Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem jön össze a második baba....

Nem jön össze a második baba. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Első baba simán összejött, a második nem akar jönni. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi volt a gond? (ha volt), végül sikerült? Meddig vártatok rá?
2020. dec. 9. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A fiam a második hónapban megfogant, 8 év múlva a második nem akart jönni illetve volt 2 kémiai terhességem. Kaptam Clostyt, és a mâsodik gyógyszeres hónapban összejött. Így 5 hónap alatt sikerült, ami nem sok, de mivel én 38 éves voltam, nem volt időm várni. Ma 3 hónapos a kislányom.
2020. dec. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értem ki és miért szavazta le az első válaszolót. Úgy tűnik egyesek azért vannak az oldalon, hogy leszavazzanak másokat.
2020. dec. 9. 09:02
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Mit jelent az, hogy simán? A második mióta nem akar jönni?

Azt szokták mondani, ha egy éven belül nem sikerül, akkor érdemes orvost felkeresni (persze lehet hamarabb is). Amennyiben tökéletes időben van együtt a pár és van ovuláció, akkor kb. 20% esély a teherbeesésre, tehát kis szerencse is kell, hogy minden összeálljon (ovu teszttel, hőmérőzéssel rá lehet segíteni). Ovu tesztet csinálsz? Érdemes elkezdeni, ha nem.

2020. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van. Első baba első védekezés nélküli hónapban megfogant. A második január óta nem jön. Kicsit alacsony a progeszteron szintem, most kaptam clostilbegyt tablettát és progeszteron kúrát. Ez az első hónapja a kúrának. Ha nem sikerül, következő hónapban megemeljük az adagot. Elvileg lett most peteérésem, de lehet nem sikerült pont jókor együtt lenni.
2020. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk is fiam a 2.gyógyszermentes hónapban összejött. Az első honapban még ovszerrel védekeztünk, így gyakorlatilag az első hónapban megfogant.

Most április óta próbalkozunk, azóta volt egy missed ab-om, üres petezsák miatt. Azóta megint semmi

2020. dec. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Próbálkoztunk tavaly egy fél évet kb., bár akkor még csak nem védekeztünk, nem számoltam, nem időzítettük az együttléteket. Aztán ez a járvány miatt inkább vártunk, most ez a negyedik hónap, hogy ovu tesztelek, figyelek mindenre. Próbáltuk pozitív ovuteszt után mindjárt, illetve volt, hogy másnap, amikor egy-két órán keresztül erős alhasi fájdalmat és szúrkálást érzek. Szeptemberben volt egy nagyon halvány pozitív 10es one step tesztem a 11.dpo-n, aztán 12. napon ugyanaz, nem erősödött. Aztán csak 25ös tesztem volt, úgyhogy vártam, meg is jött. Nem tudom, hogy lehetett-e valami, vagy csak gagyi volt a teszt.
2020. dec. 9. 10:46
 7/10 anonim ***** válasza:
3 voltam, kitartást! Ez így még mindig benne van a "normál" próbálkozások számában.
2020. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont így vagyunk,1 éve várjuk a tesót. Januárban kezdjük az első inszemet.
2020. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 8 hónapja várjuk a kistesót. Első babánk a 2.hónapban sikerült.

Ez az első hónap, hogy ovu teszteltem. Kiderült, hogy két nappal később van ovum, mint én eddig gondoltam.

Ma vagyok a 9.dpon. Ma reggeli tesztem negatív.

Pozitív ovuteszt előtti napon, és az azt követő 4 napban voltunk együtt.

Bízom benne, hogy csupán csak korai volt a teszt. December 18-ra nem várom.

Ha most sem sikerül, akkor a teszt mellé hőmérőzni is fogok. Aztán a következő lépés a doki lesz.

2020. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Jó nektek.. Mi az első babánkar 7 hónapja várjuk...
2020. dec. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!