Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ősszel volt egy vetélésem(42),...

Zizu78 kérdése:

Ősszel volt egy vetélésem(42),meglepő volt h teherbe estem mert az orvos azt mondta hogy már nem nagyon van peteérésem.Azóta próbálkoztunk de semmi most néztek AMH-t 7,60pmol/.Orvos azt mondta már nincs sok esély,ezt fogadjam el.nincs esély?

Figyelt kérdés

2021. máj. 18. 09:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
78%
Hát a teherbeesés szerintem azért egy kor felett már nem olyan egyszerű történet.Mondom ezt úgy, hogy én is 40 felett vagyok.Szerintem ha valóban akarsz gyereket ne a saját orvosoddal konzultálj hanem egy meddőségre szakosodottal, akinek bőven van már tapasztalata, hátha ő előbb tud segíteni.Egy konzultációt megér.
2021. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
elkezdek keresgélni internet hogy a városunkban találok e valamit
2021. máj. 18. 11:17
 13/33 anonim ***** válasza:
73%

Sokan 0,valamennyi AMH-kkal lombikoznak, és mégis sikerül nekik. Igaz, sok hormonra van szükség ilyenkor, hogy kicsiholjanak néhány petesejtet; de egyáltalán nem esélytelen. 1 fölött meg 42 évesen, szerintem teljesen megfelel a korodnak, nincs benne semmi kóros.

Nyilván, tudja az ember lánya, hogy az idővel arányosan egyre csökkennek a jó minőségű sejtjei; de pont azért ajánlatosabb ilyenkor már inkább a lombik, mert 1 alkalommal kinyernek annyi sejtet, amennyit csak tudnak; ha abból nem is termékenyül meg mindegyik, de legalább 1 igen, akkor abban a ciklusban van reális esélyed.

Spontán meg csak 'lövöldözgettek vaktában' és ki tudja, hogy az az 1 sejt, ami abban ciklusban megérik; milyen...


Egyébként nálunk 10 év meddőség, 12 lombik, elzáródott petevezetékek mellett 0% esélyünk volt arra, hogy spontán terhes legyek; most mégis a 13. hétben vagyok, és spontán...

2021. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Szívből gratulálok Nektek! Annyira jó ezt hallani és oly örömmel tölt el!

Párom sajnos ellene van a lombiknak. Vagy legalábbis nem preferálja túlzottan. De meglátjuk mi lesz

2021. máj. 18. 13:04
 15/33 anonim ***** válasza:
A kisfiam után volt 2 sikertelen terhességem, ezért csináltattam hormonpanelt. Az AMH 0,3 ng/ml- az alsó határ alatt, a 3. hónapban mégis sikerült spontán. IR és IGT miatt kb 6 hónapot kellett várnunk, hogy rendeződjenek az értékek. A következő hónapban mentünk volna gyógyszeres ciklusindításra. Lombikot, inszemet mi nem akartunk.
2021. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
És ezt hogy sikerült? Spontán? Vagy szedtél rá valamit vagy csak egyszerűen elengedted az egészet? a 0,3ng/ml az tényleg alacsony. Nekem 7.60 pmol/l ben adták meg az nem tudom mennyinek számít ng/ml-e átszámítva. de elvileg ez még nem a nagyon alacsony kategória csak alacsony. De az orvos igy sem biztatott.
2021. máj. 18. 14:14
 17/33 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász- endokrinológushoz járok. 1500 mg Merckformint szedek a cukor/inzulin problémára, ezen kívül Myoqinon Q10 napi 2x, Inofolic napi 2x, E vitamin,3000 NE D-vitamin, szelén- ezeket javasolta és a 16. naptól Duphastont 14 napon keresztül. Most leszek 35 éves. Az első 2 hónap arra ment el, hogy vagy húgyúti, vagy az arra szedett antibiotikumtól gombás fertőzésem volt, így nem sokszor voltunk együtt. Az első tünetmentes hónapban sikerült is, spontán. Szerintem ne add fel.
2021. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat!
2021. máj. 18. 15:06
 19/33 anonim ***** válasza:

Nem végesszámú a nők petesejt állománya, és ez nem is nagyon új felfedezés.


Komolyabb oldalakon is olvastam már erről, de most ez volt az első, ami szembe jött.


[link]

2021. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

6.2 a referincia érték a papírom szerintem egyáltalán nem rossz az eredményed, nekem 4.8pmol.= 0.678ng/ml.

Azt olvastam 0,01na ott van nagyon kevés esély. Augba leszek 42 szeptemberben volt megszakítás Down miatt, majd kémiai, utána szív hang nem lett, és ismételten kémiai, hát peteérésem van, de sajnos nem az igazi😔

2021. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!