Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak a tartósan magas vércukor...

Csak a tartósan magas vércukorszint ártalmas a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Ha néha-néha magasabb is az érték, annak ellenére, hogy diétázom, de pl. front, fejfájás befolyásolja, legtöbbször 5-6 közötti eredményeket mérek, ugye nem lesz gond? Ma reggel a megszokott reggelivel 8,2-t mértem egy órával az étkezést követően, az elmúlt napokban pedig mindig 5,6 körüli értéket.

27+4 hkm


2016. febr. 21. 10:22
 1/3 nünü87 ***** válasza:
23%

Nekem is kialakult a terhességi cukor. Én nem diétázom, eszek mindent de mértékkel és én nem étkezés után egy órával mérem hanem másfél-két óra után és 5-6 közötti értékeim vannak. A visszamenőleges véreredményem amit 3 hónapra visszamenőleg csináltak nagyon jó érték volt. Én úgy tudom, akkor van gond ha tartós marad a vércukorszinted és ha nagyon magas értékeid vannak. A 8,2 még szerintem nem annyira vészes.

34 hkm

2016. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is terhességi diabéteszem volt.Komoly 160 CH-s diétát csináltam.Az én dokim azt mondta étkezés után 1 órával kell mérni a vércukrot mert 2 órával utána már szinte mindenkinek visszaáll a normális értékre.Viszont ha sorozatosan a diéta ellenére is magas értéket mérek akkor inzulint kaptam volna (szerencsére elkerültem).Rengeteg tesztcsíkot elhasználtam mire rájöttem mikor mit ehetek és mi nem viszi fel a cukromat.Nekem 7-ig mehetett fel ,eddig engedte a dokinő.És igen a tartós magas cukorszint a veszélyes,hasonlókat mértem mint te és 39 hétre szültem 3740-nel a kislányom.
2016. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam. A második válaszolóhoz hasonlóan én is 60 perccel étkezés után mérek, a 120-as már mindig teljesen rendben van. Ebéd és uzsonna után is jók a mai eredményeim. Kedves első válaszoló, írod, hogy nem követed a diétát, egyébként előírták? Milyen volt a terheléses eredményed?
2016. febr. 21. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!