Hogyan kezdjem el? Milyen vizsgálat kell hozzá? (16 hónapja)

Figyelt kérdés

Most jutottam el arra a pontra, hogy el akarom kezdeni a kivizsgálásokat, ennyi idő után nem sikerült még a baba.


Költözés miatt új nőgyógyászt kell keresnem én Miskolc Nyíregyháza ami közel van hozzánk vagy esetleg Debrecenre gondoltam kicsit messze van de tényleg a legjobb orvost szeretném aki segithetbe sajnos a helyi dokik nem igazán foglalkoznak ezzel voltam párszor elmondtam a bajom és egyszerűen csak rávágták minden rendben van majd jönni fog még fiatal vagyok.


Először keresek egy Nőgyógyászt vagy elve egy meddőségi központba kellene mennem? Segítsetek teljesen tanácstalan vagyok nem tudom ennek a menetét. Ki mit javasalona illetve melyik helyre menejek?


Válaszokat előre is köszönöm.

25/N


16 hónapja próbálkozunk.



2021. aug. 10. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyász adhat meddőségibe beutalót, ha tb támogatottan akarod csinálni. Ha fizetősen, akkor simán keress fel egy meddőségi központot.

Nőgyógyásznál mondd el, hogy 1,5 éve próbálkoztok, vagy kamuzd, hogy 2 éve. Nem jön a gyerek, ezért szeretnéd kivizsgáltatni magad.

2021. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A férjed is küldheted urulógiára ugyanezzel, őt ott kivizsgálják, és ha automatikusan nem, akkor kérje, hogy utalják be andrológiára. Ha fizetősen mennétek, akkor simán lehet egyből fizetős andrológushoz menni. Ott spermavizsgálat lesz. Akármi is a helyzet veled, a párodat mindenképpen meg kell vizsgálják, hogy téged is továbbküldjenek uh-n, és vérvételen túl nagyobb vizsgálatra (pl átjárhatósági).

Konkrétan mondd meg a nőgyógyásznak, hogy 2 éve próbálkoztok, nem jön össze, ezért most szeretnéd elkezdeni a kivizsgálásokat.

2021. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mielőtt aláveted magad a kivizsgálásoknak, a férjednek kellene egy spermavizsgálat, magán úton egész gyorsan megy. Ha nála minden rendben, én akkor kezdenék bele a nőgyógyászati kivizsgálásokba.


Debrecenben endokrinológus nőgyógyászt dr. Jenei Katalint tudom ajánlani, valamint dr. Herman Tündét.

2021. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért neki sem árt egy hormon vérvizsgálat. Abból sejthető, hogy van-e probléma, és nem invazív beavatkozás. Persze a férj kivizsgálásával együtt.
2021. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 2 év után elmentem egy PCOS csomagos vérvételre, majd az eredmények alapján endokrinológushoz fordultam. Emellett felkerestem egy nőgyógyászt, aki kérte a férjem andrológiai vizsgálatát és nekem is kiírt egy Hsg-t. A vizsgálatok alapján lettem végül meddőségi központba irányítva (Kaáli) - alacsony Amh, elzáródott petevezetékek, IR, korai petefészek kimerülés jelei.
2021. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején azt mondta a nőgyógyászom, hogy elsőnek mindig a férfinál kell spermavizsgálat, és utána érdemes a nőt vizsgálni.
2021. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!