Lemehetett ilyen gyorsan a prolaktin szintem a Bromocriptintől?

Figyelt kérdés

Először magánvérvételre mentem el, a 3. napos hormonvérvételen 27,83 ng/ml volt a prolaktinom (és elvileg 5,10-26,53 ng/ml-ig jó), a 21. naposon meg 34,11 ng/ml volt. Elmentem szintén magánba endokrinológushoz, írt fel Bromocriptint, kétszer felet, de mondta, hogy először csak fokozatosan emeljem az adagot, negyeddel kezdjem esténként, aztán reggel is egy negyed, majd reggel negyed, este fél és végül reggel fél, este fél.

Most viszont a szakrendelésen kaptam beutalót hormonális vérvételre ott másfajta mértékegységgel írták, de aszerint jó a prolaktinom. 181 mU/L lett nekem és 102-496 mU/L-ig jó.

Az első vérvétel 09.03-án volt, a második 09.22-én, a gyógyszert 10.18-tól szedem (de még csak kétszer negyedet), a 3. vérvételen meg ma voltam.

Szerintetek ilyen gyorsan levitte a gyógyszer? Csak mert ahogy olvastam azt hittem, legalább egy hónap. Illetve valaki át tudja váltani ezeket a mértékegységet? Pl. a 27,83 ng/ml az mennyi mU/L-nek felel meg kb?



2022. okt. 26. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem 2 het alatt levitte 580-ról 270-re. En napi felet szedek.
2022. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 het alatt (heti 3xfel) levitte 40rol 3ra.
2022. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Heti 3xfél?? Elírtad vagy tényleg így írták fel?

És szerintetek mikor nézessem megint? Mi van ha túl alacsonyra leviszi?

2022. okt. 27. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem irtam el, hetfo szerda szombat kellett szednem felet ( mas gyartotol de a hatoanyag ugyanaz) igy szedtem 2 hetig plusz egy hetfoi. Penteken nezettem es ennyire levitte.
2022. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!