Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek tényleg emiatt...

Szerintetek tényleg emiatt nem tudok teherbe esni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a párom 31. Tavaly nyár végén házasodtunk össze és onnantól kezdve nem védekeztünk, szerettünk volna gyereket. Sajnos nem járunk sikerrel...

A szüleivel élünk már lassan 2 éve, akkor én költöztem ide hozzájuk, és úgy volt az esküvő után házat nézünk és elköltözünk, utána gyerek.

Ám a korona jelentősen felborította a számításainkat, örültünk, hogy legalább az esküvőt és a lagzit nem kellett áttenni.

Nem találunk házat. Falun élünk, és be szeretnénk költözni a városba (párom ott dolgozik, illetve több szempontból is jobb lenne nekünk mint falun), de a mai ingatlanárak mellett nehezen megy. Legalább 30 házat megnéztünk már, és volt is, amire ajánlatot tettünk, de a tulajdonos hibájából mégsem sikerült megvenni az ingatlant. Volt egy B terves házunk, amit ősszel néztünk meg, most felmérettettük építésszel, és az eredményeket látva ezt is el kellett vetnünk. Sokszor jártunk úgy, hogy képek alapján jónak tűnt, aztán odamentünk és egy putrit találtunk, amiért 16-19 milliót kértek, de a ház teljes mértékben felújítandó volt (nyílászárók, tető, gáz se volt bent még az udvarban sem, stb stb).

Én nagyon nem szeretnék ide szülni gyereket anyósomékhoz. Anyósommal semmi bajom, apósom már más kérdés, nem egyszerű a jelleme, nem vagyunk annyira jóban. Már számtalanszor mondtam a férjemnek, édesanyámnak és anyósomnak is, hogy amíg nem találunk semmit, szerintem én nem is fogok tudni teherbe esni.

Már a tudatalattim is dolgozik ezen, úgy gondolom, a szervezetem úgy érzékeli, most még nem eshet teherbe. Folyton ideges vagyok, aludni is alig bírok, vannak jobb időszakok, de van hogy napokig sírok amiért úgy érzem, nem halad az életünk.

A havi vérzésemmel nincs gondom, nem szedek fogamzásgátlót már hosszú évek óta, a menstruációm általában pontosan jön meg, ha nem, akkor is 1-2 napot késik csak.

Szedtem a Trimesztert egyhuzamban kb 5 hónapig, de nem hozott eredményt (kismamák ajánlották). Femibion 0-t és Premenst is szedek (szintén kismamák ajánlották, hogy akkor próbáljam meg ezeket). A Premensből csak 1 havi, a Femibion 0-ból már 2 havi adagot beszedtem.

Kivizsgálásokon még nem voltam a korona miatt, így nőgyógyász ezen problémámról még nem tud. De a korona miatt egyelőre nem is tervezek menni (talán majd nyáron), akinek nincs komolyabb dolga (műtét, terhesség) azt nem is fogadják jelenleg, szóval nekem még várnom kell...


Volt már valaki hasonló helyzetben?

Szerintetek is az ideg miatt nem jön össze? Már azt is mondták nekem, csak bebeszélem magamnak, mert ilyen nincs, hogy egy ilyen dolog miatt ne jöjjön össze - de szerintem van...


Nagyon jól esnének a bíztató szavak, mert már kezdek egyre elkeseredettebb lenni.



2021. ápr. 19. 16:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

AZ gyakorlatilag kizárt, hoyg azért nem esel teherbe, mert neked nem jó az idöpont, ha ez igaz lenne, nem lenne senkinek becsúszott terhessége.

A helyedben megkeresnék egy nögyógyászt és kivizsgáltatnám magam.

2021. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem értelek, azt írod nagyon nem szeretnél anyósodékhoz gyereket szülni, mindemellett tanácsot vársz hogy eshetnél teherbe?! Most akkor akarsz oda szülni vagy nem? Férjedet egyszerűbb kivizsgálni, mi azzal kezdtük és meg is lett a bibi. Herevisszér...egy ambuláns műtét és egyből siker lett.
2021. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy az adott helyzet okozta sok stressz gátolhatja-e valóban, hogy összejöjjön...
2021. ápr. 19. 16:15
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem se ártana orsvohoz mennetek, mert ki tudja, hogy mi a problémátok, és nem 2 nap alatt vannak meg a vizsgálatok. (Nekünk közel 3 év telt el az első orvosi vizsgálattól a sikeres lombik beültetésig.)


Te menj nőgyógyászhoz (egyébként rákszűrésre sem jársz?), kérj hormonpanel vizsgálatot, párod pedig menjen spermavizsgálatra. Már ezen a két egyszerű vizsgálaton is olyan dolgok derülhetnek ki, amiknek a kezelése hosszabb időt vesz igénybe.

2021. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem gátolhatja. Még háborús helyzetben is esnek teherbe nők.
2021. ápr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Lehet szerepe, de ezzel együtt menj el vizsgálatokra.
2021. ápr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
Kövezzetek meg, de én azt gondolom lehet pszichésen is akadálya a teherbeesésnek.Ha jól értem 1 éve vagytok rajta a témán.Az átlag egy év alatt esik teherbe, az átlagba benne van az is aki évekig se,meg az is aki az 1 hónapban terhes lesz.Én másfél év alatt lettem terhes.Ameddig eljutottunk a vizsgálatokkal, addig semmi eltérés nem volt.Mégis viszonylag sokáig tartott összehozni..Ismerősömék 1 év után mentek kivizsgálásra és kb 1 éven belül már inszemre mentek(pénzt költöttek azért rendesen).Ha amúgy nem szívesen szülnél anyóshoz, akkor is induljatok el, aztán ha esetleg valami gond van valamelyikőtöknél az kiderül és kezelve van, max védekeztek egy ideig, míg kicsit ideálisabb lesz a helyzet.
2021. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Lehet köze a stresszhez, ugyanis a stressz hormonok gátolhatják a hormon háztartás működését, így a teherbe esést is. Persze az is lehet, hogy vmi egészségügyi probléma áll a háttérben.
2021. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Abszolút lehet a stressz miatt, pláne hogy ilyen durva tüneteket produkál nálad. Nyugodtan várjatok a babával, nem sürget semmi :)
2021. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Azért is érdekelt ez leginkább, hogy mások mit gondolnak, mert a férjem főnöke mesélt nekem hasonló szituációt (a nőnek halálos beteg volt az anyja, sehogy se esett teherbe, aggódott és stresszelt hogy győzné el az anyja gondozását és a kicsit egyszerre, és amint szegény édesanyja elhunyt, következő hónapban már teherbe esett...).


És igen, elég kettős a dolog, mert bár szeretnék gyereket, nem ide szeretném szülni, de a férjem meggyőzőtt, hogy lehet pont az a 9 hónap alatt találnánk házat, szóval a terhesség ideje alatt is keresnénk tovább, másnem az első 1-2 hónapban mikor már megvan a kicsi, még itt élnénk, utána elköltöznénk mindenképp. És ebbe bele is mentem (azért is próbálkozunk folyamat), de tudatalatt nagyon zavar a dolog, hogy nincs saját ház, szerintem sokan el se hinnék, mennyit rágódok ezen...


Szeretnék orvoshoz menni, de a nyarat meg kéne várnom. (Természetesen járok éves szűrésre, tavaly év elején voltam) Itt minálunk jelen pillanatban a kórházban nem nagyon fogadnak, és nem is foglalkoznak senkivel.

Sógornőm terhes, menni akart a nőgyógyászatra, eleinte a telefont se vették fel neki, meg lekoptatták, ezért elment inkább maszek alapon, mert úgy legalább foglalkoztak vele...

Nem tudom, máshol, más városokban most a korona alatt mi a módi, de itt felénk a korona óta semmilyen más problémával/gonddal/helyzettel/betegséggel nem foglalkoznak.


Júniusig ha nem jön össze, mindenképp elmegyek (vagy megyünk, mert akkor természetesen a páromat is kivizsgáltatjuk), ha SZTK alapon nem foglalkoznak velem, akkor magán úton.

Azért is akarom megvárni a nyár elejét, mert akkor telik le a több mint 2 havi Premens adagom és a kismama ismerőseim (köztük a sógornőm is így esett teherbe 2szer is) mondták, hogy várjam meg a 2 havi beszedett adagot és ha utána se esek teherbe, akkor már menjek orvoshoz.


Sajnos hormonális tabletták és kezelések nem jöhetnének nálam szóba, mert túlérzékeny vagyok a "külső" női hormonokra. Ez a problémám tinédzser koromban jött fel, és akkor is 1-2 év kellett mire kiderítették, mi a bajom. A szervezetem gyomorfekélyszerű tüneteket produkál, ha bármilyen úton (bőrből felszívódó, vagy gyomron át felszívódó) bejuttatott női hormont kap.


Ezért bízom abban, hogy természetes úton teherbe tudnék esni, és hogy a nem hormontartalmú (pl Premens) készítmények segítenének rajtam, mert sajnos nem sok választásom van. :(

2021. ápr. 20. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!