Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az értékek alapján ez lehet...

Az értékek alapján ez lehet enyhe IR?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A családomban sajnos elég sok cukorbeteg van, így a babavállalás előtt elmentem pár kivizsgálásra.

A héten voltam cukorterhelésen. Az OGTT eredménye:


Éhomi cukor: 5,59

Éhomi inzulin: 9, 78


120 perces cukor: 5,4

120 perces inzulin: 28,80


PCOS kizárva szerencsére, de elég sok tünetem utal sajnos IR-re ( sokat híztam rövid idő alatt, menzesz zavarok,fokozott szőrnövekedés,fáradékonyság) .


Szerintetek az eredményem alapján tényleg lehet egy enyhe IR-em?

Dokihoz csak 2 hét múlva jutok el, addig meg csak találgatok és idegeskedek.:(


2021. okt. 14. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenesetre az éhomi inzulinod lehetne alacsonyabb, de nem akarok itt orvosost játszani.
2021. okt. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Jezusom... Eh gyomorra nekem 4,4 meg 3,5 a vercukrom.. Etkezes utan 6,2!!


A tied q magas..


25n

2021. okt. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ja a 4,4 ugy jott h miutan megittam 3 pohar cukros SIÓ gyum levet de nem ettem es vartam. Megmertem 4,4.


Ebed utan 6,2


A nyugdijas cukorbeteg rokonaim vercukor ertekei kb azok amiket Te irtal.

2021. okt. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván lehetne jobb is, de azért ennyire nem drámai a helyzet mint ahogy az előző válaszoló előadja.
2021. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
De dramai. Foleg ha nem 65+ eves..
2021. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Te valami diabetológus szakorvos vagy 25 évesen, több éves gyakorlattal?
2021. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy megnyugtatlak, hogy téged is érhetnek kellemetlen meglepetések még az életben ha sok siót ledöntesz. Főleg, hogy cukorbeteg felmenőid vannak. A kérdező egészségi állapotát normális étkezéssel kordában lehet tartani, lehet javítani. Ez még nem cukorbetegség.
2021. okt. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves dragajo #7 es. Angyalom. Sehol se irtam ugy h az EN cukorbeteg rokonaim. Bocsanat tevedtem igazad van visszaolvastam!!! 1 db cukorbeteg rokonom. Nem tobb. A millio tobbi rokonom NEM cukorbeteg!!!

Igen 25,vagyok. :)


Nem er kellemetlen meglepetes, mert addig akarok elni s addig fogok mig jol erzem magam egeszsegben. Ergo: nem er kellemetlen meglepi. Mire erne,nincs kit.. Tehat addig elek mig jol erzem magam a boromben. Elobb ugrok le valahonnet minthogy kinlodjak egy rakas betegseggel s mas terhere legyek!


Amig pedig boldogan egeszsegben elek addig igenis orulok h 4,4 a vercukrom. Es kivanom ne is legyen magasabb. :D

2021. okt. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Ja #7 dragam kihagytam....... Hogy a "ne dragakozz engem te bunko" kommented beeloztem leirtam sajat magamnak amit te irnal h ne dragamozzalak en bunko. Oke.


SIÓ gyumi levet CSAK akkor ittam EGYSZER .... Es utana 1 evig Nem..

Milyen sok SIÓt ledontok ember???


1x...egyetlen 1x ittam....es ra 1evig semmit ami cukros...


Erre belemkotsz info nelkul ember...h en SOK...Siót ledontok... Hol dontok le sok SIÓ t ember? Max veletlen a bolti polcrol a sarki Spar-ba...ott.


Inni nem iszok SIÓ t csak eves szinten 1x......

2021. okt. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Azt az 1db nyomorult SIÓt ittam meg es 1 teljes esztendon at semmilyen cukros uditot...


Erre sok siot ledontok...


Edes jo isten🤦🤦🤦🤦

2021. okt. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!