Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddő nők, amikor mélypontra...

Meddő nők, amikor mélypontra kerültetek hogy másztatok ki ebből?

Figyelt kérdés

tiszta idegroncs lettem, állandóan ingerült vagyok, már egy délutáni sétától is kibukom mert mindenhol terheseket, gyerekeket és babakocsit tologató párokat látok...3 éve nem jön a baba, 36 vagyok és lombikozni nem akarok. ( igen tudom akkor nem akarok igazán gyereket, rendben igazatok van, de az érzéseim attól valósak)

Aki hasonló állapotba került, hogy sikerült túllépnie?

Pszihológusnál már voltam párszor és nem segített, sőt....

a pszihológust is úgy élem meg jelenleg ahogy a folyamatos önképzést (nyelvtanulást, OKJ képzések) hogy csak viszik a pénzem de eredményt nem hoznak...magyarán: ezek az erőfeszítések is meddők...gyümölcsöt nem hoztak...Hogy lehet ebből az állapotból kimászni?

Gondoltam arra is már, hogy talán kellene egy háziállat egy cica pl.

Hátha elterelné a gondolataim, hogy egy kis élőlényről gondoskodhatok.



2022. júl. 14. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mi sem akartunk lombikozni, hála Istennek ráértünk, fiatalok voltunk. 6 év után fogant meg a nagylányunk, addigra minden érzelmi hullámot megéltünk. És tudom, hogy ez hogy hangzik meg hogy kb lehetetlen, de tényleg el kell engedni. Nekünk abban a hónapban fogant meg az első gyerek, amikor eldöntöttük, hogy örökbe fogadunk.
2022. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát nekem ma pl. az segített, hogy délelőtt itthon voltam, és elkezdtem írni egy levelet Istennek, amiben megkérdezem hogy miért én és bezzeg az xy miért igen és amúgy is tiszta f*s az életem és mi lesz most.... Stb. Bogtem végre kisirtam magam, sztem két órán keresztül csak sírtam.

Én elhatároztam hogy ha nagyon nem akkor veszek egy lovat. :)

2022. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Jelzem, a pszichológis nem olyan, akihez pár alkalommal el kell menni és aztán jobban leszel 🤦 ha még senki nem mondta, az nem így működik. Sőt eleinte az is természetes, ha rosszabbul érzed magad, mert olyan témákat is érinthettek, amik fájdalmasak. Ráadásul az eladásokat meg kell dolgozni, ami szintén fájdalmas. Ha ezt nem érted és néhány alkalom után várod a csodát, akkor sokáig kell várnod.


Mi lombikoztunk. Végül összejött. Összesen 3 évet vártunk rá.

Ami a legdurvább volt, az a szülést követő időszak. Nem, nem a kapcsolat megkoronázása a gyerek. Iszonyatosan nehéz próbatétel. 180 fokot fordul az életed. Nem feltétlenül az, amire vágysz. Persze ez csak azután vág képen amikor már ott van.

Szóval ha semmi nem jó, akkor kezdj el sportolni valami olyat, amiben muszáj a jelenben lenned: pl falmászás, lovaglás stb mett akkor nincs időd agyalni. Ha meg gyereked les, utána úgyse lesz időd semmire.

2022. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem.

8 év van mögöttünk. Én az első két évet töltöttem görcsös próbálkozással (ez rövid, de annál intenzívebb volt), aztán eltört bennem valami, besokalltam az 5. inszem után, és nem voltam hajlandó lombikozni. Az orvost is messzire elkerültem. A 3. évben örökbefogadással kacérkodtunk, de akadályba ütköztünk, és visszaléptünk - örökre.

Aztán évekig megint "feladás". (Közben lettek cicáink.) Tudtam, hogy vannak anyámmal és a saját nőiességemmel kapcsolatban feltárni és megoldani valóim, így elmentem pszichológushoz, és ezen a vonalon indultunk el. Ezzel együtt feltártuk, hogy igazán mélyen nem adtam fel az anyaságot, de a sok csalódástól már könnyebb volt bemagyaráznom magamnak, hogy igazából nem is kell ez nekem.

A pszichológusnak is elmondtam a megállapításom: ennek így kellett lennie, nem bánom a kieső éveket, mert tényleg végig kellett mindenestől járni az utat. Nem bántam, hogy éveket vártam, hogy idén végre elkezdjük a lombikot, mert az akkori apatikus állapotomban, ahova a sikertelen inszemek után kerültem, semmi értelme sem lett volna folytatni a lombikkal.

Közben a férjem is szakemberhez járt/jár az ő lelki problémáival, szorongásaival, és végre elindultunk mindketten a gyógyulás felé. A kapcsolatunk is rengeteget javult, mióta felismertük, mekkora tagadásban éltünk.

Beláttam, ha sikertelenül is zárjuk végül a lombikozást, legalább ott lesz az a tudat, hogy ezt még megpróbáltuk, és éljük tovább az eddigi életünket.


A pszichológust nem kéne feladnod. Lehet, hogy nem jót fogtál ki, lehet, hogy te nem álltál úgy hozzá. Ott félre kell tenni a megjátszást, megfelelést, elzárkózást. Teljes bizalom, és kimondani azt is, amit másnak nem mernél. Kiadni a dühöt, a csúnya gondolatot, mindent. Feltárni a legbelső érzéseket. Akárhogy alakul az életed, ezzel csak fejlődhetsz.

Ha valamit bánok az elvesztegetett években az nálam az, hogy nem mentem sokkal hamarabb pszichológushoz. De valószínűleg így kellett lennie. Csak ennek az volt az ára, hogy elég mélyre lerántottam magam addigra.


33N

2022. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Többször voltam , több pszihológusnál. Részt vettünk egy pár hetes kezelésen is, ahol eleve heti 3* volt pszichológus. Ami a legtöbbet segített az a családállítás volt. Az nagyon hosszú időre helyretett, pedig csak egy alkalom volt. Abszolút elengedtem ezt a babatémát utána és megadtam magamnak az időt. Igazából végig azt érzem , hogy ha nem lenne a környezetem , aki sürget akkor én teljes mértékben hinnék abban , hogy majd jön ha jönnie kell...36 év ide vagy oda.

Amúgy ha jól keresnék akkor heti 3* is járnék szívesen pszichológushoz, de 15 ezer forint egy alkalom a legtöbb helyen. Ahol olcsóbb az olyan is.

2 pszichológus is volt akik ajánlottak pl. valamilyen módszert vagy könyveket ami megint pénzbe kerül.

Pl. az egyik tanfolyan 55 ezer Ft volt.

Meg is csináltam szépen, hiszen megbíztam a pszichológusban de nem sokat használt, viszont az amúgy sem fényes fizetésem mellé nem tett olyan jót anyagilag, hiszen a tanulmányaimra is költöm rendesen a pénzt, hogy később egy jobban kereső állásom lehessen, ami rugalmasabb beosztású.

A ló jó ötlet..:D én cicát vagy kutyát szeretnék.

Hála a férjem amúgy mindig azt mondja , hogy ha nem lesz gyerkőc az sem baj és őt nem zavarja az sem. Ez mondjuk megnyugtató...

3-as amúgy én mindig azt szoktam mondani, hogy rengeteg huszonévesnek is csak hosszú évek után jön össze, és én azt gondolom hogy ez régen sem volt olyan ritka, csak akkor a párokat nem tudták rögtön lombikra küldeni.

2022. júl. 14. 22:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem vagyok itt megszólítva, mert nem kerültem mélypontra, de elmondom, miért nem. Mert 1000%-ig biztos voltam benne, hogy lelkileg nem állok készen és minden orvostudományilag akadályozó állapot (petefészek-kimerülés, prolaktin…) csak ennek a fizikai megtestesülése. Ezért sem akartam a lombikot, mert fölösleges lett volna belémerőszakolni egy magzatot, ha a tudatalattim ilyen mereven tiltakozik ellene. Nekem is sokat segített a családállítás, s úgy van, ahogy mondod, hogy egy alkalom is jóval többet ad, mint egy hosszú pszichoterápia, DE! Ez sajnos csak bizonyos “ügytípusoknál” működik így, mert ami benned van elakadás, azt neked kell kidolgoznod magadból és erre a családállítás nem, de a pszichoterápia megfelelő. Úgy mondanám, hogy a családállítás kimerevít egy képet az összes szereplőjével, ott van a komorna, a vérben úszó nagynéni, az unokahúg késsel a kezében, a kertész egy rá kísértetiesen hasonlító lovagot ábrázoló festménnyel a falon stb. És bár az adott pillanat egyértelműnek tűnik, a múlt és a jövő nem az. Amit a családállításon megtudsz, azon dolgozni kell. Én 6 évig dolgoztam ezen, mire megjelent a 2. csík. És osztom azt, hogy egy jó pszichoterápiában az egyetlen megbánható dolog, hogy nem kezdtük korábban.
2022. júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi négy év sikertelen próbálkozás után vettünk egy kutyát. A következő hónapban már nem jött meg.

Elég mélyen voltam en is, és nagyon rá voltam görcsölve. Aztan a kiskutyám lekötötte minden figyelmem. 🥰

2022. júl. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Több év és lombik után nekem a munkahelyváltás és új tanulmányok segítette. A hobbimnak is élek most már, ezzel kötöm le az energiáimat. Sokkal, de sokkal jobban vagyok mint pl egy éve, pedig én is így voltam min te: mindenhol csak terhes nők és babák...
2022. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Pszichológussal dolgozni sosem intenzív. Heti 3 konkrétan káros tud lenni, mert annyira megdolgozzátok a lélek mély rétegeit, hogy azt nem bírod feldolgozni. Egy pszichoterápia, aminek értelme is van min 2 év. Nem pár alkalom, nem pár hetes "kezelés". Ilyen a pszichoterápiában nincs. Ha ajánlhatok, akkor dr. Andrási Zsuzsanna klinikai szakpszichológust ajánlom jó szívvel.

A családállítás nagyon jó dolog, de az is olyan ahogy írták, hogy egy masszív rálátást ad, de azzal dolgoznod kell. Egyébként ha a családállítás bejött, akkor ajánlom a pszichodrámát, abból is a 250 órás csoportokat.

És azzal, ha foglalkozol magaddal, nem csak te nyersz, hanem a párod is, illetve a születendő gyereked egy jobb anyát kap. Olyat, aki már bizonyos elakadásokat nem fog továbbadni, aki ő hozzá is jobban fog tudni állni, mert lesz rálátása, hogy hogyan kéne.

2022. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!