Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok segíteni a párom...

Tudnátok segíteni a párom spermaképének értelmezésében?

Figyelt kérdés

[link]

Ez milyen eredménynek számít?

Illetve miért fontos a hormon illetve here UH vizsgálat, ha elvileg nem rossz az eredmény?



2020. dec. 20. 00:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem csak az össze spermium mennyiséget kell nézni

A párodnál a probléma, hogy csak 3% a normál morfológia.

Ahhoz, hogy a terhesség létrejöjjön, elengedhetetlen, hogy megfelelő számú, jól mozgó (profresszívan mozgó) és megfelelő alakú spermium legyen. A párodnál rettentően alacsony az a 3% és jól mozgók aránya sem túl acélos, bár az azért nem olyan rossz.

Maga a spermium száma az átlagon felüli.

De ha kiszámolod a 173 milliónak a 3%-át.... az kb. 5 millió. Ez már a lombik határát súrolja. 5 millió alatt már inszeminációt se nagyon csinálnak.


Nem kell ettől megijedni, sokkal gyakrabban előfordul ez mint ahogy gondolnád. De ki kell vizsgálni. A here UH-al meg lehet állapítani, hogy a párodnak van-e here visszere. Mert pl. az is károsíthaja a spermiumokat. Szerintem nála nem hormon gond lesz, de az is rutin kivizsgálás része ilyenkor.

Gondolom andrológushoz mentek. Ő szokta jevasolni ezeket a vizsgálatokat. ÉS általában javasol majd egy rakás vitamint, és 3 hónap után egy kontroll spermiogram javasolt.

2020. dec. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hát eleve ezek az eredmények már egy rakás vitamon (fer14, Folandrol) után voltak ilyenek. (én már az elejétől szedettem a párommal)

Amikor betelefonát az eredményért, akkor az asszisztensnő azt mondta neki, amikor a párom megkérdezte, hogy miért kell még hormonvizsgálat , hogy olyan rossz lett? és erre azt mondta az asszisztensnő, hogy nem sőt, még az átlagon felüli is...mi meg már meg is nyugodtunk, hogy akkor minden rendben...párom napokig büszkélkedett az eredményével...

Még jó, hogy felraktam ide..:( én meg nem értek hozzá.

Na mindegy,januárban elmegy vérvételre meg UH-ra és jelentkezünk a meddőségi központba...)

Köszönöm szépen a választ...

2020. dec. 20. 08:15
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Hát igen, az asszisztensek ehhez nem értenek :(


Talán a ti esetetekben pont a sok vitamin okozta ezt az eredményt.

Amiket szedett a párod, ezek nagy mennyiségben tartalmaznak antioxidánsokat. Akiknél alapból nincsen sperma gond, azoknál éppen ellenkező hatást tudja elérni: a tökéletes spermaképéből csinál egy rosszat. Egyszerűen azért, mert ahogy a túl kevés antioxidáns rossz minőségű spermákat eredményez, ugyanúgy a túl sok sem jó, károsítja, roncsolja a sejteket. Éppen ezért ezeket a készítményeket nem ajánlott "csakúgy" szedni, kizárólag andrológiai javaslatra rossz spermakép esetén.

Lehet nálatok ez a probléma.


Én sok hétnyi kutatás és olvasgatás után akadtam rá ezekre az információkra, eddig én sem voltam egy szakértő.

2020. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Most sem vagy szakértő, mert akkor nem mondanál ilyen blődségeket, hog, a vitaminok és az antioxidánsok károsítják a sejteket. Nem, nem kárositják
2020. dec. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

De igen, a 3-as jót írt.


Magánlaborokban elérhető a spermavizsgálatok közül a "ROS" teszt, ami a spermiumok reaktív oxigéngyök szintjét méri. Ha ennek a szintje megfelelő, akkor a FER14 meg Profertil és társai rontják a sperma minőségét és mennyiségét, mert a túl sok antioxidáns oxidatív stresszt okoz a sejteknél, ami roncsolja őket.

Szóval a 3-as sem volt pontos, mert nem elegendő az andrológus javaslata, valójában ez a vizsgálat kellene hozzá.

2020. dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

1, 3-as vagyok


Erről a vizsgálatról még nem is hallottam. Az én férjem eredményén amúgy javítottak a vitaminok (bár az ő eredményén már nem nagyon volt minek romlania). Legalábbis sokkal több spermiuma lett, de a jó alakúak aránya nekünk is csak 3% és az a 3 hónappal ezelőttin is ennyi volt :( Szóval mi januárban kezdjük az első lombikunkat.

De utána fogok nézni ennek a ROS vizsgálatnak!

2020. dec. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

igen a páromnak is ha megnézem 15 milliótol már jónak számít , neki 50 millió...csak gondoltam ha 50 millióból nézem akkor már nem olyan rossz a 2-3% de ezek szerint mégis rossz...:(

Az a baj, hogy 15 ezerért megcsinálnak magán egy spermaanalízist, csak éppen plusz 10 ezer hogy valaki hozzáértő rá is nézzen....:(

Minden a pénzről szól....

A meddőségi központba bejelentkezünk, de én a munkahelyemet kockáztatom most ezzel...

2020. dec. 20. 09:15
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
A ROS az a reaktív oxigéngyök,ami lehet h2o2, hidroxilgyök stb. stb., aminek a szintjét csökkentik az antioxidánsok (mint ahogy a nevében is benne van), de semmiképp sem növeli. Csak tudom már, a doktorimat írtam a reaktív oxigéngyökökről
2020. dec. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia, sajnos a morfológiája tényleg nem jó. Amennyiben neked nincsenek meddőségi problémáid, akkor az inszemináció is elegendő lesz. Ha esetleg nem átjárható valamelyik oldalon a petevezetéked, akkor is lehetséges,hogy inszemet csinálnak, de akkor már inkább a lombik fog eredményt hozni. Ha mindkét oldalon elvagy záródva,akkor pedig kizárólag a lombik jöhet csak szóba. Ha esetleg nem volt még átjárhatósági vizsgálatod, akkor érdemes még azelőtt elvégeztetni, hogy mentek az első konzultációra, mert azzal is előrébb vagytok. A jelenlegi helyzetben a hycosy vizsgálatot csinálják ( a hsg szerintem már elavult és fájdalmasabb), sajnos a laporoszkópos jelenleg nem végezhető, de elegendő a hycosy is.
2020. dec. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
és ezt nem lehet valahogy feljavítani?
2020. dec. 20. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!