Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS gyanú? 6 hónapja nincs...

PCOS gyanú? 6 hónapja nincs menzeszem. Felkerestem a dokimat természetesen! Kézi vizsgálattal érezhető a PCOS?

Figyelt kérdés
Azt mondta nem érez kóros elváltozást, de elő vagyok jegyezve uh-ra, csak eléggé tartok a dologtól.
2018. okt. 6. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Erős, görcsös a vérzésed? Más panasz? Hízás, szőrösödés? Nem biztos, hogy PCOS, de mindenképp valami hormonprobléma, ha nincs menzeszed ilyen régóta. Az uh után majd kiderül, hogy mi a helyzet, ne stresszeld túl, az nem segít.


Egyébként nekem cisztám volt, az mar önmagában is fájt, ha megnyomkodta a doki a hasam, azt hittem, elájulok.

2018. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Világ életemben túlsúlyos voltam, de rendszeres volt a menzeszem. 2 fogamzásgátló szedés között 2,5 év telt el. De rendszeres volt a vérzésem a szünetben is. Nem görcsöltem, nem volt erős sem. Átlagosnak mondanám. Lassan 7 hónapja abbahagytam a gyógyszert mert babát szeretnénk. Most sincs kifejezett fájdalmam, csak mint amikor érzem, hogy meg fog jönni. Csak hát hónapok óta nem jön 😕
2018. okt. 6. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Endokrinológia, 3 pontos cukor és inzulin (!) vérvétel, pajzsmirigy, D-vitamin, stb.


A tapogatás semmit nem ér.


Az inzulinrezisztencia nálad szinte biztos.

2018. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kb 3 éve lett nézve minden. Tsh és társai mert felmerült a gyanú, hogy valami nem oké. Minden eredményem teljesen jó volt. Pajzsmirigyemmel sem volt probléma. Persze tudom ez nem jelent semmit.
2018. okt. 6. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Milyen lett a terhelt cukor és inzulin értéked?
2018. okt. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
A pcos uhn sem mindig látszik, mert nem feltetlenül vannak ciszták. Hormonlabor és terheléses cukor+inzulin vizsgálat kell legalább 3 pontos, de inkabb 5.
2018. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam ultrahangon. Szép kis tüszőcskéim vannak a doki szerint. Adott Norcolut tablettát, hogy meghozza a vérzést. Aztán 3. napi vérvétel lesz és szépen megyünk sorban az összes vizsgálaton. Remélem minden rendben lesz 😊
2018. okt. 12. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a magas prolaktin miatt nem jött meg. Érdemes egy vérvétellel megnézetni.
2018. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lesz vérvétel, meg minden ami kell. Szerencsére normális az orvosom. Tudja mi a teendő ebben a helyzetben 😊
2018. okt. 14. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!