Most terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Két éve pròbálkozunk a babával de nem jön össze. Elkezdtük a kivizsgálásokat voltam hormon vérvételen tegnap pedig a 21.ik napon megnézték a progeszteron éd az ösztradiol szintet.

A nőgyògyászomhoz július végére kaptam időpontot mert nyaralni van ezért nem tudok kihez segítségül fordulni.

Lényeg a lényeg sok minden felvan sorolva amit nem értek.


Köztük ez a mondat amin megakadt a szemem:

-Terhesség I.trimeszter: 35.68-286.20nmol/L


Nem értem miért van ez oda írva. Valaki segítene mert már tűkön ülök



2021. jún. 10. 15:30
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 40-es, tisztázzuk: nem mondta neki senki, hogy várja meg, hátha ő lesz a kivétel. Írtam is neki, hogy ha ez okozza a problémát, azt könnyű szerrel kezelik T4 pótlással. Meg hogy fognak tudni segíteni neki az orvosok (szerintem). Azt gondolom senki nem biztatta arra, hogy csücsüljön otthon tétlenül, és várja a csodát :) Viszont egyáltalán nem biztos, hogy kell gyógyszer erre a TSH-ra. Nem én vagyok szerintem az egyetlen ember ezen a bolygón, akinek 3 hónapon belül lett mérve 1.2-es TSH-tól 4.8-ig mindenféle érték. (4.8 nmol éppenséggel az előtt volt 6 nappal, hogy terhes lettem a kislányommal. Rá egy hónapra pedig 0.8 pmol/l volt, minden TSH értékhez a szokásos 14-15 pmol/L körüli FT4 érték, és 4.5 körüli FT3 érték párosult.) Azért úgy tudom befolyásolhatja a TSH éppen aktuális értékét egy pár dolog. Nyilván célszerű újabb méréseket eszközölni, hogy ez mennyire általános jelenség, kivizsgálni a problémát, stb, főleg annál, aki két éve nem esik teherbe, csak azzal szeretném biztatni a kérdezőt, hogy ez azért nem feltétlenül akkora probléma, ami miatt rögtön kétségbe kell esnie. Hozzáteszem, hogy elég sok orvosnál jártam bizonyos hormonális egyensúlytalanság miatt, endokrinológusoknál is (magánban), de senki nem akart kezelni semmivel ilyen értékek mellett. Na, csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni a mondanivalódhoz :)
2021. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
52%

41es: mert nem a megfelelő orvosoknál jártál. Ha ilyen tünetei vannak a kérdezőnek, ott biztosan kell kezelés. Minden más csak időhúzás, az meg már nyilván egyéni döntés, kinek mennyi játszadozás fér bele az idejével.

Én személy szerint sarkon fordulok az olyan orvosnál, aki szerint 2es TSH felett nem kell kezelés. Alapesetben nyilván igaza lenne, de nem akkor ha évek óta vár az ember egy babára.

2021. jún. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Mindenképpen elkezdek D vitamint szedni tudnátok ajánlani valami nagyon jòt?

A napi mozgásom megvan mert szobaasszonyként dolgozom egy szállodába. A szénhidrátot elkezdem akkor csökkenteni mert valòban sok egészségtelen kaját eszem. Egyébként Budapestre járok Dr.Béres Lászlòhoz nem tudom ismeritek vagy hallottatok ròlla? Ugye eddig még egyszer voltam nálla mikor elküldött ezekre a vérvételekre úgy hogy sok tapasztalatom nincs vele kapcsolatba. Remélem énis kapok a TSH-ra gyògyszert és sikerül majd lecsökkenteni

2021. jún. 11. 11:03
 44/49 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek azzal - saját tapasztalat alapján - hogy a TSH nem egy állandó érték, nem lehet kimondani, hogy ha egyszer magasat mérnek, akkor az egy "magas TSH". Nekem is elég gyakran volt labor, endokrinológus megrendelésére 2 éven át, majd meddőségi központban másfél éven át elég gyakran mérték a TSH-t. Szerintem fölösleges ráugrani egy olyan paraméterre, ami ennyire változékony. Más dolog lenne a prolaktin, azzal pl. az a tapasztalatom, hogy ha nem kezelik, az őrzi az értékét, magától nem változik. Na de a TSH?! Nekem ilyeneket mértek:

1,855

12(!) nappal később 3,637

2 hónappal később 1,44

2 hónappal később 2,498

másfél hónappal később 1,77 stb.

2021. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
És megkérdezhetem neked mi volt a baj vagy mi történt veled a továbbiakban?
2021. jún. 11. 17:31
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a 36. választ is - volt nálunk minden, nekem a hormonok szanaszéjjel, AMH a béka sgge alatt, össze-vissza menstruáltam, volt hogy nem volt peteérésem, meg szerintem csak az egyik petefészkem működött, a másikban meg max. ciszták keletkeztek, páromnak elégtelen spermakép stb. Mondjuk az AMH később emelkedett kicsit - és itt jelzem, hogy arra is még néha azt mondják, hogy egy bebetonozott érték és csak romolhat, pedig NEM, mert javulhat is. Nekünk egy évig huhogták az orvosok, hogy csak a lombik jöhet szóba, de én mentem utána az alternatív megoldásoknak, próbáltam feldolgozni az esetleges lelki, érzelmi okokat, szedtem két marékkal a Q10-et, párom az andrológus javaslatára antioxidánsokat, spéci masszázsra jártunk, aztán egyszer csak jött a baba...

Szerintem nagyon sokat számított, hogy biztos voltam benne, hogy van szelíd megoldás erre, nem szükséges mindjárt a legdurvább beavatkozás (lombik). Mert a dokik a kirívó értékekre mindig azt mondták, hogy nem tudják mitől van (ergo nem tudják kezelni), úgyhogy lombikozni kell. Én ezt mindig elengedtem a fülem mellett és mentem tovább, jártam családállításra, pszichoterápiára, mert a női termékenységi gondok miatt nagyon sokszor eltemetett lelki okok, félelmek vannak, meg mondom, kipróbáltam sok alternatív megoldást, aztán valami bejött. A lényeg, hogy a dokik nagy kijelentéseiből gyököt kell vonni és őrizni az egyensúlyod, kitartásod, hited. Szerencsére ezt megtanultam már akkor, amikor diagnosztizáltak korábban egy "gyógyíthatatlan" betegséggel, amiből aztán ugyanígy meggyógyultam.

2021. jún. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
Olyan jò ilyen siker történeteket olvasni ilyenkor mindig reménykedek hogy én is elmesélhetem majd ugyan ezt valakinek akinek szükségse lessz rá. Gratulálok nektek,le a kalappal a kitartásotok előtt.
2021. jún. 11. 20:37
 48/49 A kérdező kommentje:
Van még itt valaki? :)
2021. júl. 27. 04:34
 49/49 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet kérdező?
2021. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!