Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Vállalnátok babát 36 évesen,...

Vállalnátok babát 36 évesen, egy császár és 2 missed ab után?

Figyelt kérdés
Kisfiam az előző házasságból van velünk, a jelenlegi pàrommal első babánk lenne. Tavaly 2 missed abom volt, rettegek a próbálkozás gondoltától is, közben vágyom a babára, a párom már 20 éves kora óta vágyik rá, a kisfiam nagyon szeretne tesót. Volt valaki hasonló helyzetben?
2021. jan. 2. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha más akadály nincs(pl anyagi), akkor szerintem semmi akadálya. Annyi, hogy mindketten menjetek orvoshoz, hogy van-e szervi és egyéb oka a vetéléseknek. 1 még lehet véletlen, de 2 már nem.
2021. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Én 35 felett nagyon meggondolandó a gyerekvállalás, meredeken emelkedik a genetikai betegségek esélye.

A missed aboknak mi volt az oka?

2021. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Szia, azt hiszem, én is hasonló kategória voltam...

Volt egy súlyos terhességi toxémiám (Hellp szindróma, életmentő császár a 25. héten, a pici nem élte túl), majd egy normál terhességem (végén császárral) majd 1 missed abom. Utána vállaltam még gyereket, zavartalan terhesség- 38. héten kezdődő toxémia, császár... Szóval 4 terhesség, 3 császár, 2 gyermek...

Ami fontos: menj el előtte _mindenképpen_ egy teljeskörű kivizsgálásra: nőgyógyászati és endokrinológiai szempontból, teljes hormonpanel!!! a legfontosabb. 2 egymást követő missed ab azért utal valamire.

Lehet, hogy csak egy kis progeszteron pótlás kellene a terhesség megtartásához, lehet kicsit több, de mindenképp kiderül a pontos helyzet, és 100% felkészülten, nyugodtan vághatsz bele újra.

Sok sikert!! :)

2021. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell bárkit is lepontozni ilyen témában!

A doki nem mondott semmit, voltam magán úton az első missed ab után hormon es trombozis panelen, teljes verkepen, minden rendben volt.

2021. jan. 2. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És a párod? Van egy egészséges gyereked egy apától, a jelenlegitől meg két missed. Talán őt is ki kellene vizsgálni.
2021. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vállalnék; de csak alapos kivizsgálás után.
2021. jan. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is vállalnék. Érdemes párod is kivizsgáltatni. Esetleg te elmehetnél egy pszichológushoz, sokat segít, ha félelmeid vannak.

Össze férhetetlenséget vizsgáltak?(kezelhető). Mivel már szültél, érdemes ennek is utána menni.

2021. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem vizsgáltak, nekem volt hormonpanel, trombózisvizsgálat, cukormérés de ezek rendben vannak.
2021. febr. 11. 20:01
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem
2021. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vállalnék, persze. Nálam is 1 csaszar, 1 missed ab meg egy kémiai. Idősebb vagyok nálad, de nem adom fel.
2021. nov. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!