Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem sikerül teherbe...

Miért nem sikerül teherbe esni mikor elvileg minden rendben van?

Figyelt kérdés
Fél éve abbahagytam a fogamzásgátló tabletta szedését. Azóta a ciklusom kicsit felborult...az elején 23 napos volt és előtte 3-4 nap barnázás is volt. Úgy gondoltam ez még nem baj, ürüljön ki a tabletta a szervezetemből, elvégre majd 5 évig szedtem. Mostanra annyival javult a helyzet, hogy már inkább 25 napos a ciklusom, viszont a barnázás maradt. Nem rég nőgyógyásznál voltam és elmeséltem neki a problémámat. Megvizsgált és mindent rendben talált...volt peteérésem, a hüvely pH-m rendben volt, a méhnyálkahártyám szintén. Azt mondta kicsit siet a rendszer és ezért jön meg előbb és nyilván, így a peteérés is előbb van...erre persze már én is rájöttem. Szóval megnyugtatott valamilyen szinten, de mégis ott motoszkál a fejemben, hogy akkor mi a baj, miért nem jön össze. A nem várt menstruáció élőtt figyelek a tünetekre és mindig bele is élem magam, hogy na most biztosan sikerült erre jön az a fránya barnázás. Egyébként babaváró vitamint szedek már mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, plusz most a nőgyógyászom a premens tablettát ajánlotta a barnázás miatt, úgyhogy azt is szedem két hete kB. Ja és ami még fontos, hogy korom szerint is jó időben vagyok, most leszek majd bő egy hónap múlva 24 éves. Emiatt kicsit egyébként úgy éreztem a nőgyógyász nem veszi annyira komolyan a problémámat, hiszen van még időm...de ha ilyen korban nem jön össze később miért is lenne jobb? Várom a tapasztalatokat, jártatok már hasonló cipőben? Kérlek segítsetek!

2021. febr. 21. 20:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Őszintén sajnálom :( Kitartást kívánok nektek ez tényleg hihetetlen:(

Te szedsz valami vitamint ?

Annyira nehéz eldönteni hogy mit szedjen az ember lánya mindenki mást mond sokszor az orvosok sem értenek egyet én már próbáltam a mégpempőt , inofolicot összes létező gyogyteát terhes vitamint most egyre többször jön velem szembe egy reklám a női cseppek valami herb , franc se tudja mennyit segítenek :/

2021. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Uhh igen a vitamin kérdés, énn is sokat agyalok ezen. Igazából mikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk elkezdtem szedni a Gal babaváró vitaminját. Mikor voltam dokinál ajánlotta még a premenset, ezt kB egy hétig szedtem, mert utána terhes lettem, szóval erről érdemben nem tudok nyilatkozni. A vitamint illetően az biztos, hogy a télen nem voltam megfázva, pedig egyszer-kétszer mindig utól szokott érni. Mikor az első terhességi vizsgálaton voltam a doki pluszba ajánlotta a folsavat a babaváró mellé, így azt is szedtem. Aztán mikor bárnázni kezdtem, akkor még a magnéziumot mondta, el is kezdtem szedni, de sajnos addigra már nem volt ott a kis magzat, szóval mindegy volt. Most én is nagyon gondolkozom, hogy milyen vitamint kezdjek el szedni. Most vagyok lassan már két héttel a műtét után. A babaváró elfogyott, C, D, folsav és magnézium, amit per pill szedek. És még kutatók mi lenne a legjobb. A trimeszter vitamin jön sokszor szembe. De amiket felsoroltál, mindet láttam már én is. Sajnos tanácstalan vagyok ezt illetően. Bár azt gondolom és orvosok is azt mondják, hogy ez a babó nem a vitaminokon múlott. Most próbálok egészségesebben is élni, sok friss zöldség, hal, megfelelő mennyiségű folyadék, több mozgás és leszokok arról a napi egy kávéról is. Neten sok női jógás videó is van, amiket szeretnék majd csinálni, csak kivárom a műtét utáni 2 hetet. Ezen felül már nem tudom mit tehetnék. Kicsit több mint 2 hét és megyek kontrollra, írok ha ott mond valami okosságot a doki. Még ami eszembe jut az a stressz mentes élet és a pihenés. Irodai munkát végzek, viszont az utóbbi időben nagyon stresszes. Ha megtudom legközelebb, hogy baba van első dolgom lesz táppénzre menni legalább a 12.hétig. Az orvosom is azt mondta mikor bárnázni kezdtem, hogy a pihenés többet ér, mint bármilyen gyógyszer.
2021. ápr. 26. 06:38
 13/15 anonim ***** válasza:

A Trimesztert kezdtem ma én is szedni , sok jót hallottam már róla , méhpempőt megeszem ami még van belőle aztán abba is hagyom .

Én sem akarom túlzásba vinni .

Úgy néz ki jovoheten már meg is lesz a “befecskendezés “ a 3.

2021. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nagyon sajnálom,ami veled történt!

Átérzem teljes mértékben!

Januárban nekem is missed ab.-om volt üres petezsákkal. Azóta lett egy pozitív tesztem,orvoshoz később megyek. Ladeevit-et szedek,ez terhes vitamin. Folát van benne,amit a szervezetnek már nem kell átalakítania. De számos más vitamin is megtalálható a kapszulában. Csak ajánlani tudom!

Az első beavatkozás utáni hónap borzasztó lesz,de ahogy telik az idő,kevésbé fog fájni.

Fel a fejjel!

2021. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy. Erről a vitaminról még nem is hallottam, de rákeresek. És nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen veletek! Ha lesz kedved majd doki után várom a fejleményeket. Mondták egyébként, hogy missed után elvileg könnyebb teherbeesni, mert a szervezet még emlékszik az előzőre. Legalább ezt a te példád is szemlélteti. Egyébként nálam a testi oldal egyáltalán nem volt rossz, nem éreztem magam rosszul. A lelki nyilván nehezebb, de szerencsésnek érzem magam, hogy egy olyan férfi van mellettem, akivel ezt teljesen meg tudom osztani...így azért könnyebb. És nagyon sok erőt ad a remény és az hogy a jövőbe nézek.
2021. ápr. 27. 22:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!