Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 30 fölötti egyedülálló férfiak...

30 fölötti egyedülálló férfiakat kérdezem, h mondanának-e igent ha mondjuk egy ismerős kérne fel valakit spermadonornak?

Figyelt kérdés

Mondjuk van egy 38 éves egyedülálló nő, aki sosem élt kapcsolatban, mert pl. asexuális, és megkéri egy közeli isemrősét, barátját, h legyen donor házi körülmények között. (Ezt most nem részletezném, de a lényeg, h nem kell együtt lenni hozzá)

Bizonyára van hivatalos módja, h lepapírozza az ember, h nem akar semmit az "apától". Se a nevét, se a pénzét, se a segítségét. Bár hozzáteszem, h ha akarná, láthatná a gyereket, de hivatalosan semmi joga és semmi kötelezettsége nem lenne.

Ilyen körülmények között vállalnátok a donorságot?

Egyedülállóként mondanátok igent?



2018. jan. 4. 15:14
 1/7 anonim válasza:
50%

Ha harminc feletti egyedülálló lennék, és a kilátásaim olyanok, hogy nem valószínű (akkori múlt alapján) a megfelelő nő megtalálása, akkor szerintem belemennék (mostani gondolkodással).


Másik dolog: szerintem aki 30 fölötti, és semmi esélyt nem lát a szerelemre/megfelelő nőre, annak vagy irreálisak az igényei, vagy szimplán nem kell a nőknek. Első esetben a férfi nem menne bele a dologba (hiúság, stb), a másodiktól meg egy nő se kérne ilyet. Ha meg csak alkalmilag szingli, amúgy egy nagy macsó aki bárkit megkaphat, akkor még kizárt hogy belemenjen :D Szomorú valóság:)

2018. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon régi barát kérne meg rá, talán. Bár nálam azért sokat vetne a latba, hogy tényleg nyomós oka van-e a kérésnek, vagy csak valami hülyeség, mert épp látta Jennifer Aniston filmjét.
2018. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Milyen filmre gondolsz?

Egyébként ez baráti körben merült fel, m egyre több olyan ember van a környezetünkben, aki v karriert épített, és nincs ideje alkalmi kapcsolatra sem, v olyat érthető módon nem akar, van aki aszex, van aki huszonévesen volt férjnél, de megözvegyült, és azóta egyedül van, van aki a szüleit ápolta napi 24-ben kb. egy évtizedig, stb. és most 1-2 év alatt nem valószínű, h összejön az ideális partnerrel. Mind normális gondolkodású, biztos háttérrel rendelkező 40 körüli. Egyedülállóként nem nagyon támogatják az örökbefogadást, és az egyéb beavatkozások is hosszadalmasak. Nem szólni róla, és úgy teherbe eseni vkitől meg nem fair. Ha belegondolok, h a férfi mondjuk 1-2 évtized múlva esetleg megtudja... Az elég szemét dolog, nem?

2018. jan. 5. 01:28
 4/7 NL2010 ***** válasza:
100%
Én közeli ismerősnek nem, de amúgy már mondtam hasonló kérésre igent! Viszont nem lehet lemondani a gyerek jogairól, az ilyen "szerződés" jogilag semmis! Ezért a legjobb az anonimitás )
2018. jan. 5. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Most fiatal fejjel azt mondanám, hogy természetesen, hiszen neki is meg van a boldogsághoz a joga, ha őt a gyerek teszi boldoggá persze. Illetve még, ha arról lenne szó, akár párkapcsolat mellett is megoldanánk valahogyan, szerintem.

30 felett nem tudom, hogy mit szólnék ehhez.

2018. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igent mondanék,ha mentesülnék a kötelezettségek alòl,és ezzel hozzàsegíteném a gyerekhez.
2018. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális a csaj, simán benne lennék - jó érzés lehet, hogy van egy gyereked valahol, és persze ha az anya vagy a gyerek bármikor szeretné, szívesen találkoznék is vele (ilyen szempontból nagyon is jó, ha van elérhető apa).

Nem hiszem, hogy ez az éppen aktuális párkapcsolatomra hatással lenne - bármilyen értelmes ember fel tudná fogni a helyzetet.

28/F

2018. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!