Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit ajánlott az orvos magas...

Mit ajánlott az orvos magas prolaktin szintre és babatervezésre?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kistesót, de még szopizik a 2 évesem. A nőgyógyász Inofolic+Premens+Femibion 0 tablettákat ajánlott, hogy a prolaktin szintemet csökkentse.

Szabályos a ciklusom, 25 napos. Sosem volt vele problémám, amit mondtam is neki. Stresszes voltam az utóbbi 1-2 évben, haláleset is történt a családban nemrég, ami nagyon megvisel. De ezek ellenére normálisan megjött. Sőt látott érett petét is, amikor megvizsgált.. Nem értem miért írta fel az Inofolicot és a Premenst. Valakinek volt ilyen, hogy nehezen jött össze a következő baba, és ezek segítettek volna, ha nem voltak PCOS tünetei? Vagy szedjek inkább Barátcserje kapszulát?



2020. dec. 10. 09:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy tegnap kezdtem el szedni a Femibion 0-át. Nem tudom az mennyit is segíthet ezen a problémánkon.
2020. dec. 10. 09:45
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora az a "magas" prolaktin? És mi a probléma az inozitollal és a barátcserje kivonattal (Premens)? Teljesen természetes szerek, nem is értem, hogy mi különbséget látsz a Premens és egy "barátcserje kapszula" között.
2020. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Magas prolaktin szintre a Bromocriptint szokták felírni.
2020. dec. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért magas a prolaktin, mert szoptatsz. Ha csökken, elapad a tejed is. Meg mit jelent az, hogy nehezen jön össze a baba?
2020. dec. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Semmi bajom nincs velük egyelőre, mert nem szedtem még sosem őket. Azért kérdeztem, hogy esetleg a Barátcserje kapszula jobb-e, mint a Premens, mert a b.cserjében magasabb a hatóanyag, ahogy néztem - meg olcsóbb is, de ez most másodlagos dolog. Az Inofolicot+Premenst pedig úgy tudtam eddig, h a pcos-okkal szedetik, nekem nincsenek ilyen tüneteim. Fogalmam sincs mekkora a prolaktin szintem, mivel nem küldött el vérvételre, csak annyit mondtam neki, hogy szoptatok. Erre mondta, hogy magas, ezért nem esek teherbe. Semmi mást nem látott ez ellen. A férjemnél sincs gond.

A kisfiam kiköveteli, kell neki. Már mindent próbáltam, hogy ne szopizzon, de nem akarja abbahagyni. A védőnő és a gyerekorvos is tanácsolta, hogy akkor ne erőltessem, majd magát elválasztja, ha úgy érzi. Csak hát akkor így nem lesz tesó... Ezért, ha valaki tudna érdemben hozzászólni, hogy használnak e ezek a porok/tabletták, vagy menjek más irányba?

2020. dec. 10. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha sokáig szopik, de ovis korú gyerekeket faluhelyen úgy választottak le régen, h. kellemetlen ízű dolgokat kentek a mellbimbóra. ;) Az inozitol a hormonegyensúly beállításában kaphat szerepet, bárki teljes lelki nyugalommal szedheti, egészségesen is. Barátcserje kapszula is ezerféle van, különböző hatóanyagtartalommal és nem mindegy, hogy a barátcserje porított termése (vagy levele) vagy a kivonata van benne (pl. Premens), mert az utóbbi sokkal esszenciálisabb - nyilvánvalóan. Sőt, barátcserje krém is van, mert bőrön át jól felszívódik a hatóanyag.

#3 Talán elkerülte a figyelmedet, hogy a kérdező szoptat, tehát nem opció a Bromocriptin, különösen nem akkor, ha teljesen természetes okból - a tejelválasztást támogatandó - magas a prolaktinszintje.

2020. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy már a mustártól kezdve, a pirospaprikán át mindent kentem rá 😄 de letörölte, vagy lenyalogatta, utána pedig mondta, hogy nyamnyam. Mézes cumit is próbáltam már, el se fogadta. Sokféle cumit vettem neki, viszont egyik sem kellett. Korábban sem nagyon cumizott. Szóval nehéz eset 😀


A Netamin barátcserje kapszulára gondoltam, hogy talán azt próbálnám meg a Premens helyett.

Lehet használni együtt a Netamint, Inofolicit és a Femibion 0-át?

2020. dec. 12. 13:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet együtt használni őket.

A Netamin és a Premens hatóanyagtartalma nem hasonlítható össze, mert az egyik csak por, a másik meg kivonat, nyilván a por sokkal "hígabb" mint a kivonat, csak ugye nem tudjuk, hogy milyen arányú a kivonat, azaz mennyi növény volt eredetileg.

Mellbimbó kenegetésre kipróbálhatod a grapefruit héját, ha azzal bekened és megszárad, az nem látszik, mégis piszok keserű.

2020. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!