Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Spermiogram kérdés? Ez nagyon...

Spermiogram kérdés? Ez nagyon rossz eredmény?

Figyelt kérdés

Akiknél volt ilyen vizsgálat, tudtok véleményt mondani? Ez nagyon rossz?

Gondolom spontán nincs esélyünk...


Téfogat: 3 ml

Ph: 7,2

Koncentráció: 14 millió/ml

Össz. spermiumszám: 42 millió

Mozgó spermium: 52%

Progresszívan mozgó: 32%

Normál alak: 6%

Vitalitás: 61%



2021. márc. 10. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából határérték körül mozog minden adat, a 14 mil/ml lehetne több is, de összességében szerintem nem olyan rossz. Vitaminokkal talán még jobb is lehetne idővel. Miért ne lenne esély spontán? Sokkal rosszabb eredményekkel is sikerült már. Persze a meddőségiben ezt mondják majd, de ahhoz kb. 0 spermiumnak kell lennie, hogy esély se legyen.
2021. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Valóban kb határ érték körüliek, de nem rossz eredmény. Én is ajánlok vitamint.
2021. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De a 6% normál alak az nem nagyon kevés?


Megyünk majd andrológushoz de majd csak áprilisban, addig még sok idő van hátra.


1,5 éve próbálkozunk és a nőgyógyászom addig nem volt hajlandó elkezdeni a kivizsgálásom amíg a férjemet ki nem vizsgáltatjuk.

2021. márc. 10. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A normál alak gondolom a morfológia, annak a határértéke 4%. Nekünk pl. ennél kevesebb van, én a 6%-nak örülnék. Kevésnek kevés, de nem véletlenül 4% a norma. A férfiak nemzőképessége rohamosan csökken sajnos, egyre több férfinak rossz a spermaképe.
2021. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem tragikus. Persze lehetne jobb.

Egyébként ezeken kívül érdemes, ROS, HBA, DNS fragmantáció és MAR vizsgálatokat csináltatni még. Mert jó spermakép mellett ezek lehetnek rosszak és akkor bármit csináltok nem jön össze. Viszont ezek közül sokat férfi vitaminok szedésével lehet javítani, így azt mindenképp kezdje el a férjed, mert csak javíthat a mostani állapoton.

2021. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ennél rosszabb lett az eredmény. 4% volt a jól mozgó, az alakjukkal is gond volt. Az orvos a Folandrol vitamint ajánlotta. 1,5 hónap múlva teherbe estem, több mint egy év után. Pedig már a lombikról is szó esett.
2021. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem tudom. Valami oka biztos van annak hogy nem esek teherbe. Utolsó nagyon szerencsések vagytok!


Közben megcsináltattuk gyorsan azokat a vizsgálatokat amiket az 5-ös válaszoló írt, ezúton is köszönjük a tanácsot! Kiderült hogy nem túl jó a fragmentáció (23%) sem pedig a HBA (76%). A ros és a Mar az jó lett.

Minél többet olvasok utána ennek az egésznek, annál biztosabb vagyok benne, hogy ennek a történetnek lombik lesz a vége! :(

Kicsit bizonytalan vagyok ezekben a vitaminokban, nagyon sokan írták, hogy rontott az eredményen ( bár el sem tudom képzelni hogy történhet meg).

2021. márc. 17. 07:45
 8/10 anonim ***** válasza:

#1 #4 vagyok. Nagyon negatívan állsz hozzá. Ez az eredmény egyáltalán nem olyan rossz, hogy egyértelműen lombik legyen belőle. Mint írtam, a mi eredményünk rosszabb, mégis bízunk benne, hogy sikerül spontán. Persze ez mindenkinek a magánügye, hogy megy-e lombikra, és ha igen, mikor. Na meg attól is sok függ, hogy neked van-e valamilyen problémád. Ha a nő teljesen rendben van, akkor nagyobb esély van a spontán teherbe esésre, persze ha a te oldaladon is vannak gondok, akkor meg nehezebb.

A vitaminok nem hiszem hogy árthatnak, az lehetséges, hogy valakinek leromlott az értéke bizonyos idő után, de kétlem, hogy a vitaminoktól. A spermakép egy állandóan változó dolog, millió dolog van hatással rá.

2021. márc. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem kéne ilyen negatívan hozzáállni. Mostanra kicsit türelmetlen lettem. Nekem inzulinrezisztenciám van, ami már egy 2 éves történet, kezelve van, azóta szinte tökéletes minden értékem. Szabályos 30-32 napos ciklusaim vannak, van peteérésem, jók a hormonjaim és pénteken az is kiderült, hogy átjárható vagyok.

És soha, egyetlen egyszer sem tartottam pozitív tesztet a kezemben. Szóval én itt megakadtam, sajnos a nőgyógyászom is, akihez ma mentem vissza. Azt mondta, szerinte a fragmentáció elég magas, de nyilván ő nem ért annyira hozzá, majd andrológus megmondja. Meddőségibe irányított minket, ott majd eldől, hogy inszemináció szóba jön-e egyáltalán.


Kicsit gyorsnak érezzük ezt a tempót. Szerintem megpróbálkozunk a vitaminokkal, ahogy írtátok, megvárjuk mit mond az andrológus és ha 3 hónap múlva nem lesz jobb az eredmény, akkor irány a meddőségi.

2021. márc. 17. 12:44
 10/10 anonim ***** válasza:
A fragmentációhoz, megmondom őszintén, nem annyira értek, így nem is szólok bele. Csak annyit mondok, hogy ha gyorsnak érzitek a tempót, akkor nyugodtan lassítsatok le, ez a ti döntésetek, nem kell rögtön rohanni a meddőségibe. Manapság az emberek nagyon türelmetlenek, mindent rögtön akarnak, és lassan már az az ember érzése, hogy ez a normális, sietni kell - de nem, ha nem akartok, nem kell. Persze, ez korfüggő is, de én pl. lassan 27 évesen nem érzem, hogy nyomna az idő, mintha mondjuk 10 évvel idősebb lennék. Az pedig mindenképpen pozitív, hogy eddig jók az eredményeid.
2021. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!