Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mikortól célszerű elmondani a...

Mikortól célszerű elmondani a munkahelyen, hogy meddőségi vizsgálatokra jársz? Vagy célszerű egyáltalán?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve próbálkozunk a férjemmel, eddig sikertelenül. A munkahelyemen már lassan 4 éve dolgozok, kicsi cég, ahol a főnököm egyben a tulajdonos és ő is dolgozik, egy irodába velünk. 8:00-16:30-ig dolgozok, de eddig meg tudtam oldani, munkaidőn kívül az orvoshoz járást, mert magánba mentem. De most a nőgyógyász elküldött meddőségi szakrendelésre, ahova 13 órára kell menni, és hozzátette a nő a telefonba, hogy majd mindig szerda 13 órára kell menni a későbbiekben is.

Na most nem tudom mire számítsak, de ha 2-3 hetente járni kell akkor nem tudok mindig kitalálni valami hazugságot a főnökömnek.

Amúgy mindenki tudja/sejti a munkahelyemen, hogy lassan gyereket szeretnénk, úgyhogy nem annyira nagy titok, persze azt nem mondtam, hogy próbálkozunk-e vagy sem.

Szerintetek elmondjam kerek perec vagy csak annyit, hogy vannak nőgyógyászati gondjaim, ami miatt el kell mennem szerdanként? Vagy mit csináljak? Az a baj, hogy tudom milyen a főnököm és biztos rákérdez, hogy mi a baj, milyen orvoshoz megyek stb. Persze ha úgy van megmondanám neki, hogy bocsi, de nem szeretnék róla beszélni.



2022. okt. 10. 13:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Biztos, hogy nem mondanek semmi ilyet. Max. annyit, hogy orvoshoz.
2022. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Jogilag semmi közük hozzá, ha jól tudom. Úgyhogy mondd azt, hogy orvoshoz mész. Dolgozd le a kiesett időt, ha ragaszkodik hozzá a főnök.
2022. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Elég annyi hogy orvoshoz mész. Nem kell mindent tudnia.
2022. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Ha vagytok olyan viszonyban, elmondhatod neki, a kezelés megkezdésétől védett vagy, és a kezelések során nem kell szabit kivenned, munkanapnak számít.

Ha mégsem akarod elmondani, akkor a legegyszerübb amit írtál, nőgyógyászati probléma miatt kell orvoshoz menned. Le tudod dolgozni, vagy táppénzt kérsz aznapra.

2022. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Volt már ilyen, hogy csak ennyit mondtam, hogy orvoshoz, de akkor visszakérdezett. "Milyen orvoshoz? De ugye nincs semmi baj?"

Rávágtam, hogy bőrgyógyászhoz, de igazából nem is orvoshoz mentem akkor. :D Aztán persze kérdezte, hogy hogy-hogy, mondtam, hogy sok az anyajegyem és meg szeretném nézetni.

Szóval nem olyan egyszerű, ezért gondoltam, hogy azt mondom, hogy nőgyógyászati gondjaim vannak, de nem szeretnék róla beszélni. Akkor mondtam is valamit meg nem is.

Csak ugye azért írtam ki a kérdést, mert ha többször kell menni, akkor előbb utóbb fúrni fogja az oldalát a kíváncsiság...

2022. okt. 10. 13:47
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor majd kilyukad az oldala.
2022. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, nem akarlak megbántani, de ez egy rossz kérdés.

Ezt csak te tudod megválaszolni, mi nem. Ui. nagyon függ attól, hogy milyen nálatok a légkör. Ahogy a kommentjeidből sejtem, az átlagosnál jobban beszéltek magánjellegű dolgaitokról és alapvetően senki (a főnök sem) él ezzel vissza. Ilyen légkörben legegyszerűbb a teljes igazságot elmondani. Könnyen lehet, hogy lelkileg melletted is állnának, biztatnának, vigasztalnának ha nem jön össze; ha pedig sikeres lesz, akkor együtt örülnének veled. De ezt neked kell érezned, hiszen te ismered őket. Mi csak találgatunk, ill. a saját munkahelyünkről vett tapasztalatainkat mondjuk.

Az biztos, hogy ha az igazat elmondod, akkor nem kell meséket kitalálnod, miért kéredzkedsz el rendszeresen. Ez kétségtelenül egyszerűsíti az életedet.

2022. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a tények: alapvetően nem köteles téged munkaidőben sehova elengedni. Tehát a Jani mennem kell ma a nőgyógyászhoz nem játszik. Viszont a törvény szerint köteles elengedni a kötelező orvosi alkalmassági vizsgálatra, a terhesgondozas kötelező vizsgálatára és az emberi reprodukciós eljárás vizsgálataira.

Tehat: ha nem mondod el, esélyes, hogy nem mehetsz el, ha elmondod, elmehetsz.

2022. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"32. Mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól

55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól


a) keresőképtelensége,


b) a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés, valamint


c) a kötelező orvosi vizsgálata tartamára, továbbá


d) a véradáshoz szükséges, legalább négy óra időtartamra,..."

2022. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

1. Tudom, hogy nem köteles, de el szokott engedni szinte mindig mindenkit, max ha nem tetszik neki, megjegyzéseket tesz.


2. Sok nő össze van zárva egy kis irodába (egy légtér, semmi elválasztó fal stb.). Ennél fogva sok mindent tudunk egymás magánéletéről, de ez nem mindig jelenti azt, hogy szeretnénk is, hogy tudjanak róla. Pluszba a főnököm (szintén nő) kíváncsi teremtés. Egy többször is megtörtént szituáció, hogy az egyik kolléganőm telefonon beszél vagy a férjével vagy a testvérével és meghall belőle valamit, ezért miután lerakja a telefont rákérdez erre arra, azzal kapcsolatban, amit hallott.


Összességében azért nem olyan jó a légkör itt, hogy én mindent elmondjak a babaprojekttel kapcsolatban. Vagy legalábbis én nem szeretném. Ez az a lehetőség, ami biztos, hogy nem fog megtörténni. :D De hazudni se akarok, mert az meg tarthatatlan, ha tényleg sokszor kell menni.

2022. okt. 10. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!