Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Vajon sikerülhet így még idén...

Vajon sikerülhet így még idén a baba?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet velem, hogy folyton visszatérő hólyaghurutom van, amivel már régóta küzdök és sehogy sem tudom eltűntetni az életemből. Ez terhesség alatt egyáltalán nem lehet úgy tudom. A másik az, hogy tavaly nyáron kiderül, hogy van egy 4 cm-es petefészek cisztám, azóta nem tudom mekkora lehet, de biztosan ott van, mert még szokott fájni. Gondolom ez sem jó, ha teherbe akarok esni. Az utolsó az, hogy menstruáció előtt pár nappal barnázni szoktam, ami progeszteron hiányra utalhat, ez sem jó ha terhes akarok majd lenni. Szóval ezek miatt eléggé aggódom, hogy hogy sikerül majd. Jelenleg külföldön élek, de júniusban megyünk haza és kivizsgáltatom ezeket. Van ezekre normális kezelés? Ugye sikerülhet idén a baba?

2021. ápr. 22. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy sikerül, lehet, hogy nem. Ezt senki nem fogja tudni megmondani neked biztosra. Van akinek hamar sikerült, van aki sokat várt és van aki még mindig vár a babára. A hólyaghurutra azt tanácsolják, hogy igyál sokat és egyél sok c-vitamint. A többit majd a dokik megmondják. Bízz benne, hogy szerencsés vagy és nem kell hosszú hónapokat várnod a pozitív tesztre. Sok sikert! 🙂
2021. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! 🙂
2021. ápr. 22. 13:27
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem jó, ha már az elején túl aggódod. Egy sima, átlagos petefészekciszta jön megy, valaki észre sem veszi soha, bármikor felszívódhat, előjöhet. Hormonpanel vérvétel, pajzsmirigy hormonsor, terheléses vércukor vizsgálat, ezt külföldön is meg tudják csinálni, ebből kiderülhet van e nálad bármi gond. Nekem pl pcos-em van, mégis az első babám az első hónapban megfogant, a másodikra vártunk kerek 1 évet.
2021. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. ápr. 22. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Hólyaghurutra ez nagyon jó.Szedj be egy dobozzal, soha többet nem lesz vele gondod.

2021. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

#5: dm-es mannóz a töredékébe kerül.

De milyen cisztád van? Nagyon kevés az olyan ciszta, ami képes hosszú távon megmaradni. Amikor diagnosztizálták, nem mondta a doki hogy gyere vissza 1-2 hónap múlva kontrollra? Mert a legtöbb ciszta ürül a következő menstruációval. De még ha nem is ürülne, akkor is az egyik petefészkedben van és van másik is, ahol mehetnek a dolgok normálisan. Nem lehet, hogy nem a petefészek cisztát érzed fájni, hanem mondjuk a tüszőrepedést? De még akár a beleidet is érezheted.

Monural antibiotikumot próbáltál már? Nekem visszatérő húgyszervi fertőzésre ez jött be: 2 este egymás után 1-1 tasak Monural meginni, közben és még utána is hüvelyi probiotikum (Gynophilus pl.) min. 2 hétig, illetve már mellette esténként 2 g mannóz és 1-2 tőzegáfonya kapszula a kiújulás megelőzésére folyamatosan szedni.

2021. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is volt petefészek cisztám, én is úgy voltam vele jön-megy.. Enyém nem ment, elhalt a petefészkem, amikor almányi nagyságúra nőtt pár centisről 2 hónap alatt.

Szerintem azért nézesd meg!

Egy petefészekkel kicsit nehezebb volt a teherbeesés, de sikerült. Drukkolok, hogy te ne járj így! 18+6hkm

2021. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Ezért szokták 1-2 hónap múlva ellenőrizni, hogy hogyan "viselkedik" az adott ciszta.
2021. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért olyan fontos, hogy még idén sikerüljön? Lehet, hogy sikerül,nem azért írom,de nem tartom jó hozzáàllàsnak. Mármint fő a pozitív hozzáàllàs,nagyon sokat számít, de nem így, h úgy álltok neki,h idén sikerülnie kell.
2021. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Hólyaghurutra nem tudok mit mondani, a másik kettőre igen.

Már 19 éves koromban petefészek cisztát talált nálam a nőgyógyász, mindkét petefészkemben. Kaptam rá gyógyszert és pár hónap alatt rendeződött a dolog, utána elkezdtem szedni a fogamzásgátlót.

Tavaly nyáron eldöntöttük a férjemmel hogy babát szeretnénk, ezért abbahagytam a gyógyszer szedését. Barnázás volt nálam is, volt olyan hogy szinte nem is volt normális menstruációm, csak barnázás. Mielőtt bele vágtunk volba a baba projektbe, elmentem rakszűrèsre, ultrahangos vizsgálatra, hormonokat is nézett az orvosom. Ezután a baba már a 3. Ciklusban sikerült, nem volt barnázás vagy vérzés, nem volt szükségem progeszteron pótlásra. Fel a fejjel és sok sikert a babához! :)

27 hkm

2021. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!