Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddőség... Ti hogyan élitek...

Meddőség... Ti hogyan élitek meg? Mennyire hat ki az életetekre ez a helyzet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, gondolom vagyunk néhányan hasonló helyzetben , hogy hosszas próbálkozás után sem jön a baba. Én személy szerint nagyon nehezen élem meg és szinte az életem minden területére kihat ez az állapot. Nem tudom hogyan lehet ezt jól kezelni. Ha van valamilyen tippetek az “engedd el”-en kívül akkor szivesen olvasnám.

2021. jún. 16. 14:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a hosszas próbálkozás utáni sikertelenség esetében nem biztos hogy meddő vagy számos más oka is lehet a sikertelenségnek. Amennyiben orvosilag bizonyították meddő vagy (2 szakorvosi egybehangzó véleménye) javaslom hogy keress fel egy pszichológust vannak 'ingyenesen' TB támogatással igénybe vehető formái kérdezz rá a haziorvosodtol a lehetőségekről vagy menj el magán úton ha megenged heted magadnak. Hasznos lenne hogy segítő szakemberrel beszélj mert ez egy nagyon nagy veszteségélmény és egyfajfa gyászreakciot élsz meg ami természetes de "irányítottam, tudatosan" sokkal könnyebben el tudod ezt fel dolgozni mint egyedül
2021. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
2%
Engem egy meddő kolléganőm kikészített és el is érte, hogy kirúgjanak. Azt kívánom az ilyeneknek, hogy szülessen 100 gyerekük, és mind egyszerre bömböljön.
2021. jún. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Én meg azt kívánom, hogy te sose kelljen átéld ...
2021. jún. 16. 14:49
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

10 évig éltem a meddőségem árnyékában. Ez idő alatt szinte csak műtétről műtétre; lombikról lombikra éltem/ éltünk. Nem mertünk tervezni, nem mertem kilépni a munkahelyemről, ezekhez igazítottuk a nyaralásunkat... mindent.

De ez akkor még nem tűnt tehernek. Úgy voltunk vele, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk; nem érdekes, milyen áron.

Aztán 6 év után sikerült, de a 20. héten elveszítettük az ikerbabáinkat. Életem legmélyebb pontjára érkeztem.

Aztán újra belevágtunk, és újra sikerült, de épphogy csak nem veszítettük el megint a babánkat középidőben.

Lelkileg sokat fejlődtem: sokkal erősebb, és határozottabb lettem; a kevésbé fontos dolgokon pedig már nem őrlődöm. Átértékelődött, hogy mi a fontos, és mi nem.

Aztán újra próbálkoztunk, de 6 beültetésből egy sem sikerült. Eldöntöttük, hogy még egy utolsó esélyt adunk magunknak, mindent a 0-ról kezdve, egy másik intézményben; de aztán befejeztük, és végleg lezárjuk életünknek ezt a nagyon hosszú, és kétségekkel teli időszakát.

Belekezdtünk az összességében 13. beültetésünkbe, de a GNRH után nem tudtuk elkezdeni a stimulációt, mert nem jött meg a mensesem.

Nem jött meg, mert spontán terhes lettem ezidő alatt, elzáródott petevezetékkel, vékony nyálkahártyával...

2021. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Szívből gratulálok! Csodák még vannak és mindig van remény!
2021. jún. 16. 15:30
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Igazi harcosok és hősök vagytok 4es 😊
2021. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 évet vártunk a babára, mégsem tudtam magamat meddőnek tekinteni. Igaz, hogy elvileg akkor meddő valaki, ha vagy mindkét petefészke vagy a méhe hiányzik, ez meg nem állt nálam fent, mégsem jött a baba. De meggyőződésem volt, hogy jönni fog, ha majd pont összeáll mögötte minden fizikai és lelki tényező. Úgyhogy én folyamatosan kerestem az alternatív válaszokat erre, 4 év után mentünk el meddőségi kivizsgálásokra. Mivel mindkettőnknek rosszak voltak az eredményei, csak a lombikot helyezték kilátásba, de ez egyáltalán nem ingatta meg a korábbi meggyőződésemet, szorgalmasan jártam családállításra, pszichoterápiára, mindenféle fogantatást elősegítő terápiákra, foglalkoztam az egészségemmel, zabáltam a Q10-et (meddőségi doki mondta) stb. Persze már én is féltem tesztelni egy-egy csúszó vagy éppen kimaradt menzesznél, hogy megint egy csalódás, de ez nem deformálta el az önképemet, életemet, mert már van annyi önismeret a hátam mögött, hogy lássam, milyen terhekkel érkeztem és hogy ez egyáltalán nem összevethető másokéval. A lényeg, hogy végül nem is kellett részt vennünk a lombikprogramban, mert úgy tűnik, csak "beérett" az önismereti és egyéb melóim gyümölcse, pontosabban most készül megszületni.
2021. jún. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
De jó ezt olvasni, nagyon erős nők vagytok! Amúgy nekünk sincs beigazolódva még semmi ilyesmi de a doktor egy év próbálkozás után meddőnek nyilvánított. Ami teljesen kiborított, hogy ilyen diagnózist kaptam 26 évesen...
2021. jún. 16. 16:48
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Orvosilag akkor nevezünk egy párt meddő ék, ha egyéb alatt, rendszeres szexuális élet mellett, védekezés nélkül nem jön létre terhesség. Kár ezen megsértődni, ez a definíció és kész. A meddőség nem azt jelenti tehát, hogy SOHA nem lesz gyereked, csak azt, hogy egy év alatt nem jött össze. Ettől még éppen a 14. Hónapban is összejöhet.


Én egy kicsit más helyzetben vagyok. Egyelőre nem próbálkozunk a párommal, de esküvő után kilátásban van. Viszont tudom, hogy nálam gond van. Egyáltalán nincs ciklusom, évente 1-2 menzeszem volt világ életemben. Nyilvánvaló, hogy nem nagyon kell spontán terhességben reménykedni. Egyelőre belevágni is félek, mert akkor beigazolódhat a dolog és nincs kedvem sem az időre szexeleshez, sem a gyógyszerszedéshez, a lombikhoz pláne nem. Ráadásul már 31 leszek, nem húzhatjuk tovább. Pedig ha valaki még tudna mondani biztosra, hogy 3-6 hónap alatt terhes leszek, amikor szeretnénk és ki is tudom hordani, akkor simán eltolnám a dolgot 35 éves koromig is....

2021. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Egy év alatt*
2021. jún. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!