Lilluka001 kérdése:

Mitől késhet? Sziasztok! Lassan 2 éve próbálkozunk a férjemmel, eddig sikertelenül.

Figyelt kérdés
Augusztus óta clostilbegyt-et szedek, most vagyok túl a harmadik kúrán. Soha egyszer sem volt ultrahangos nyomonkövetés, a nőgyógyász szerint elég ha csak a hőmet vezetem … ebben a hónapban amikor konzultáción voltam, azt mondta a doki, hogy szedjem még a negyedik hónapban is (szünet nélkül) napi 3 szemmel, ahogy eddig, majd az ötödik hónapban emeljük a dózist. Ekkor eldöntöttem, hogy orvost váltok - de a kérdésem (és bocsánat a kis regényért), ami miatt írtam ide, hogy 5 napja késik, de negatív a teszt. Lehetséges, hogy ciszta van a háttérben? :(

2022. jan. 2. 20:00
 1/6 A kérdező kommentje:
És azt kihagytam, hogy eredetileg rendszeres, 28 napos ciklusaim voltak. A Closti szedése óta ez ki tolódott 30 napra - ha így nézzük 3 napot késik - de egy kicsit aggódom, hogy valami baj lehet a háttérben
2022. jan. 2. 20:02
 2/6 anonim ***** válasza:

Jajj ne. A határtalan orvosi nemtörődömség ékes példájának tartom azt, amikor a semmire felírják a clostit és még annak a hatását sem követi a kutya sem, amikor lehet tök más az alap gond. Jól tetted, hogy váltottál. Javaslatom szerint olyan dokihoz menj, aki egyben meddőségre is szakosodott, eszméletlenül gyorsan le lehet tudni alap vizsgálatokat egy ilyen doki segítségével. Ciklus eleji, végi panelt csináltak már? Ha nem, akkor érdemes, ezen kívül ovu követés szokott még lenni és ha még mindig semmi, akkor spermavizsgálat, majd átjárhatósági. Nem hozta szóba őket? A clostit semmi értelme hónapokig tolni agyatlanul (a szó az orvosodnak szól, nem neked).

Ultrahangot azért csinált? Látott valami rendelleneset?

Mindenképpen érdemes lenne elindulnotok az úton, hogy kiderüljön mi is a gond. Akár már most menj el egy új orvoshoz és vágjatok bele. Ezen felül én jó szívvel ajánlom a termékenységtudatot és esetleg az aviva tornát. Tök sokmindent megtud magáról is az ember. Pl. hogy egyáltalán van-e ovulációja.

2022. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a válaszod. Igen, sejtettem hogy valami nincs rendben, benne vagyok egy Clostis csoportban, ott szembesültem vele, hogy szinte mindnekinek van uh-s követés. Meg ‘untam’, hogy mindig csak 20 és 22. Napi vérvétel (E2+Progeszteron), azt nézegette pár percig majd írta is fel a következő havi adagot. Még nem voltam ultrahangon mióta késik, éppen másik orvoshoz próbálok bekerülni.
2022. jan. 3. 18:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is volt már jópár késős negatív tesztes ciklusom. Idegőrlő, mikor hiába reménykedik az ember lánya. Okozhat ilyet peteérés nélküli ciklus, de az én esetemben előfordultak egyéb hormonális problémák és endometriozissal is küzdök. Érdemes ezeknek utána járni és kizárni, de nem kell megijedni, előfordulhat, hogy ez csak egy ilyen periódus. Nekem eleinte az orvos úgy tolta a clostyt, hogy vérvételre sem küldött el....
2022. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is tolta minden nélkül. Amikor rákérdeztem miez, csak viccesen annyit mondott, hogy vegyem úgy, mint némi pörgetőszert. Akkor döntöttem el, hogy most voltam ott először és utoljára. Utánaolvastam és ki sem váltottam inkább. Szomorú, hogy az ember 20+ ezer forintért ennyi törődést és szakértelmet kap.
2022. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm válaszaitokat! Azóta sem jött meg, a dokit nem értem el ... jelenleg fenn áll nálam egy Crohn-betegség gyanú, az is kivizsgálás alatt van, nem tudom ez okozhatja e a kimaradást?! Tegnap előtt este volt egy minimális vérzésem, de csak a WC papíron volt látható, már örültem, hogy megjön, mert akkor ha késve is, de új hónap új reménnyel kezdek neki ennek a hónapnak - de annyiban is maradt.

Utolsó, sajnálom, hogy te is egy kretént fogtál ki :/ Én is váltok orvost, sőt, én várost is váltok. Inkább utazok 100 km-t, csak jó kezekben legyek!

2022. jan. 5. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!