Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy zajlik egy andrológiai...

Hogy zajlik egy andrológiai vizsgálat meddőségi kivizsgálás esetén?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve próbálkozunk sikertelenül. Semmi panasza nincs a férjemnek amúgy, csak ez az oka a vizsgálatnak. Adtak neki beutalót. Azt gondoltam, hogy csak spermavizsgálatot takar egy ilyen és ezt is mondtam neki, ezzel nyugtattam, de ahogy utána olvastam a heréket is vizsgálják.

Vagy azt csak akkor ha valami más panasza is van?



2022. okt. 19. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem, mindenkeppen megvizsgálják. kézzel és uh-val is. sokaknál akkor derül ki sérv ami kihat a termékenységre. egyszerű műtéttel helyrehozható.
2022. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

A normális andrológus nemcsak a heréket, de a prosztatát is megvizsgálja (igen, benyúl!). Legyen már férfi, könyörgöm!

A férjem máskor is elment simán, ha panasza volt. Mi nők mi mindenen megyünk keresztül a meddőségi kivizsgálás, pláne a kezelések alatt. Nehogy már a férfi meg ennyitől betojik.

2022. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Fizikális vizsgálat volt a férjemnek, uh (herék, alhas), meg sperma vizsgálat. Ehhez ő nem maradt ott a kórházban, hanem csak annyi kikötés volt, hogy 40 percen belül érjen vissza a mintával.
2022. okt. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Férjemnek nemrég volt magánrendelésen. UH, fizikai vizsgálat kívülről és belülről, spermaminta (vihette reggel otthonról, de be kellett érjen vele meghatározott időn belül) és vérvétel.
2022. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
És egyébként miért kellett "nyugtatni"? Szerencsére a férjemnek eszébe sem jutott panaszkodni, még viccelődtünk is ezzel, hogy végre őt is megkínozzák kicsit, de elég morcos lettem volna ha egy spontán vetélés és egy sikertelen lombik után még nekem kellett volna őt "nyugtatni" egy ilyen vizsgálat miatt.
2022. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Jézusom, mondjuk mert egy férfinak elég rossz belegondolnia, hogy a seggébe fog felnyúlni egy másik férfi. Attól, hogy nekem rosszak a vizsgálatok még nem kívánok rosszat a férjemnek és igenis sajnálom. Hagyjuk már a legyen már férfi dumát…
2022. okt. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

#6


Ha neked ebből az jön le, hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállással viseltetnék a férjem iránt, akkor az értelmezési képességeiddel baj van.

Igen, nyilvánvalóan kellemetlen egy ilyen vizsgálat, mint ahogy nekünk nőknek is az, ha matatnak bennünk. De megcsináljuk, mert kell. Nem mellesleg ahogy minden nőnek évente el kell/kellene mennie szűrővizsgálatra, a férfiakra is ugyanúgy áll ez, gyakorlatban mégis a többség, idézve némely szánalmas férfit: inkább beledöglik, de belé ne nyúlkáljanak.

Pedig a méhnyakrákhoz hasonlóan a prosztatarák is rohadt alattomos, ha már panasz van (fájdalom, véres vizelet), az rég rossz, és akár menthetetlen. Apósomnál is már rák volt, mire orvoshoz ment vele.

Az, hogy a férjem már az apja prosztatarákja előtt évekkel is eljárt szűrővizsgálatra (meg a meddőségi kivizsgálásra is természetesen), annak nem azért örülök, mert "haha, ő is szívjon, ne csak én", hanem mert felelősségteljes ember, nem csinál abból problémát, amiből mi nők sem csinálunk. De érdekes módon szegény férfiakat fel kell oldozni a felelőtlen hozzáállásuk miatt, mert az más.

A frászkarikát más.

2022. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálom a férjed! Jó éjszakát.
2022. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Nekem meg a puncimba nyúlkál egy másik nő, mégsem nyugtat senki. Nyilván nem kívánok rosszat a férjemnek, de ez egy alap vizsgálat, előbb-utóbb mindenkinek kell. És nem valami XXL vibrit dugnak fel neki azért, túl lehet élni. A férfiak érdeke is, hogy elkezdjenek kicsit egészségtudatosabbak és bátrabbak lenni, és nem félni a doktor bácsiktól/néniktől, mert rengeteg haláleset van abból, hogy a termetés koronái már csak akkor mennek orvoshoz bármivel is, ha már nagy a baj.
2022. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Van különbség aközött, hogy sajnálom, hogy neki is kellemetlenségeken kell átmennie és aközött, hogy "nyugtatgatni" kell, bár lehet, hogy csak a kérdező fogalmazta meg rosszul. Egy nőnek is kellemetlen, hogy évente minimum egyszer egy idegen férfi nyúl fel a hüvelyébe, de a legtöbbünket nem kell "nyugtatgatni". A meddőségi vizsgálatokról és egy esetleges lombikról nem is beszélve.
2022. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!