Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kemikáliák okozhatnak teherbee...

Kemikáliák okozhatnak teherbeesési problémát?

Figyelt kérdés

Október óta próbálkozunk a párommal. Azóta volt egy kémiai terhességem,ami felszívódott. Hat hét menstruáció késés után felkerestem a nőgyógyászt. Látott petezsákot,szikhólyagot,embriót nem. Kérte a doki,hogy egy hét múlva menjek vissza. Ma dupla akkora petezsákot mért,a szikhólyag felszívódott,a petezsák mellett haematoma van. Diagnózis:missed ab.

Nem értem,hogy mért nem sikerül...nem stresszeltünk rá,30 alattiak vagyunk. Van egy kisfiam,több mint 4500g-al született. Semmi probléma nem volt azzal a terhességemmel.

Egy dolog ragadta meg a figyelmemet. A párom vegyszerekkel dolgozik. Gazdaboltos. Lehetséges,hogy vegyszerekkel lehet összefüggésben a sikertelenség?



2021. jan. 27. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nemhinnem, hogy az a baj...


Nekünk van egy 21 hós fiunk. A második hónapban összejött.

Mikor áprilisban 1 éves volt, elhataroztuk a tesót. Májusban belevágtunk. Rá 4 honapra lettem terhes, szintén üres petezsákkal. Műtét októberben....


A doki utána egyből zöld utat adott a próbálkozásra. Most a 3.sikertelen hónapnál járunk.

Magán úton kivizsgáltattuk magunkat, full egészségesek vagyunk...


Ilyen a természet sajnos...

2021. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nagyapám gazdaboltot vezetett sok évtizedig, előtte is gazdaságban dolgozott kemikáliákkal. 3 gyereke lett, mind a 3-nak 2-2-2. pedig ő ddt mérgezést is kapott egyszer.
2021. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
91%
Amúgy minden kemikália, még a víz és a levegő is. Bocsi
2021. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mik vannak egy gazdaboltban, de én pl biológusként laborban dolgoztam, második hónapban megfogant a kisfiúnk, problémamentes terhesség után született, most 15 hónapos.
2021. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, október óta próbálkoztok, azalatt egyszer össze is jött, meg van már egy gyermeketek. Nem hinném, hogy teherbeesési problémátok van. Ennek ellenére igenis "stresszelsz" rajta, ami egyrészt normális (én utálom, ha valaki ezzel jön, ne görcsölj rá), másrészt szerintem nincs okod rá, legalábbis a teherbe esés szempontjából.

Az, hogy sajnos nem maradt meg a baba, szomorú és igazán sajnálom. De nem igazán értem, hogy most akkor kémiai volt, vagy missed ab (nem ugyanaz). Ugyanakkor ez esetben a megtartással lehet gond, ha mindenképp utána akarsz járni, ilyen irányba mennék.

Végül pedig a férjed termékenysége nagyon könnyen letesztelhető, ha attól félsz, hogy az ő oldalán a gond, menjen el spermavizsgálatra.

2021. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak vegyszerek amik nem ajánlottak egyik párnál sem a teherbeesés tervezésekor, mert bizonyítottan negatív hatásaik vannak: ilyenek a BPA tartalmú műanyagok vagy a ftalátok (számos normális, egyetemi kutatás jön fel ha angol nyelven rájuk keresel, összefoglalóan nagyon jól ír róluk Rebecca Fett mikrobiolóus a könyvében).

Ezek bizonyítottan károsítani tudják a reprodukciós sejtek kromoszómáit - és ugye a nőknél nincs olyan gyors/nagy újratermelődés, mint a férfiaknál, ezért akár ez is vezethet a problémákhoz, mert az ilyen korai elhalásoknak sokszor bizony kromoszomális okai vannak.


Nem tudni a párod mivel dolgozik, de ha kesztyűben végez amúgy munkát meg nem lélegzik be szálló port vegyszerekből, akkor nem kellene hogy gond legyen (meg akkor lehet, a tüdejében hamarabb jelentkezne a probléma).

Gyakori kézmosás/fürdés, szellőztetés, megfelelő váltóruha azért ártani nem árthat.


Konezim Q10 jó ötlet lehet mindkettőtöknek, ez a sejtek mitokondriális működését erősíti, így a DNS-mutációkat segít csökkenteni.


Az mondjuk nem derül ki az írásodból, hogy akkor volt egy kémiai, meg ez a missed ab? Vagy csak a missed ab volt? Ha ez volt az egyedüli eset, meg még nagyon az elején vagytok, nem sikerülhet azonnal.

Ha 2 sikertelenség volt, egy cukor/inzulinvizsgálat nem ártana neked (amúgy se, mert a magas inzulinszint nagyon károsítja szintén a petéket, ami megint csak kromoszómabajokhoz és elhaláshoz vezethet).

2021. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az első kémiai volt,ott nagyon minimális béta hcG volt a véremben,a másodikkal most fognak műteni. Holnap reggel megyek a női klinikára időpontot kérni a műtétre.

Legközelebb megemlítem az orvosnak,hogy esetleg megtartási problémára vizsgáljanak ki.

2021. jan. 27. 16:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez volt csak nekem nincs meg baba, és első terhesség volt, 6 héten petezsak szikholyag nyolc héten embrió is szivhang nélkül, 11 ik héten nagy petezsak kettő szikholyagal üresen… három hete volt a mutetem, miujsag azóta kérdező?
2021. nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!