Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mikor meddig kell a duphaston?...

Mikor meddig kell a duphaston? Segítség

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tudom tudom keressek orvost, van is csak szabin most... Szóval 35 napos ciklusaim vannak. Azt mondta az orvosom hogy Lh teszteljek és amikor pozi lesz, onnantól kezdve 10 napig 2x1 duphaston.Terhességi teszt, ha pozitív akkor tovább szedni, ha negatív akkor abba hagyni Ez oké lenne.. De most gondolkozok, hogyha 10 napig kell szednem, akkor az csak a ciklusom 28.napjaig tart, és nekem 35 napos. Vagy most az esedékes mensiig szedjem? Úgy akkor 17 napig szednem a duphastont nem 10. Mert ugye nem 28 napos a ciklusom hanem 35. És most remélem értitek de 18naptol számolva 10 nap, az még nekem nem az esedékes mensi napja, hanem csak rá egy hétre. Addig szedjem még meg nem kéne jönnie? Legyszi segítségsetek ha tudtok amíg nem tudok dokival beszélni. Ma a 26.napon vagyok. Elvileg 2 nap múlva kéne abba hagyni a duphastont, de ez így nem jön ki ha 35 napos a ciklus. Szedjem a 35 napig vagy hogy?

2022. ápr. 8. 10:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azért volna fontos tudnom mert voltunk együtt ovu előtt és után szóval lehet hogy sikerült a baba és nem szeretnék még egyet el veszíteni..
2022. ápr. 8. 11:05
 2/18 anonim ***** válasza:
31%

Nekem ovu itán 8.nap halvány+ volt a tesztem, 10.nap jől látható.

Szedd 12.napig ha akkor sincs swmmi a teszten, predictor earlyn akkor hagyd abba, mert nincs baba.

2022. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nekem ovum április 4.en volt.a 22.napon akkor együtt voltunk, ezt még nem mutatja ki a teszt a 12.nspon, és ha abba hagyom a duphastont akkor el fog menni a baba 😏
2022. ápr. 8. 11:21
 4/18 A kérdező kommentje:
Nagy baj ha 17 napig szedem az esedékes mensiig hogy biztos ne legyen baj ha baba van?
2022. ápr. 8. 11:24
 5/18 anonim ***** válasza:
12.napon már egy érzékeny teszt mutatni szokta!kb fix h ovu után 7-8 nappal kezdődik a beágyazódás és kb 5 napig tart. Ez alatt már megy a hcg termelés így a tesztnek ki kell h mutatnia. De csináltas a 12.napon egy hcg vérvételt és ha az negatív akkor hagyd abba.
2022. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Marmint a gyógyszer szedeses 12 napra érted ugye? Ha jól ertem :)
2022. ápr. 8. 11:49
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 22. napon volt ovulációd akkor akkor kellett volna elkezdeni szedni. Ha korábban szedted lehet még is akadályozta az ovulációt.


Ahogy csinálni kellett volna:

Csinálod az LH teszteket. Amikor az LH teszt pozitív (a teszt csík erősebb a kontrollnál) utána 3 nappal elkezded szedni a gyógyszert. 10 nap múlva, ha elfogyott a doboz egy érzékeny teszttel tesztelt, ha pozitív szeded tovább és felhívod az orvost, ha negatív abbahagyod és 2-3 nap múlva megjön.


(Ha 35 napos a ciklusod akkor 19-20. nap környékén kellene pozitívnak lennie, utána 3 nappal tehát mondjuk 23. ciklusnapon kellene elkezdeni szedni a gyógyszert, a 32. nap este fogyna el, 33. nap reggel egy érzékeny teszttel tesztelsz, ha pozitív elkezded szedni a következő dobozt, ha negatív akkor nem veszed be és 35 vagy 36. napon megjön.)

2022. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha korábban v

pozitív az LH teszt akkor korábban van az ovuláció is és korábban kell megjönnie is. Az ovulációtól a menstruáció fixen 13-15 nap van, egyénenként változhat de egy nőnek mindig fixen ugyanannyi, akkor is ha ha olyan rendszertelen hogy egyik ciklusa 28 napos a másik ciklusa meg 52 napos. Az ovuláció és a menstruáció között eltelt idő mindig fix.

2022. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor most szedem 9 napja a duphaston, szedjem még kb 3 napig és ha negatív a terhessegi teszt akkor hagyjam abba mert biztos nincs baba?! Elnézést a sok ertetlenkedesert de be panikoltam hogy bajt csinálok ha mégis baba van
2022. ápr. 8. 12:10
 10/18 A kérdező kommentje:
És csak kíváncsisagbol kérdezem, hogy ha esetleg az esedékes mensiig szednem azaz 17 napig, akkor abból lehet baj?
2022. ápr. 8. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!