Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit gondoltok arról a mondásró...

Mit gondoltok arról a mondásról hogy amikor nem jön össze a baba sok ideig akkor a háttérben gyerekkori sérelmek húzódnak?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Számomra nem világos, hogy miért is lehetne ilyen jellegű összefüggés.
2021. márc. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Baromság.
2021. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Akkor a rosszabb fajta romák nem szaporodnának így!
2021. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából ezen elméleteket alapja amennyire tudom hogy veszélyhelyzetben nem előnyös a szaporodás (nem csak kifejezetten emberekre gondolok) és ezek a beragadt sérelmek szorongást váltanak ki amit a test veszélyének él meg
2021. márc. 9. 14:06
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Akkor az elmaradott országokban (az afrikai országokban, vagy Irakban) már elfogytak volna
2021. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Mondhatni mintacsaládban nőttem fel, de az első gyerkőcre 6 évet vártunk. Egy gimis osztálytársam alkoholista apával, problémás kistesókkal, 17 évesen terhes lett. Nincs összefüggés.
2021. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusok, párterapeuták kicsit másképp vélekednek erről.

Nálunk tutira lelki okok voltak a nehezített gyermekvállalás mögött. Az anyám, akiről az volt az állandó élményem, hogy totálisan keresztülnéz rajtam, teljesen elhanyagolt érzelmileg gyerekként, abból állt a gondoskodása, hogy elbagatellizálta az érzéseimet, mindig azt védte meg, aki bántott, még idegen, sose látott gyerekeket is a védelmébe vett velem szemben, tisztára jó szándékból persze. Sajnos így nagyon rossz lett az anyakapcsolatom már tinédzserkoromra. Aztán felnőttkoromban ő volt az, aki a legjobban nyomta, hogy unokát akar, mindegy hogy milyen kapcsolatba, csak szüljek, ajánlgatta nekem a környezetéből a "jóravaló fiatalembereket", majd amikor már a férjemmel voltam, akkor sürgette, hogy menjek lombikra stb. Nagyon nyomasztó volt, mert bár szülni akartam, nyilván nem "neki". Évekig jártam miatta terápiákra, fény derült egy csomó gyerekkori blokkra, ami egyértelműen akadályozott a gyermekvállalásban - hiába hittem azt, hogy de én akarom. Aztán váratlanul meghalt és valahogy pár hónappal később magától összejött a baba...

2021. márc. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!