Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok segíteni a hormonvizs...

Tudnátok segíteni a hormonvizsgálati leletem értelmezésében?

Figyelt kérdés

A menstruációm 5.napján vettek vért.(babát tervezünk de nem jön össze).A magánklinika ahol csináltattuk nem ad részletes tájékoztatást,többszöri megkeresésünkre sem,amiért nagyon dühös vagyok.Na nem is ez a lényeg.

Gondoltam hátha van köztetek olyan,aki ért valamicskét a leletekhez és tudna nekem segíteni:)


[link]

[link]


előre is köszönöm



2019. szept. 19. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Minden referencia értékeken belül van.

Keress egy endokrinológust és mutasd meg neki

2019. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hormonoknál teherbeesés szempontjából nem szoktak figyelembe venni a referencia értékeket...

A TSH sok. Egy terhességhez 1 vagy alatta kell hogy legyen.

A lh-fsh aránya sem megfelelő, felvetheti a pcos gyanút. Én csináltattam volna egy cukor/inzulin terhelést is.

2019. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

kedves utolsó,köszönöm a kommented. Most kicsit meg is ijedtem :/

elvileg a cukrommal minden rendben van (nem rég voltam vizsgálaton).

A többi nagy problémának tűnik?


mégegyszer nagyon köszönöm,hogy rápillantottál!

2019. szept. 19. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Az inzulinod is biztos rendben van? Mert a teherbeesést a szervezetben keringő túl sok inzulin gátolja, még ha a cukrod oké is...

Menj el egy endokrinologushoz, mond neki hogy nem esel teherbe és vidd ezt a leletet.

A tsh-t gyógyszerrel állítják be, ha pedig beigazolódik a pcos az lh fsh miatt, arra életmód váltás kell (gyógyszer nem biztos).

2019. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

érdekes dolgokat írsz.Mindenképp megnézetem magam.

Elvileg nincs pcos-re jellemző tünetem (ciszta,hasra való hízás,stb..)Illetve még sportolok és az étkezésre is figyelek :(

de eléggé szerteágazó,szóval akár az is lehet.

Ahogy olvasgattam sokan még 4,5miu/L es THS-es is teherbe estek,szóval összetettebb lehet a probléma.

Nagyon sokat segítettél,rettentő hasznos volt,köszönöm!

2019. szept. 19. 15:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak kivételek és magas tsh val is teherbe esnek nők, de vannak akik el is vételnek miatta. Pcos vékony nőket is érint. Majd a doki megmondja a tutit.
2019. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

PCOS-re pont, hogy magasabb LH jellemző, nem magasabb FSH...Arról nem is beszélve, hogy általában az androgénszintek is magasabbak, valamint az AMH is, a kérdezőnél egyik sem áll fenn.

Önjelölt szakértők helyett inkább keress egy orvost, aki elmagyarázza. Nagy eltérés egyébként nincsen, a TSH lehetne alacsonyabb, de ennyivel simán teherbe szoktak esni. Viszont a luteális fázisban is kellene egy progeszteron mérés, hogy van-e ovulációd, mert az ebből a leletből nem derül ki.

2019. szept. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

olvasgattam közben én is a neten ezzel kapcsolatban,úgy hogy már rávilágítottak a lényeges hormonokra és az értékek a leírtak alapján tényleg nem tűntek vészesnek.

Mindenképp elmegyek és megmutatom valakinek.

Köszönöm szépen Neked is a választ!

2019. szept. 19. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:

TSHnál nem az érték számít csak, és egy jó endokrinológus nem is csak az alapján kezel, hanem a tüneteket is nézi mellé. Plusz a TSH önmagában nem elég, kell a többi pm hormon értéke is. Nekem a 2,15ös tshra adott gyógyszert, mert a tüneteim és más értékeim indokolták. Majd hiába vittük le 0,3ra a tünetek egy része még fennállt és szükséges volt T3 pótlás. Ezek után sikerült teherbe esnem, hogy ez beállt.

Az meg hogy egy leleten vmi a ref tartományban van, közel sem biztos hogy nem akadályozza a teherbe esést.

2019. szept. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!