Lombikosok. Az mit jelent, hogy sejttörmelékes az embrió? És ezt mi okozza? Mitől függ?

Figyelt kérdés

#lombik #Sejttörmelék
2021. szept. 28. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fragmentációnak hívják. Az embrió 'minőségét' mutatja. Minél fragmentáltabb egy embrió, annál kevesebb vele az esély a sikerre.

Hogy mi okozza? Pontosan senki sem tudja, de szerintem az embrió minősége szorosan összefügg az ivarsejtek minőségével.

FET-nél okozhatja maga a fagyasztás-kiolvasztás is. Úgy tudom, hogy 5 napos embriónál 10-15% fragmentáció még nem okoz gondot.

2021. szept. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ez az ami az embrió körül van jelen? A mértékét nem tudom, mert nem mondták. :( A képen látom amit kaptam, hogy van körülöttük valami, gondolom akkor az lehet az? Annyit mondott a biológus, hogy 3-at nem tudtak fagyasztani, mert sok volt a sejttörmelék körülöttük és szerinte nem élték volna túl a fagyasztást.
2021. szept. 28. 17:39
 3/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a fragmentáció a sejteken belül van.

De írd be a keresőbe, hogy 'fragmented embryo', és keress rá a képekre, és akkor látod majd, hogy milyen.

2021. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már pár napja kutatok ez után, de egy olyan képet se találtam ami olyan lenne. Sejten belül nekünk nincs semmi, a sejtek szépek. Maga az embrió körül vannak ilyen apró valamik. Nehéz ezt így leírni.
2021. szept. 28. 20:48
 5/13 anonim ***** válasza:

Ami körülveszi, az a zona pellucida. Asszisztált hatchingnél ezt vékonyítják el. A törmelék, úgy tudom, belül van. Van X számú szép, szabályos, nagyjából egyforma, jól osztódott sejt és van néhány picike, törmelék. De ez szvsz csak mikroszkóppal látható.

Hogy miért van, azt nem tudom. Szerintem a stimuláció milyenségétől is függhet.

2021. szept. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Megmutatom,hogy mire gondolok. Pirossal karikáztam.


[link]

2021. szept. 29. 12:25
 7/13 A kérdező kommentje:
2021. szept. 29. 12:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Amit bekarikáztál Kérdező,az nem fragmentum hanem spermium (IVF után van hogy ott maradnak) és némi granulosa sejt. Teljesen normális mindegyik. A fragmentum a zona pellucidán belül lenne, ez az embrió amit mutatsz nem fragmentált. Egyébként jól írják a korábbi hozzászólók, az embrió minőségét mutatja, de 10% körüli még belefér.
2021. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, az semmi! A petesejtet meg is tisztítják és abból maradhat vissza körülötte sejttörmelék, de az nem fragmentáció.

Ezek szép embriók. Egyáltalán nem fragmentálódtak.

Megpróbálok belinkelni alább képeket fragmentált embriókról, hogy lásd a különbséget.

2021. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2021. szept. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!