Tényleg sok a TSH-m?

Figyelt kérdés

TSH: 3,3 lett

Nem mondta a dokim hogy gond lenne. Viszont a barátnöm azt mondta a teherbeeséshez 1-2 körül kellene lennie.

Lehet ez az oka hogy több mint egy éve nem esek teherbe?



2021. szept. 15. 07:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem sok, ez csak városi legenda, én 3,8-cal estem teherbe és az endokrinologusnak kezdtem el ezt magyarázni, hogy 1-2 között kell lennie, kiröhögött.
2021. szept. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
1 körüli érték ideális. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet teherbeesni 3-al. Nekem 5 felett már nem volt rendszeres vérzésem, segített a gyógyszer. Akkor emeltünk adagot, ha a TSM-m 3 fölé kúszott (várandósan enyhe romlás jellemző), ezért azt gondolom, a 3 a vízválasztó, ami felett érdemes elkezdeni a kezelést. (Egyébként az 5 feletti érték rendben volt a labor és a háziorvosom szerint is, endokrinológus világított rá évekkel később, hogy ez a cikluszavarom oka.)
2021. szept. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Azert kockázatos mert sokaknál gond sokaknál nem. És sokaknál ha terhes lesz és 2 fölé megy elvetel. Te ezt nem tudod előre így az esélyeidet javítod azzal ha rendbe teszed! Ez olyan mint a szoptatás. Vkinél bekavar vkinel nem de előre nem lehet tudni. Mennyi ideje probalkoztok? Ha régóta akkor érdemes elindulni ebbe az irányba.
2021. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
En amikor pozitívat teszteltem 2.4re ment fel 1.6rol és elveteltem. Nem tudjuk h ez volt e az oka. Következő babánál emeltünk rögtön a gyogyszeren. Egyébként mind a 4 terhessegem 1.6 körüli tshval jott ossze
2021. szept. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 3,05-re gyógyszert adott az endokrinológus, sikerült is a baba és azt mondta terhesség alatt végig kell szednem. Utána elhagyhatom, mert nem rossz ez az érték, de ahogy írták fentebb a teherbeeséshez és a terhesség megtartásához jobb az alacsonyabb érték.
2021. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

No, a hivatalos amerikai guideline-ok szerint 2,5 a felső határ első trimeszterben, és teherbeeséshez, azon kívül ez bőven belefér. De ez amúgy vita tárgya, hogy nem túl szigorú-e, mivel 3-as értékkel is lehet teherbe esni és vígan kihordani terhességet. A magyar közszájon forgó 1-2-es érték pedig nagyon szigorú, ezen felül is simán teherbe lehet esni.


Ha viszont nem jön a baba, érdemes utána menni.

2021. szept. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Nézd meg Pataki Zitáék Meddőnek nyilvánítva ide vonatkozó videóit. Szerintem nagyon érdemes (egyébként a többit is, nem csak ezt). Én teljesen egyetértek az abban elhangzókkal, miszerint ilyen kis eltérésnél felesleges kemikáliákkal beavatkozni.

Amit nekem javasolt a természetgyógyászom és egyébként a videóban is elmondják csak én már sokkal később láttam, hogy érdemes egyszerűen csak jódozott sóra lecserélni a konyhasót. Engem ez és a jód tartalmú babaváró vitamin teljesen helyretett. 3,9-ről négy hónap alatt produkáltam egy 1,5-es TSH-t, amit azóta is tartok. A két nagyon pici göböm is eltűnt.

2021. szept. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi csajok!

Hát már több mint 1,5 éve próbálkozunk. Van gond mással is, kezelnek is vele, de akkor ugy látszik még eggyel több probléma.... :(

Keresek akkor egy endokrinologust, meglátjuk ő mint mond.

2021. szept. 15. 10:24
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha 1.5 éve nem jön akkor én rendbe tenném! Szurkolok!
2021. szept. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szia. nekem is 3,3 most. 4 hónapja meg 2,7 volt :/

nekem a doki szelén tartalmú étrendkiegészítőt javasolt, illetve elküldött antiTPO-ra, annak várom az eredményét. jelenleg még nem írt rá gyógyszert, valóban ő is ezt mondja, hogy ilyen kicsi eltérésnél még nem akar.

a vérvételes nő meg már közölte, hogy meddő vagyok! ezen kívül MINDEN eremdmnyem tökéletes. férjem most megy spermavizsgálatra, ha ott is minden rendben, akkor már lehet írni fog gyógyszert rá, hogy lejjebb menjen.

én még kicsit az étkezésre is elkezdtem odafigyelni, mert a nyári lazításban feljött pár kg, illetve kis sportot is szeretnék beiktatni :) ártani nem árthat :)

2021. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!