Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Premens tabletta? Mio inozitol...

Premens tabletta? Mio inozitol? Folsav? Kinek mi segített a várva várt terhességben?🙂

Figyelt kérdés
2021. aug. 13. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Endokrinológus....

Viccen kívül.

Tudtam az IRemről, jól félrekezelte több doki az évek alatt, 1 év kemény diétával bár fogytam valamennyit meg a cukor/inzulinívem is elég jó volt, néztem a hőmet, LH-t, de mégse sikerült.

Már pont vártunk a meddőségire mikor egy endokrin dokit még felkerestem magánban. 1500mg metformin, barátcserje meg egy szakajtónyi étrendkiegészítő meghatározottan peteérés előttre illetve utánra.

A következő(!) hónapban terhes maradtam. Még a doki is meglepődött.

Oké, egy évig én is otthon kísérleteztem mindennel, de egy idő után, érdemes a szakemberbe is beleinvesztálni.

(A folsav egyébként nem opcionális, már a próbálkozás időszakában is ajánlott keményen szedni. Az inozitol nekem soha semmit sem csinált (hónapokig szedtem), csak az ízét utáltam meg mostanára).

2021. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én folsavat szedek alapból, most mellé elkezdtem a Premens tablettát és az inozitolt. Természetesen be van már tervezve egy hormonvizsgálat,de még csak fél éve próbálkozunk
2021. aug. 13. 09:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol a "hiba". Nálunk a férjem oldalán volt, tehát az segített, hogy ő tömte magába a vitaminokat és sokat mozgott. Persze én is kipróbáltam minden lehetséges vitamint, teát, stb., de mivel én rendben voltam, rendszeres ciklussal és peteéréssel, ez se nem árottt, se nem használt.

A Premens tablettát nem tudom, mi, de az inozitol csak akkor segít igazából, ha PCO-d van, a folsavat ajánlják szedni, de az meg főleg akkor kell igazán, amikor már terhes vagy.

2021. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éve szedem az inofolicot most abbahagytam mert elegem lett h nem segit pedig korábban eddig 6. Hónap szedesig mindig terhes lettem. 4x voltam terhes mindegyik alatt szedtem
2021. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Május óta szedek inozitolt és folátot. Ez az első éles hónap, meglátjuk mi lesz.
2021. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Szia. Folsavat mindenképpen szedj! Én mondjuk várandós vitamint szedtem amiben van, nem külön. De jelenleg a biotech multivitamin for woment szedem. Abban még több minden van. Én 1 sikertelen hónap után elmentem dokihoz, azóta sajnos a 2.hónap sem volt sikeres. Mio inozitolt ajánlott a hormonális vérvételig. Utána eredmény függvényében. Amúgy márciusban kezdtem el vitamint szedni és júniusban kezdtünk próbálkozni.
2021. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6os mi kb 2 hónapja próbálkoztunk mikor elmentem dokihoz, a magán nőgyógyászomhoz,de majdnem hogy kiröhögött,hogy mit akarok ennyi idő után
2021. aug. 15. 12:29
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

én nyári szabadságok miatt nem tudtam magánba menni, mert szeptemberben lett volna időpont, így a kórházba mentem. én magam is meglepődtem milyen normális volt az orvos :D

én sajnos elkezdtem barnázni 5 napig mensi előtt, ami korábban soha nem volt, azért sem vártam. de ha ilyen a dokid én lehet elgondolkoznék, hogy váltsak :/

2021. aug. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálam azért ennyire nem vészes a helyzet, max 1 napot barnázok
2021. aug. 16. 08:58
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem sem volt eddig ilyen soha életemben, lehet ezért is küldött el a doki egyből további vizsgálatokra. mindenesetre normális volt és hiába próbálkozunk kevés ideje, nem húzta tovább az időt :/
2021. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!