Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egy hosszú kapcsolat után,...

Egy hosszú kapcsolat után, most egyedülállóként 40 évesen szeretnék lombikra menni. Tudna segíteni valaki hogy melyik meddőségi intézményben csinálnak egyáltalán egyedülállóknak meddőségi kezelést?

Figyelt kérdés
2015. okt. 14. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenhol. Ugyanúgy jogosult vagy az eljárásra , mint a párban élők, csak (gondolom) donorspermával kell csinálni. Az eljárást a tb finanszírozza, a gyógyszereket kell megvenned, egyébként egy szimpla inszeminációt sztem szinte bármelyik nőgyógyászaton elvégeznek.
2015. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2015. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, hogy szinte mindegyik meddőségi központban, de eddig kb 3 intézmény amit felhívtam és közölték, hogy egyedülállóknak nem végeznek meddőségi beavatkozást.
2015. okt. 14. 22:48
 4/13 anonim ***** válasza:

Én két meddőségi központba jártam (TB-s mindkettő), az egyik helyen csak házaspárokkal foglalkoznak, a másik helyen élettársakkal is, de egyedülállókkal nem.


Esetleg teljesen magán intézményeket keres fel pl. Maternity, Mens mentis.


Ami a nagyobb problémát jelenti, hogy valamikor nyáron megtiltották Magyarországon a külföldi donorsperma használatát. Úgy tudom, hogy ez a szabály még mindig érvényben van. Belföldi donorsperma meg nagyon kevés, nagyon hosszú rá a várólista.

2015. okt. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1. gondolom neked nincs szükséged meddőségi kezelésre, mivel ezt írod, hogy egy szimpla inszeminációt bármelyik nőgyógyász elvégez....


Örülj neki, komolyan!


Sajnos nem olyan szimpla, millió vizsgálat előzi meg, rengeteg pénz, ráadásul nagyon kevés helyen csinálják, szóval nem bármelyik nőgyógyász.

2015. okt. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálkozok privát klinikáknál.
2015. okt. 15. 08:38
 7/13 anonim ***** válasza:

bmc-ben tudom valakiről hogy igy van ott. de nem tudom hogy bizniszelte le a dokival. lehet fű alatt megy. kérdezz rá náluk. ő nem donorspermát kap, hanem donor petesejtet.


vannak olyan petesejtek amikről lemondanak a szülők, vagy ne m mennek vissza értük. őket kisérleti célokra használják fel, vagy egyedülállóaknak adják oda. nem tudom ez törvényes-e, de mondom tudok valakiről akit bevettek igy. lehet kisérletre. ő is 4o év fölötti egyedülálló nő.

2015. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, elirtam, nem petesejtet akartam irni hanem donor embriót. bocsi.


szóval a párok lemondanak az embriókról, és azokat kisérleti célokra használják fel, lehet hogy igy is.

2015. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infót, megpróbálom, még ott nem kérdeztem. Már az is jó hír, hogy egyedülállóként van ott.
2015. okt. 15. 18:26
 10/13 Anett80 ***** válasza:

Angliaban elek, itt Londonban van egy nagy spermabank, hatalmas valasztekkal, a vilag minden tajarol....

[link]

innen aztan olyan babat kapsz, amilyet csak akarsz....

de 950 font a donorsperma ara. Postan kuldik ki.


"veszhelyzetben" 40 folott itt is ezt igenylik a nok, de en inkabb a spermadonor baratot javasolnam, ami "ingyen" van.

meglepett, de sokszor hallom, sok angol no mixed race gyereket szeretne, es fekete ferfiak spermait hasznaljak fel. Rengeteg itt is a felver gyerek...

2015. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!