Valaki esetleg tudna ebbe segíteni? TSH, prolactin

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, bocsánat.

Tavaly szeptemberben kezdtünk el próbálkozni a férjemmel, augusztusban hagytam abba a fogamzásgátlót.

Egészen novemberig minden hónapban megjött, majd egyszer csak semmi, így januárba elkezdtem vizsgálatokra járni.

Akkor menstruáció hiányában a

TSH 1,579 mIU/l volt a prolactin pedig 532,14 mIU/l A tesztoszteron volt akkor 4,520 nmol/l Ami 3x a max határértéknek.

Elmentem endokrinológushoz kiderült még egy vizsgálattal később az IR, elkezdtük a kezelést, ez volt februárban.

Április óta hálisten minden hónapban megjön 31-33 napra. A tesztoszteron lecsökkent, a doki szerint az IR okozta.

Most újabb hormon vizsgálatot kért az orvos, hogy vajon mi lehet az oka annak, hogy még mindig nem sikerül a családalapítás.

A mai leletemen (21. nap) ami eddig készen van

TSH: 2,758 mIU/l

Prolactin: 1361, 20 mIU/l

Mi lehet annak az oka hogy február óta ezek az értékek ennyit nőttek? Nagyon el vagyok keseredve, egyik gond követi a másikat :( Illetve nagyon megijedtem ettől a prolactin értéktől, ilyenkor már kell koponya mr/ct? (bocsi nem tudom melyik van ilyenkor)

Köszönöm, hogy elolvastad!



2022. okt. 13. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
A TSH-nak semmi baja nincs. A normál tartományban vagy, viszont ez önmagában nem jelent teljes biztonságot azzal kapcsolatban, hogy rendben van a pajzsmirigyed kellene mellé e T3 T4 érték is. De a TSH még 4 felett kicsivel is normális.A prolaktin ami nagyon magas. Ez a probléma oka, mert gátolhatja a terhességet.Ez a duplája a normálisnak. Okozhatja gyógyszer (pl: fogamzasgátló hosszantartó szedésének mellékhatása), máj, vese probléma, pajzsmirigy probléma, és hát agyalapi mirigy probléma. Kár ebbe belemenni, mert csak stresszelni fogsz. Ki kell vizsgáltatni. Nem feltétlen agyalapi mirigy daganat, ha erre gondolsz. Eddig milyen volt az érték a vérvételeken? Azt mondtad gyógyszereket kaptál az IR-re. De vannak vérnyomáscsökkentők is, amik erre hatással lehetnek. Ki kell zárni nem e valami gyógyszerkombót szúrtak el. Meddig szedted a fogamzásgátlót? Mert ez is problémás. Akkor voltál kivizsgáláson? Mert ha már akkor hormonális problémáid voltak, nem szabadott volna kiírniuk. De kár ezen már rugózni. Meg van a probléma oka, kezelni kell.
2022. okt. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megijedni. 😊 Nekem is csináltak MRI-t. Az oka az ilyenkor, hogy nem látnak belénk, így keresik az okokat, hogy miért lehet magas. Nekem is 1000 felett volt, mikor megcsinálták, illetve alapjáraton magas volt, 500+ mikor először nézték. Két hétig szedtem rá gyógyszert, ami gondolom csodát nem tett és összejött a baba. Előtte sajnos ker kicsi elment ...De nálam a TSH magasabb volt, 5 és 6 felett.


Egyáltalán nem kell emiatt aggódni (MRI). Még ha lenne is valami, ezek szinte mindegyike ártalmatlan, nem okoz semmi gondot.


Igaza van az elsőnek, megvan a gond, már csak kezelni kell, ami pikk-pakk fog menni.

2022. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es. Ez a két alkalommal volt csak mérve a prolactin, úgyhogy ennél többet én se tudok. Az IR-re csak merckformint szedek, más rendszeresen szedett gyógyszerem pedig nincsen. A fogamzásgátlót 6 évig szedtem, de közbe volt, hogy tartottam szünetet.

Az amikor felírták csak rákszűrés készült, de mindig rendszeres volt tinikorom óta a menzeszem, úgyhogy nem hiszem hogy lett volna, de sose lehet tudni.


2-es Nagyon sajnálom a veszteségedet. 😔 És nagyon köszönöm, hogy elmesélted.


Tudom, hogy a TSH normál tartományban van, csak sok helyen azt mondják, hogy a babához 1 körüli érték a jó, ezért is ijedtem meg.

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek, most kicsit megnyugodtam, ment a zöld kéz.

2022. okt. 14. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!