetésre:


esélytelenség: fizikai akadályról van szó, a méhem túl fejletlen, a petefészkeim pedig nem működnek (vagy nincsenek is, legalábbis UH-n nincsen nyomuk), természetes ciklusom soha nem volt, tablettával kell pótolnom a hiányzó hormonokat.


párkapcsolat: van párom, együtt élünk évek óta, de nem akar elvenni, és az örökbefogadásra sem nyitott, mivel az előző házassága is ráment a sikertelen lombikokra és a várakozásra, érthető módon besokallt az egésztől; a kapcsolatunk elején még lelkes volt, tervezgettük, hogy összeházasodunk majd, örökbefogadunk majd, de aztán "rájött", hogy öreg ő már ehhez, fölösleges macera, én meg próbálok beletörődni.


örökbefogadás: hosszadalmas, megalázó procedúra, éveket kell várni, és házassági papír nélkül nem adnak egészséges kisbabát.


háziállat: van 2 cicánk, de nem gyerekpótlékok, a macskaságuk miatt szeretjük őket


gyerekekkel kapcsolatos foglalkozás: nem tervezek pályát módosítani, de el nem tudom képzelni, hogy mások gyerekével foglalkozzak napi szinten:/ Amúgy jól kijövök velük, a családi összejövöteleken szinte mindig én vagyok az ügyeletes "gyerekcsősz", akkor és ott élvezem is, de az ilyen találkozók, összejövetelek után ők mennek szépen haza az édesanyjukkal, nekem meg marad a nagy üresség :(


Amúgy 30 éves vagyok, pont abban a korban, amikorra már szerettem volna feleség és édesanya lenni, a barátaim, régi ismerőseim mind sorra házasodnak, gyerekük lesz, haladnak az életükkel, én meg csak... hát, létezek, és úgy érzem, nem azt az életet élem, amit szeretnék. Egy kicsit túloztam talán azzal, hogy nem akarom megérni az öregkort, de szorongással tölt el a gondolat, hogy szépen lassan minden ismerősöm "elkopik", mert családjuk lesz, gyerekeik, majd unokáik, én meg a végén teljesen egyedül maradok...:'(


Józan ésszel tudom, hogy gyerek nélkül is lehet szép, tartalmas, teljes életet élni, léteznek más életcélok is, mint a családalapítás, csak azt nem tudom, hogyan, merre...

A sportok, adrenalindús tevékenységek nem lenne rossz gondolat, de én pont nem erre vágyom...:( Búvárkodás, túrázás még oké (ejtőernyőzés, hegymászás kizárt), de folyamatosan ott motoszkálna bennem, hogy mondjuk halak bámulására pazarlom az időmet, amikor inkább mesét olvasnék a gyerekemnek, vagy segítenék nekik leckét írni, ahogy túrázás közben is az járna a fejemben, hogy mennyivel érdekesebb lenne, ha családostul mehetnénk.

2020. aug. 23. 20:02
 22/23 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező en teljesen megértelek. Jómagam ugyan sosem vágytam gyerekre, viszont így hozta az élet, hogy lett. És valóban sokkal teljesebb így az életünk. Így en tulajdonképpen csak azt tudom neked tanácsolni, hogyne add fel az álmod egy pasi miatt. Ha örökbe akarsz fogadni, és ő nem, valószínű rossz emberrel vagy.
2020. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Megértem a nehézségeidet.


Viszont azt megkérdezhetem, hogy miért tartod megalázónak az örökbefogadást?


Nagyon fiatal vagy még. 2-3 évet kellene valószínüleg várni egy bébire, de 30 éves vagy, van még időd úgymond. Szerintem ha mostanában elkezdenétek az örökbegogadási procedúrát, akkor már 32, 33 évesen lehetne egy babátok.

2020. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!