Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Segítene valaki inszeminációs...

Segítene valaki inszeminációs vizsgálatokkal?

Figyelt kérdés

A budapesti Kaáli intézetbe jelentkeztünk be ahonnan megkaptuk e-mailben milyen vizsgálatokat kell megcsináltatni. A kérdésem az lenne hogy a vérvizsgálatokat helyben is meglehet csináltatni egy sima szakrendelőben vagy csak kimondottan ott amit ők ajánlanak?

Ha meglehet simán akkor a háziorvossal kell kiiratnom ezeket amiket kérnek beutalónak?

Előre is köszönöm! :)

Esetleg Bács megyében aki csináltatott petevezeték átjárhatóságit,kit ajánlana?



2020. szept. 1. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csinaltatni máshol is. De gondolom hprmonokat kérnék, azt meg háziorvos nem írhat ki.
2020. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jaa,de úgyse írhatja ki ha meg van ugye a beutaló amit küldött a doki h mi kell csak ő megírja újra mármint hogy eltudjam végezni itt helyben? Vagy akkor menjek el nődokihoz és irassam azzal meg?
2020. szept. 1. 17:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem írhatja ki a háziorvos úgy sem, hogy megvan, mire kell. Ezeket csak nőgyógyász kérheti, sőt, van olyan vizsgálat, amit simán tb-re sem lehet, csak a meddőségi központ beutalójával ingyenes. Vagy persze magánúton. De azért synlab elég sok helyen van, nem tudjátok megoldani?
2020. szept. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk következő ciklusban lesz az inszem. A telefonos konzultáció után küldték a beutalókat. Egyszer kellett vérvételre elmenni, közben kértem időpontot a vizsgálatokra (kenet, UH, átjárhatósági), erre is csak egy alkalom kellett, és már indulhat is az inszem. És persze teljesen ingyen van így az egész, és elég flottul megy. Júliusban hívtam őket, szeptemberben már inszem.
2020. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Synlab igen ez az ami van írva. Akkor csak olyan helyekre lehet menni? De megtudjuk oldani,csak azt hittem hogy elmehetek itt helyben is akkor,nem kell feljárni pestre. Bács megyében esetleg nem tudtok olyat helyet ahol meg lehet csináltatni?

Bocsi,de nem vagyok otthon ebben egyeltalán.

2020. szept. 1. 17:56
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem adhat beutalót a háziorvos, mert nincs rá jogosultsága.
2020. szept. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen Nektek :) 4-esnek írok privit,ha nem gond. :)
2020. szept. 1. 18:01
 8/15 anonim ***** válasza:
De elfogadnak máshol készült vizsgálatokat, csak nem fognak tudni adni neked beutalót pl. AMH-ra, Hepatitis, HIV-re.
2020. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Maga a beutalók megvannak azokat elküldték. Csak nem tudtam hogy megcsináltathatom e erre nálunk is,de felhívtam a nődokimat,megcsinálják a kórházban. :) Kezdhettem volna mondjuk ezzel is,de nem adta ki.. össze-vissza jár a fejem már. :) Az átjárhatóságit is megcsinálja,bár azt mondta azt már sok helyen nem is kérnek,azt mondta már 5 éve nem kellett senkinek csinálnia és hogy készüljek fel hogy nem lesz kellemes. Háát..azt valahogy sejtettem.. -.- :)
2020. szept. 1. 19:15
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem adott a háziorvos simán beutalót a HIV, LUES, hepatitisz B és C részére. AMH, klamidia, spermium elleni antitest és egy friss citologia az magán úton ment, mert a nőgyógyászomhoz amúgy is úgy járok. Mondjuk ez egy éve volt, nem tudom, hogy azóta változott-e. De az is tény, hogy a pm gyógyszer kontrollnál pl a háziorvos csak TSH-t kérhet, a többit nem.


Mi is messze lakunk a meddőségitől, de most már inkább úgy vagyunk vele, hogy felmegyünk, és ott helyben elintéznek mindent, látnak mindent. Valahogy így egyszerűbb lett, mégha utazgatni kell is.

2020. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!