Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit jelent a luteális közepétő...

Mit jelent a luteális közepétől leeső hőmérséklet? Hőgörbe elemzés?

Figyelt kérdés

Ez a 12. ciklus amiben próbálkozunk, a 6. clostis.

Doki karácsony miatt csak a 12. napon tudott megvizsgálni, akkor két domináns tüszőm volt, 13 és 16 mm.

Szóval ilyen görbém még nem volt, hogy leessen ilyen hamar a hő és mellette semmi pecsételés vagy egyéb. Mire utalhat?



[link]



2021. jan. 8. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
A háromszög jelzés mit jelez? Becsült adat?
2021. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A szokásoshoz mérten korábban vagy később mertem attól függően felfelé vagy lefelé mutat.

Nagyjából egy időben kelek, 6.30-6.45 között de az ünnepek alatt ez 7.30 volt általában így a mostani méréseket korainak mutatja mert eltér az átlagtól.

2021. jan. 8. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg alacsony a progeszteron szinted. A 6 clostys ciklus ugye nem szünet nélkül van?
2021. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De szünet nélkül, most lesz a 6. után szünet és további vizsgálatok.

Egyelőre úgy néz ki enyhe IRem van csak, ez a kisfiamnál is fent állt, de ő 7 hónap alatt természetesen sikerült.

2021. jan. 8. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Úristen, az nagyon rossz ötlet. 3 hónap closty után mindenképp kellene 2, de inkább 3 hónap szünet. Kaptál legalább progeszteron-pótlást? E - vitamint szedtél mellé? Ennyi idő alatt a closty úgy elvékonyítja a nyálkahártyát, hogy kb esélytelen a beágyazódás.
2021. jan. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Orvossal egyeztetve szedem. Első három hónapban volt progi pótlás a másik háromban nem. Uh-n normális méretű a méhnyálkahártya, de szedtem folyamatosan 800mg E vitamint is.
2021. jan. 8. 15:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt ilyen görbém amikor nemrég durva stresszes hónapom volt. Igaz akkor a leesés után nem sokkal megjött.

Tippem van több, de egy nődoki, aki mondjuk jártas ilyen dolgokban többet tudna mondani:

- progreszteronelégtelenség valószínű (azért is mert lefelé tendál, és eléggé közel van a coverlinehoz) de érdekes hogy nem pecsételsz. Mintha kezdene elhalni a sárgatest, de aztán meg napokig marad a testhő a nagy esés után... fura!

- olyat olvastam és magamnál is látom, hogy kb luteális felénél van még egy adag "ösztrogénsokk" amitől kicsit lejjebb eshet a hő. De neked ugye folyamatosan megy lefele a 3DPO utántól.

- Olyat is olvasni hogy gyengébb minőségű petesejt gyengébb sárgatestet hagy maga után, ami miatt a hormonválasz is gyengébb lesz (na meg ugye a kromoszómás rendellenességek miatt olyankor jó ha kémiaiig eljut az ember).


Ha csak most az egyszer volt ilyen görbéd, és mondjuk esetleg stresszeltél is, akkor nem gondolnék túl sokra. De ha gyakran ilyesmi, akkor érdemes lenne átbeszélni vagy ezzel a dokival, vagy valaki mással másodvélemény keretében.

2021. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes leírást!

Ez az egy ilyen görbém volt eddig. Kezdetektől hőmérőzöm, első gyerkőcnél végig mertem, de ez nagyon fura görbe és nem tudtam értelmezni.

2021. jan. 10. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!