Nincs peteérésem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 napja voltam orvosnál, megállapította, hogy van egy 18 mm tüsző ( 27. Ciklusnapon). Azt mondta pár napon belül fog szerinte megrepedni. A mai napon viszont megjött a menstruálcióm.. mi történhetett??

2021. jan. 31. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt ennyiből nem lehet megmondani.

Elmesélem a saját példám: egy ideje már ovutesztelek és hőmérőzök, mert pont ugyanettől féltem. Ovuteszt kb ugyanakkor lett pozitív, és rá 1-2 napra felmegy a hőm ami fenn is marad.

Kb 2. ilyen mérő ciklusban elmentem éves UH-ra. Elvileg kb. 1 héttel az ovum után voltam. Ott nekem is 17mm-es domináns tüszőt látott a doki, és mondta hogy pár nap múlva megreped majd, álljunk rá a témára. Furcsállottam, még meg is említettem neki hogy hát hőmérő meg ovu teszt, azt hittem... erre leteremtett a doki, hogy higgyek már az ultrahangnak, most lesz peteérés. Oké...

Kb 5 napra rá (12 napos a luteálisom) megjött. Azóta is mindig 12 nappal az ovum után jön meg, a hőm és az ovutesztjeim elég rendszeresek. Szóval lehetett egy 2. tüsző, ami nem lett domináns, de elég nagyra megnőtt, és nem szabadulhatott ki.


A lényeg hogy csak ebből nem lehet megmondani. Ha kételyeid vannak, a hőmérő+ovuteszten túl következő ciklusban érdemes elmenni hormonsorra, az is megmutatja.

2021. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt mar vegkepp nem ertem

Mert elmeletileg az ovunal amit Te gondoltal hogy van, abban az idoben kiszabadult a pete, felment progi stbstb.. akkor hogy lenne utana meg egy tuszorepedes? Egy honapban 2szer? Az kizart dolog. Tudtom szerint. Annyira nem segitokeszek ezek a nogyogyaszok (tisztelet a k8vetelnek) par szoval azert elmagyarazhatnak, hogy hogy is van ez. Tesznek az egeszre://

2021. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem ovutesztelek és nem is hőmérőzök, így nem tudom hogy volt e valami középidőben. Ebben a hónapban UH-n nézni fogja a doki a peteérést, kíváncsi leszek. Eléggé meglepődtem én is, hogy volt egy ekkora tüsző az utolsó napokban.
2021. jan. 31. 13:17
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es: 1-es vagyok. Szerintem - de ez saját elmélet - csak ugye nőtt több tüsző, és egy lett domináns (20+mm), ami akkorra már rég megrepedt mikorra a dokihoz mentem. Az FSH ugye leesik ovu után, nincs ami stimulálja a petét, hogy érjen, és lehet még nem halt el teljesen a másik nagy, visszamaradt. Hogy sárgatestet miért nem látott a doki az nekem is fura, de lehet nem is kereste. Szóval utólag nagyon úgy tűnt, hogy akkor volt eleve peteérésem (1x) amikor én gondoltam.
2021. jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem.. A 27. ciklusnapon nem repedt meg a tüsző?

A tüszőrepedés vagy ovuláció az utolsó menzesz első napjától számított 12-15. napon megreped (kb 20-21 mm-es akkor), és a petesejt, ami kiszabadul elkezd vándorolni a méhbe. Ha nem termékenyül meg, akkor felszívódik. De a méh továbbra is készül a megtermékenyülésre, ezért vastagszik meg a fala, majd a tüszőrepedés után kb 2 héttel ez leválik olyankor, és ez a menzesz.

2021. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a sargatestet látta? Elvileg ugyanott van és az is 15-20 mm.
2021. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lehetett, ebben a hónapban 11. Naptól kezdve figyeli a peteérést, úgyhogy kiderül 😁


Csak gondoltam hátha valaki volt már hasonló helyzetben

2021. febr. 4. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!