Hogyan sikerülhet a baba?

Figyelt kérdés
2014 óta próbálkozunk párommal. Eddig semmit nem állapítottak meg egyiküknél sem, ami nagy baj volna. 8 inszemináción vagyunk túl, most várunk további vizsgálatokra, amit a lombikintézet kér. Szerintem semmi nem fog kiderülni. Ja és persze 1,5 évet várhatunk, mire sorra kerülünk. Mit gondoltok arról, hogy azoknál a pároknál, akinknél nem találnak problémát a legkevésbé sem lehet gyerekük?

2018. szept. 8. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Akiknel nincs gond azoknal elobb vagy utobb lesz gyerek. Csak lehet tobbet kell ra varni

Sokan kuzdenek ezzel.

2018. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, csak egyre nehezebb elfogadni................. Van ötleted mi szokott a leggyakoribb probléma a teherbeesést tekintve??
2018. szept. 8. 15:24
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Pont az, hogy ennyire rá vagy görcsölve. Nem tudod egy kicsit elengedni, hogy ne e körül forogjon minden? Jót tenne!
2018. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Immunológiai, genetikai vizsgálatok voltak (pl APS-re vizsgáltak)? Gondolom az alap dolgok, pajzsmirigy, inzulinrezisztenca ki lett zárva.
2018. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Amiket én tudok: pajzsmirigy probléma okozhat ilyet, referencia értéken ha belül is van a tsh szint 2-es érték felett iszonyú nehéz, vagy lehetetlen a teherbeesés. Ezt mindenképp megnézetném a helyedben, háziorvos is adhat beutalót erre a vizsgálatra. Illetve az inzulinrezisztencia ami nehezítheti, ritkán nézik, sima terheléses cukor vizsgálat nem mutatja ha ez van. Endokrinológus ad beutalót, vagy magánban is megcsináltathatod a synlabnál, és az eredményt egyből viheted a dokihoz. Szerintem ezek pl. nagyon gyakori okok.
2018. szept. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%
Fogadjatok orokbe. Ennek raadasul haszna is van.
2018. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok érintedd a dologban ezért nem is tudom pontosan az okát.

Egy ismerősömék 9 évig küzdöttek a babáért.Ugyanúgy nem találtak soha semmit egyiküknél sem.(A férfinek volt már gyereke az előző hàzasságából.)

Végül eljutottak Czeizel Endréhez.

Átnézte a tetemes mennyiségű vizsgálati anyagot, és valamin megakad a szeme.

Nos, azt nem tudom, hogy mi volt, csak azt tudom, hogy dupla adag folsavat szedését javasolta.

Rövodesen spontàn teherbe esett.

A folsavat folytatt a terhesség alatt is és így sikerült egy egészséges kisfiút világra hoznia.

Lehet, érdemes lenne egy genetikust felkeresni , hátha van még egy olyan profi mint Czeizel Endre volt.

2018. szept. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Sok a görcs ebben. Koncentráljatok kicsit másra, kettőtökre. Mi is évekig vártunk, 6 év után fogant meg az első gyermekünk, teljesen természetesen, még csak nem is néztük, mikor vagyunk együtt vagy hánynaponta. 😊 Kitartás!
2018. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek! írjatok még, ha valami eszetekbe jut!
2018. szept. 8. 23:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Esetleg olyasmi diéta, amit az inzulin rezisztensek csinálnak? Lehet könnyített verzió, hiszen írtad volna, ha az vagy. Terhesvitamin: a Gravidát, Elevitet azt hiszem, lehet a babavárás előtt is szedni.

Vagy csináljátok azt, amit itt rengeteg gyík: szexeljetek részegen! :D

2018. szept. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!