Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 3.napi véreredmény, magas...

3.napi véreredmény, magas FSH. Ért valaki ezekhez az értékekhez? Hormon vérvizsgálat teherbeesés

Figyelt kérdés

Totál kivagyok, most kaptam meg a 3. napi véreredményemet. A FSH szint 22 iu/L lett. Ez azt jelenti hogy menopauzában vagyok 42 évesen? 😳 Sosem lesz így gyerekem?! FSH: 22.3 iu/L LH: 13.3 iu/L Ösztradiol: 80 pmol/L cortisol: 261 nmol/l progresteron 0.8 nmol/l Tsh: 1.5 iu/l T4: 19 pmol/l T3: 4.5 pmol/l prolaktin: 265 mu/l D3: 104 nmol/l

Aki ért ezekhez az értékekhez, kérem írja meg hogy mit tehetnék/ szedhetnék? És mit jelentenek? Van más eltérés is? A dokim nagyon szűkszavú. Szedem a mio inotizolt, barátcserjét, ubiquinone-t.

😢 Még lombikon csak gondolkodunk



2022. márc. 7. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

A ciklus melyik szakaszában történt a laborvizsgálat? Az egyes szakaszokban (lut, foll, med) teljesen más érték a normális. Ezt így nehéz értékelni.

Egyébként 42 évesen már akár elő is fordulhat korai menopauza, de akár fiatalabb korban is. Nem vagyunk egyformák.

2022. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amh hormont nem kért
2022. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem jelent semmit, ki kell vizsgálni mi az oka. Pld. terheléses vércukor IR-t kizárni.
2022. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A ciklus elején nézték a 3. napon. Volt Amh vizsgálat is, az 0.5 lett
2022. márc. 7. 19:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem jó érték. 15-ös érték felett stimulációt sem kezdenek. Ir-re, autoimmun pajzsmirigyre nézesd meg magad, ott még ha baj van, lehet majd hozni az értékeken. MIndennel együtt viszont ez a klimax előszobája, sem megfelelő mennyiségű sem minőségű petesejt nincsen.

Nézess tesztroszteront, ha az okés, próbálhatsz DHEA-t, Omega -t azonnal el is kezdheted.

2022. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezek nem túl jó eredmenyek

Sajnos mire ezeket kezelnék és javulás jöhetne beáll a klimax is.

Edesanyadnak mikor kezdődött a menopauza?

2022. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Anyukámnál 55 évesen kezdődött a menopauza, ezért is tartom korainak. Múlt hónapban 13 volt az FSH-m. Nem is értem hogy lett most ennyi. :( A tesztoszteron 1.6 volt. Akkor is lehet DHEA-t szedni?
2022. márc. 7. 20:05
 8/13 anonim ***** válasza:
1,5 felett nem ajánlottt a DHEA. Nem voltál véletlenül beteg az elmúlt időszakban? Esetleg az is megtolhat egy ciklust. Azért a következő ciklus 3. napján is nézess FSH-t legalább, előfordulhat hogy csak egy ilyen csúnya ciklus esik be (legalábbis lombikos csoportokban többször láttam már).
2022. márc. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Ja és újabban a melatonint ajánlják. Akár DM-ben is kapható, én is egy hónapja kezdtem szedni. Mondjuk ha másra nem is jó, legalább pihentebben alszok. :)
2022. márc. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is most lettem 42 éves, és az FSH-m 17 lett. Évek óta 12-17 között mozog az FSH-m. 1 éve spontán terhes lettem 1 próbálkozásra, de sajnos beteg volt a baba. Idén januárban is sikerült (2. hónapban), de sajnos korai vetélésem volt. Nem tudom az FSH-nak volt-e köze hozzá. Olvastam, hogy ha magas az FSH, akkor nem jó a petesejtek minősége. Mellette nekem 3 feletti AMH értékem van. Voltam endokrinológusnál, de nem kaptam választ arra, hogy mitől lehet magas. Inofolicot javasolt, állítólag jót tesz a petefészek működésnek. Q10 vitamint is szoktak javasolni. Állítólag inzulinrezisztencia is okozhat emelkedett FSH értéket.
2022. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!