Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek ultrahangos petevezeték...

Akinek ultrahangos petevezeték átjárhatósági vizsgálatot csinaltak azok tudnának véleményt írni? Mi a menete, mennyire fájdalmas stb. És az eredmény után mi történt? Sokat vártatok még utána a babára?

Figyelt kérdés
2022. okt. 17. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekem egy olyan fiatal doki csinálta, akinek nem volt még nagy gyakorlata benne, így kicsit fájdalmasabb volt a katéter felhelyezése. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy pár percig tartó erős menstruációs görcs.

A kontrasztanyagot juttatták fel így, ami után megröntgeneztek, megállapították, hogy mindkét petevezetékem átjárható, és mehettem is.

Ez nekem 2016-ban volt, a clostylos stimulációs hónapok, és az inszeminációk előtt. Az 5 inszemből egy sem sikerült.

A baba idén júniusban jött össze, 2. lombikkal (2017-2021 között semmilyen kezelésre nem jártunk).

2022. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Nekem UH-s volt az fájdalom mentes vizsgálat elvileg. A röntgenes, amin az 1-es válaszoló volt általában kicsit kellemetlen. Viszont ha nem átjárható a petevezeték, akkor elvileg érezni lehet, ismerősömnek röntgenes volt két elzáródott petevezetékkel, azt mondta neki fájt.

Nekem átjárható volt és mint írtam UH-s, semmit sem éreztem.

Meddőségin egyik első vizsgálat volt, utána még a hormon gondjaimat rendbe kellett tenni és fél évvel később már úton volt a baba, de nem hiszem, hogy az átjárhatóságinak köze volt hozzá, mivel más bajom volt.

2022. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a dokim a magán rendelőjébe csináltaminden rendben volt, nem fájt, nem éreztem semmit.

Két hó múlva terhes lettem, de nálunk más volt a probléma

2022. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapja voltam ultrahangoson,nekem nagyon fájt. Bár kiderült, hogy az egyik petevezeték el van záródva, lehet azért fájt jobban.
2022. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kb.5 éve csináltattam magán helyen.

Végig és még utána is erős menstruációs görcsöt éreztem pedig mind kettő átjárható volt, vizsgálat után volt enyhe vérzésem is.

2022. okt. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap voltam pont, magán úton.

Nekem rettenetesen fájt, bár nem is igazán a vizsgálat közben, (bár akkor is fájt) hanem inkább utána.

Ultrahangozott is, katéterezett is, kontraszt anyag is volt, nem tudom mi a különbség az említett vizsgálatok között.

A lényeg, hogy azt mondta, akinek elvan záródva valamelyik vagy mindkét petevezetéke, annak jobban fáj. Nekem elvolt záródva a jobb, a bal azonnal átjárható volt, azt azonnal láttuk is a monitoron. A jobb nem volt látható, ezért azt sokáig kereste, én azt gondolom ezért is fájt jobban utána még délután, mert sokáig ultrahangozott és bár nagyon óvatos volt, ettől még fájt.

Aztán egyszer csak a jobb oldali is megtelt a folyadékkal, és akkor mondta azt hogy na akkor levolt tapadva a jobb oldali, de most már nincs mert szépen látható és átjárható. Tehát most nagy esélyt lát a teherbeesésre, 2-hónapnyi türelmi időt "kaptunk", januárban jelentkezhetek inszeminacióra. :)


Még volt a vizsgálat után egy konzultáció, ahol amúgy sikeresnek könyvelte a beavatkozást, írt egy kemény antibiotikumot amit 3-napig kell szedni, és mindenféle tanáccsal ellátott, tehát amúgy a vizsgálat fájt, de úgy éreztem én is hogy amúgy a fájdalmat leszámítva ez hasznos volt, azt is mondta lehet a jobb petefészkem aktívabb, azért se estem még teherbe, nem akarja hogy csalódjak de ebben a 2-hónapban nagy esélyt lát a természetes teherbeesésre. :)

2022. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nekünk is sikerült hsg után természetes úton. 2 hónappal később.

Hajrá 😘

2022. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!