Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nemrég derült ki hogy valószín...

Nemrég derült ki hogy valószínűleg PCOS-em van. Azóta kb folyton sírnék. Hogy ne rontsam el mások karácsonyát?

Figyelt kérdés

Az elmúlt kb fél évben nagyon rendszertelen lett a menstruációm, ezért elmentem nőgyógyászhoz, aki azt mondta, ultrahang alapján PCOS gyanú, és elküldött vérvételre. Megjött az eredmény, de már csak karácsony után tudok majd visszamenni hozzá, viszont azt látom, hogy a tesztoszteronom elég magas, szóval gyanús, hogy tényleg az van.

Gyereket szeretnénk, még csak pár hónapja próbálkozunk, de mióta megjött az eredmény, folyton sírhatnékom van. Soha nem volt ennek semmi jele, átlagos alkatom van, nincs túl sok szőröm, nem vagyok pattanásos.

Félek, hogy nem fogok tudni teherbe esni. Nagyon várom, hogy mit mond majd a nőgyógyász, de ismerem magam, tudom, hogy amíg nem jutok el, ezen fogok idegeskedni. Csak ezzel a férjem karácsonyát is elrontom, pedig annyira vártuk, hogy picit lazíthassunk.

Ráadásul mivel szomorú vagyok, folyton ennék valami édességet, amit az eredmények ismeretében nem igazán kéne. Ez is olyan rossz, mindenhol úgy dobálóznak ezzel az "életmódváltás" szóval, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Mivel nem vagyok túlsúlyos, eddig soha nem diétáztam, most meg még ez is... Nyilván egy esetleges meddőséghez képest semmiség, de ez is nagyon elrontja a kedvem, hogy most akkor csinálhatok IR diétát egész életemben.

Nem tudom igazából mi a kérdés, csak férjemmel nem lehet erről nagyon beszélni, nyilván próbál megnyugatni, de sokat nem tud hozzászólni a témához, és jól esett kiírni magamból. Bennetek milyen érzések voltak, mikor kiderült valami hormonális probléma?



2021. dec. 23. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezzel nem lehetetlen a teherbeesés. Az életmódváltás nem könnyű, de ma már annyiféle alternatíva van, ami finom is és egészséges is. Hosszú távon pedig mindenképp megéri.
2021. dec. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Úgy ne rontsd el a karácsonyotokat, ez kezelhető probléma, és rengetegen teherbe esnek mellette. Ha pár hónapja próbálkoztok, akkor lehet minden kezelés nélkül is teherbe esnél. Az, hogy sírdogálsz, aggódsz nem old meg semmit, főleg úgy, hogy még orvossal sem beszéltél.
2021. dec. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt szerintem sok dolgot leírnak a problémáról, és a kezeléséről is. Önuralom kérdése. Édességet én biztos, hogy mellőzném ilyen esetben, amúgy sem old meg semmit, csak felesleges kalória. A gyerekhez meg amúgy is rengeteg türelemre, és önuralomra lesz szükséged, így már trenírozhatod is magadat a kajákkal, mozgással stb.

2021. dec. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazgatok van. 3-as jó ez az oldal, de itt is érdekes, hogy a leírt külső tünetek egyáltalán nem igazak rám. Viszont bíztató, amit a méhpempőről ír, azt pár hete már szedem. Ritka undorító íze van, első pár alkalommal majdnem visszajött az egész, de annyi jót olvastam róla, hogy ha csak a fele igaz, kibírom.
2021. dec. 23. 01:46
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Először nekem is nagyon gáz íze volt. 1 hónap után már fel sem tűnt, annyira megszoktam. Bár én nem pcos miatt ettem, hanem hogy minél előbb kitisztuljon a fogamzásgátló a szervezetemből, és 3 hónap után napra pontosra be is állt. Remélem így marad, illetve azt, hogy a harmadik 31 napos ciklusom pozitív teszttel végződik, és nem mensivel.
2021. dec. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Azért a pcos nem halálos ítélet.

Egy pcos beteg.

2021. dec. 23. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez ma már tömegbetegség
2021. dec. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
165 cm és 47 kg voltam, amikor 2 vetélés után cisztás lett a petefészkem és inzulinrezisztencia igazolódott. Én azért féltem a diétától és gyógyszertől (metformin), hogy nehogy még soványabb legyek, de a diétával még hízni is tudtam egy kicsit. Nem olyan rossz ez, mint ahogy elképzeled, ha belejössz ez egy nagyon is élhető diéta. Nekem 6 hónappal később pozitív lett a terhességi tesztem, jelenleg 24 hetes a baba a pocakomban. Ne keseredj el, mert legalább kiderült, hogy van egy kis probléma, amit ma már nem nehéz orvosolni.
2021. dec. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Pcos+ir mellett 3.spontán tervezett gyermekem van. Nem kell sírni, nem jelent teljes meddőséget..
2021. dec. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

Mio-inozitolt fogyassz inkább, mint méhpempőt. Plusz Q10, omega 3 (nem 6!!!), D vitamin. Rendszeres testmozgás, stresszmenedzsment.

Pcos mellett az első babám elsőre megfogant, a második kerek 1 év próbálkozás után fogant meg spontán. Ráadásul nekem a rossz tünetekkel is meg kell küzdenem, férfiasan szőrösödöm, hasra hízok, durván aknés vagyok...

2021. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!