Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akik PCOS-ok, megnéznék ezt...

Akik PCOS-ok, megnéznék ezt az eredményt?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk párommal, és a doki elküldött hormon vérvételre. egyenlőre a 3.napi eredménye van meg. a 3.napon voltam.


[link]


2020. okt. 16. 23:37
 1/8 A kérdező kommentje:
2020. okt. 16. 23:39
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem értek hozzá, de ott van mellette a referencia tartomány, az alapján minden rendben van.
2020. okt. 17. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Ez egy tökéletes eredménynek látszik


Tsh

Lh:Fsh arány is

2020. okt. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Az LH/FSH aránya pont nem jó, annak 1 körül kéne lennie. Mindkettő 5 körüli értéknél ideális.

De egyébiránt ez önmagában még semmit nem jelent. Ez egy normális hormonpanel. De PCOSnél a 21.napi többet mond, mert abból látszik hogy van e ovuláció vagy nincs...

2020. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 4-es mondja jól.

Amúgy kell a 3. ciklusnapi is, de a 21. napon kéne progeszteron is mellé. Valamint TSH és egy 3 pontos OGTT inzulinokkal. Egyébként a hormonjaid megfelelnek a follicularis fázisnak. Sok nő menstruál sőt néha ovulál is PCOS mellett. Igaz, hogy a vetélés gyakoribb. Nekem 2 gyerekem is van 😊 igaz, nem pár hónap alatt sikerültek.

Ultrahangon PCO jellegű petefészkeid voltak? Tapasztalatom szerint érdemes endokrin centrumba menni ezekkel a bajokkal, sokan csak nyakra-főre kérik a hormonpaneleket aztán a végén adják a Clostyt..

2020. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok. A 21.napi még vissza van, oda majd nov. 2.-án megyek. Szerintem nincs ovulációm, 1 napos "menstruációm" van. 10 évig szedtem fogamzásgátlót, közbe nagy nehezen kiderült, hogy endometriózisom van 2szer műtöttek vele. Most babát szeretnénk, februárba hagytam abba végleg a fog.gátlót, erre jött ez... Azt mondták, hogy nem kimondott pcos hanem pcos jellegűek a petefészkek...
2020. okt. 17. 14:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a 21.napon mennyinek kéne lennie a progeszteronszintnek? Nekem tuti kevés lesz, mert sokat barnázok is, úgy tudom, hogy ez a progesuteronhiány egy jele
2020. okt. 17. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jo az lh/fsh arany is, akkor nem jo, ha az lh magasabb (2-3x), mint az fsh. Nalad pont az lh alacsonyabb, igy teljesen rendben van.
2020. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!