Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan hagyjam abba a stressze...

Hogyan hagyjam abba a stresszelést a babán?

Figyelt kérdés

Borzasztóan ki vagyok azon, hogy nem sikerül a kisbaba. Lassan 1 éve próbálkozunk és minden hónap akkora csalódás, mikor megjön. 27 vagyok, párom 30. Úgy döntöttünk, mostmár elmegyünk egy kivizsgálásra, mert egyre jobban úgy érzem, hogy valami gond áll a háttérben pedig nincsenek káros szokásaink (cigi, ital)

Sokan mondják, hogy ne görcsöljek rá, ne stresszeljek rajta, mert ez is befolyásolhatja, hogy nem jön össze, de egyszerűen nem megy :((( Próbáltam már vitaminokat, ovu tesztet,és mivel havi 2-3 x tudunk csak együtt lenni, azt mindig ovulációkor tesszük. Érzem is az ovut (mellfeszülés, hasszurkálás) szóval olyan jellegű probléma nem adódik ebből, hogy máskorra csúszna az ovulációm mint középidő.

Nagyon félek, hogy még hosszú évek kérdése a dolog, mert ilyenről is hallotam, bár a barátnőm nemrég bejelentette, hogy "becsúszott" nekik a baba...bár nekünk is becsúszna..

Egyébként örökletes problémák nem valószínűek, hisz sem az én, sem a párom családjában nem voltak ilyen gondok.


Mentálisan nem javul a helyzetem, folyton sírok, stresszelek a dolgon és már a párom is megelégeli a dolgot úgy érzem, bár eddig biztatott mindig.

Nem szeretném feladni persze. Valaki jár/járt esetleg hasonló cipőben? Hogyan tudott lelkileg csillapodni, megnyugodni ilyen helyzetben?

Bocsi, ha hosszú lett.



2022. máj. 6. 20:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy a ciklusom rendszeres.
2022. máj. 6. 20:17
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de nem értelek. Ha sírsz, meg stresszelsz, akkor előbb lesz gyerek. Nekünk 9 évig tartott. Ha kilenc évig sírtam volna és folyamatosan el lettem volna keseredve, hát nem tudom a gyerek milyen anyát kapott volna. Miért nem élvezed az életet? Fiatal vagy. Vagy sikerül, vagy nem. De addig míg esetleg sikerül ki kéne élvezni az életet, azt hogy szabad vagy. Ha így nem tudsz boldog lenni, akkor gyerekkel sem leszel.
2022. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, nem tudom átérezni a problémádat, nekünk is becsúszott a baba (egyszer nem védekeztünk a férjemmel, úgy voltunk vele, ha jönni akar jön, hát jött 😅). De szerintem annyit tehetsz, hogy ne ezen gondolkodj folyton, próbáld meg elterelni a gondolataid a baba témáról, kösd le a figyelmed valami mással. Élvezzétek a védekezés nélküli szexet, próbálj meg lazítani, ne azon görcsölni, hogy jókor voltatok e együtt vagy sem, ne csak a gyerek miatt legyen együttlét.
2022. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

én azt mondanám, ha ennyire rástresszelsz, beszélgess egy pszichológussal a témáról. segíteni tud, rontani a dolgokon nem. :) emellett pedig elmehettek kivizsgálásra is. én egyébként még hőgörbét is vezetnék a helyedben, az mutatja utólag majd, hogy volt e peteérés/kiszabadult e, nem csak a tünetek voltak. és egy hozzáértő segíteni is tud majd az elemzésében.

többször nem tudtok együtt lenni? az is segíthetne igazából.

2022. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

A rágörcsölés a legrosszabb amit tehetsz.

A genetika meg a legnagyobb hülyeség amire hivatkozhat az ember, csak mert a családban másnál sincs semmi. Legjobb barátnőmnek van (havonta uh-val figyelt) ovuja, egyéb eü gondok miatt mégsem marad terhes 3 éve, pedig a családba meg csak úgy potyognak a gyerekek, mindenhol van legalább 3-4, neki és a férjének is 3-3 tesója van, és mindenhol 2-3-4 gyerek. Nekik meg szimplán nem sikerül, amikor végre helyre tesznek nála valamit akkor felerősödik valami másik probléma, a stressz szintje brutálisan az egekben.

Egyébként egy év sikertelenség után nyugodtan el lehet indulni kivizsgáltatni mert lehet, hogy csak valami tök egyszerű dolog van a háttérben amit kb 2 doboz vitamin helyretenne és már jönne is.

2022. máj. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarok a magánéletedben turkálni, de miért havi 2-3x vagytok együtt? Ez nagyon kevés, és simán lekéshettek az ovu-ról, lehet napokkal arrébb van, mint hiszed.

Ha ilyen ritkán találkoztok, akkor eleve nem terveznék én senkivel gyereket, lehet, ha az agyad nem is a tested tudja, hogy itt valami nem jó.

2022. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó ovu teszt kimutatja, és akkor vagyunk együtt. Nem a találkozásról van szó, együtt élünk, csak a párom munkahelye nagyon stresszes, stb most nem mennék bele de amiatt van ez.

Pszichológuson én is gondolkodtam…

2022. máj. 6. 22:58
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Tehát a párodat a munkahelyi stressz miatt havonta 2-3x tudod ravenni a szexre, akkor is csak azért mert épp ovulálsz?! Nem is értem milyen lelki probléma állhat a háttérben?! Itt kizárólag te akarsz gyereket, 2 év múlva meg itt panaszkodsz, hogy egyedül neveled a gyereket,férjed semmiben nem segít,mit tehetnél.
2022. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Szia, én is hasonló cipőben járok mint te.. Sokan vagyunk ám így, hogy nem sikerül a baba. A 20as éveimben volt egy hosszú kapcsolatom, 7 évig voltunk együtt ebből 5 évig próbáltunk babát csinálni de sajna nem jött össze. A munkahelyemen szinte mindegyik kolléganőm elment szülni, mindenkinek összejött csak nekem nem. Úgy éreztem magam mint te most, borzasztó volt. Végül szakítottunk és összejöttem a férjemmel akivel 3 éve ismét próbáljuk a baba dolgot de még mindig semmi. Én már 35 vagyok, valamiért nem borulok már ki, inkább elfogadtam, hogy minden hónapban újra meg újra megjön, méghozzá tök pontosan. Jártam a SOTE ARC-ra meddőségi kezelésesen meg is állapítottak, hogy nincs péteéresem, kaptam ilyen meg olyan gyógyszert, hogy mesterségesen legyen de egyrészt abból sem lett baba másrészt pedig úgy éreztem, hogy nem vizsgáltak meg rendesen és valamit nem vettek észre. Most én is épp próbálok másik intézetét tálalni ahol kivizsgálnak egy picit lelkiismeretesebben.

Az a tanács, hogy ne görcsölj rá a legbutább tanács amit valaha hallottam és sajnos egyben a legelterjedtebb "duma", nem lehet érre nem rágörcsölni főleg ha ennyire szeretne az ember valamit.

Talán a legjobb amit tehetsz az az, hogy kérsz időpontot egy meddőségi klinikára, jó sokára fogsz időpontot kapni de legalább lesz valami remény arra ,hogy nem sokára fény derülhet a problémára, addig pedig próbáld meg átállítani az agyad arra az időpontra, hogy ott majd fény derül valamire és addig engedd el. Csináld az ovi tesztet, amikor pozitív kapd el a pasidat de nem borulj ki ha megjön mert ott van az időpontod ami reményt ad.

Én is keresek majd egy másik intézetet és megpróbálom máshol én is, addig is szedek vitaminokat, iszom a ciklus első felében a málna levél teát a másikban meg palástfű teát, szedek barátcserjét, hátha sikerül. A remény hal meg utoljára. :-)

2022. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as: Miért forgatod ki amit írok? Mi az, hogy én ráveszem a párom? Mindketten akarjuk. És nem, nem csak én akarom, ő is ugyanúgy szeretné mint én, sőt, már hamarabb hozta fel a gyerekvállalás kérdését, mint én. De nem érzem szükségesnek, hogy bizonygassam az igazam a saját magánéletemmel kapcsolatban.... :D na mindegy


9-es: Igen, így gondolom én is, hogy nagyon nehéz nem rágörcsölni, ha ez a legfőbb vágya valakinek. Igen, a kivizsgálás lesz a legmegbízhatóbb módszer az okok feltárására. Neked pedig szorítok, hogy ennyi idő után is, de mutasson egy pozit az a teszt :) Kitartást!

2022. máj. 7. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!