Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A párom nem szeretne több...

A párom nem szeretne több gyereket, Neki már van kettő, és mivel már 40 éves leszek, nem igazán van más lehetőségem (ráadásul AMH 0,72; inzulinrezisztencia) mint a sperma bank. Bevállaljam, hogy egyedülálló anya leszek?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 08:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek igaza van. Hogy lehet lezárni itt egy fórumot és törölni?
2021. márc. 10. 11:26
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel magadnak a kérdést:


Boldoggá tesz a gyermek gondolata, úgy is, hogy ketten lennétek, jelenlegi párod nélkül?

2021. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Úgy nem.
2021. márc. 10. 19:40
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
Fodítsuk meg. Ha mint kívűlálló lennél mit javasolnál?
2021. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Saját magamnak? Azt, hogy törődj bele, hogy nem lesz gyereked. Fogadd el a helyzetet.

Épp az előbb a párom hozta fel a kérdést. Egy órán át erről beszéltünk, én nem is feszegettem. Tök lelki ismeret furdalása van. Ne legyen lelki ismeret furdalása, el se hagyjam, és gyerek se legyen.

2021. márc. 10. 20:03
 16/22 anonim ***** válasza:
96%
Én ennél kicsit idősebben és rosszabb egészségügyi kilátásokkal, illetve jóval alacsonyabb AMH mellett estem teherbe spontán. Szerintem inkább pszichoterápiára kellene menned, az sokkal jobban segítene neked dönteni. Egyrészt valószínűleg nem véletlenül vagy olyan párkapcsolatban, ami megfoszt egy számodra fontos dologtól és nem független tőled ez a satu helyzet, amit írsz (#15). Másrészt azt feldolgozni, hogy a másik miatt nem adatik meg neked ez, erre meg simán rámehet a kapcsolat, aztán kaparhatod a falat kapcsolat és gyerek nélkül. Sok pasas legalább odáig eljut, hogy nem köt meg gyermektelen nőket, mert felméri hogy ha valakiben van vágy a gyermekre, akkor nagyon perverz ebben megakadályozni. Nagyon nehéz a helyzeted és szerintem nem is látod át, hogy milyen hosszú távú hatásai lehetnek ennek az életedre lelkileg. Jó lenne, ha ebben egy profi, terápiás önismereti módszerhez fordulnál.
2021. márc. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

16/szívesen esnék teherbe én is spontán, de nem lesz kinek. Mindezt feldolgozni 1-2 év lesz, ha egyeltalán sikerül. 26 évesen lett vége egy 3 és fél éves kapcsolatomnak, azt kb 2 év alatt dolgoztam fel, de Őt fele ennyire sem szerettem és fele ennyire sem kötődtem hozzá. 42 évesen elkezdeni ismerkedni, annak reményében, hogy apát találok...


Reggel az első dolog, ami belém nyílal, az a visszautasítás fájdalma, hogy anyaként nem kellek. "Csak" nőként és társként. Éjszaka meg azt álmodom, hogy szakítottunk, és megnyugszom, ha rájövök, hogy nem igaz. De aztán jön a fájdalom. Meg az, hogy rohadt igazságtalan, hogy Neki mindene megvan, a boldogsághoz, engem meg önző módon megfoszt ettől.


De még előttem egy alapos kivizsgálás, lássuk, egyáltalán mire mik az esélyek.

2021. márc. 12. 08:11
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Pont erről beszélek, hogy lehet hogy most a "szeretet" erősebb az önszeretetednél és nélküle nem tudod elképzelni, hogy anya legyél, de előbb-utóbb pont ez fogja kiölni belőled az iránta való szeretetet, hogy belátod, hogy az egyáltalán nem kölcsönös és az önzősége megfosztott valami számodra nagyon lényeges dologtól. Csak az a baj, hogy ezzel még éveket tolhatsz el az életedből és lehet, hogy most késeinek tűnik 42 évesen ismerkedni, de ha még azt is megvárod, hogy megérjen benned ez a csalódás...?!

A kivizsgálásos "esélyekre" ne hagyatkozzál, a lelkiállapotod döntően befolyásolja a termékenységet és a hormoningadozásoktól PCOS-en keresztül látens petefészek-kimerülésig bármit előidézhetsz magadnak pszichésen. A termékenységed így bármikor visszaállhat a normálisra, ha lelkileg - a tudatalattiddal együtt - egyensúlyba kerülsz. Ami most nem áll fenn: az álmaidból is látszik, hogy tombol a tudattalanod és megpróbálja megakadályozni, hogy feladd és beletörődj ebbe a helyzetbe.

Továbbra is javaslom, hogy keress egy számodra jól működő önismereti módszert, vannak csoportosak, pl. pszichodráma, Hellinger, amik hozhatnak nagy felismeréseket vagy képesek megerősíteni dolgokban - bár most valószínűleg ezek nem működnek a vírus miatt, de egy hagyományos pszichoterápia is nagyon hatásos lehet abban, hogy fogódzkodókat, viszonyítási pontokat találj az életedben, a jövődben. Csak épülhetsz általa, nem beszélve az olyan "mellékhatásairól" hogy a most általad hosszúnak sejtett időtartamokat is lerövidíti és megkönnyíti a vezetett önismereti munka.

2021. márc. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi, hogy kérdést töröltetni az info@gyakorikerdesek.hu e-mail címen tudsz, küldd el nekik levélben, hogy töröltetni szeretnéd ezt a kérdésed. Bár nem tudom, miért töröltetnéd, de ha tényleg akarod, eléggé gyorsan szoktak reagálni.
2021. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, végig gondolok mindent!
2021. márc. 12. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!