Inzulinrezisztens vagyok?

Figyelt kérdés

Glükóz 0. perc 4,8

Glükóz 60. perc 5,1

Glükóz 120. perc 4,1


Inzulin 0. perc 5,8

Inzulin 60. perc 107

Inzulin 120. perc 26,9



2021. febr. 5. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
A 60 perces inzulin magas, és beeső a cukrod is (a 120 perces alacsonyabb, mint a 0 perces). Valószínűleg ez igen, IR lesz.
2021. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Valószínűleg 30 percnél van egy nagy kiugrásod ( ezért érdemesebb 5 pontos terhelést nézni), mert a 60 perces cukrod is alig emelkedett.
2021. febr. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. febr. 6. 06:37
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Inkább menj el egy endokrinológushoz.

Az hogy egy görbét adnak ki az értéked (tehát hogy kiugrás van 30-60 percnél), az normális, azzal ellentétben amit itt a válaszók sugallnak. Még csak nem is ugrik hatalmasat a glükózod.

Az inzulinugrásra inkább mondjon valamit egy normális endokrin doki (aki meddőséghez konyít), aki tud felírni gyógyszert ha szükséges, tud adni tanácsokat, meg tudja mondani a terápia mellett mikor menj megint kontrollra, stb.

2021. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

4: olvasd el még egyszer a út írtam. Az inzulinra írtam, hogy magasra ugrik a 60 perces (persze, hogy görbét ad, ezt senki nem is firtatta). A beeső cukor pedig kifejezetten az IR egyik jele. Hogy ez mit jelent azt leírtam feljebb.


#1-es voltam (szintén IR-es beteg).

2021. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!