Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Normális, hogy egy éve nem...

Normális, hogy egy éve nem esek teherbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok a párommal gyermekvállalás előtt állunk, a múlt hónapban jutott eszembe egy esemény kapcsán, hogy pont egy éve volt az, amikor abbahagytuk a gumi használatát.

Úgy voltunk vele, hogy nem görcsölünk rá, jön, amikor jön, de mivel tudatosult bennem, hogy már egy év eltelt azóta, eléggé beparáztam megmondom őszintén. Ovulációs tesztet még sosem használtam egyébként, de középidőben szoktunk inkább együtt lenni, szóval szerintem lehetetlen, hogy ennyi ideig elkerüljük az ovulációt. Nem tudunk semmiféle betegségünkről, én nemrég voltam egy általános nőgyógyászati vizsgálaton + rákszűrésen, minden eredményem jó lett. Én 26 éves vagyok a párom 28. Normális, hogy ennyi ideig eltart, míg megfogan a baba, vagy itt már esélyes, hogy van valami a háttérben? A menzeszem pontos szokott lenni, viszont borzasztóan szokott fájni, emiatt voltam is hormon vizsgálaton, annak is jó lett az eredménye. Mit érdemes ilyenkor tenni? Várjunk még pár hónapot, vagy mondjam a nőgyógyászomnak, hogy nem esek teherbe? Másnak is ilyen sok idő teherbe esni, úgy, hogy nincs semmi betegsége?



2022. okt. 29. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy év sikertelenség után kezdenek el foglalkozni az emberrel a meddőségi ambulanciákon, szerintem nem az.

Bár én is pont egy év után lettem terhes.

2022. okt. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet normális, de ennyi idő után érdemes elkezdeni kivizsgáltatni, és nem csak nálad. Lehet, hogy egy apró beavatkozással, gyógyszerel kezelhető.
2022. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerezz be egy olyan hőmérőt, ami két tizedesjegyig mér, és nézz utána a hőgörbe vezetésnek. Érdemes a nőgyógyásznak jelezni, és kérni egy hormon labort (pajzsmirigy hormonok, progeszteron, prolaktin stb.). Ha eddig nem szedtél várandós vitamint, hajrá. Folát legyen benne, ne folsav.


Nem biztos, hogy baj van. Lehet egyszerűen eddig csak nem volt szerencsétek, de engem már fél év után zavart, hogy mi lehet a dolog mögött. Kiderült, hogy napi egy szem reggeli gyógyszerrel korrigálható a dolog, és ahogy korrigálták össze is jött a baba. Jobb tudni, mint húzni és halasztani.

2022. okt. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Hány naposak a ciklusaid?


Mi amikor elhagytuk a védekezést elég korlátozott számban tudtunk együtt lenni, ( beosztás), de középidőben mindig megoldottuk..

Akkoriban mensi után

Középidőben 2-3 nap meg úgy utána voltunk együtt


Aztán úgy esett, hogy vaalhogy 9. Nap

Később esett le. Hogy a rövid ciklusaim miatt kb 10. Nap van ovum.

Már eltelt vagy 7 ciklus mire sikerült



2. Gyerekkel meg csak úgy együtt tudtunk lenni bármikor.

Össze is jött az 1. Hónapban

2022. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy spermiogram sem árhat a párod részéről. Férfi oldalon is lehet gond, ez pedig az egyik legalapabb vizsgálat náluk.
2022. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A hőmérő módszert próbáld ki, egyébként én is ezt figyeltem a testem jelzéseit. Tudtam már hogy mikor van éppen termékeny szakaszban a testem együtt is voltunk és elsőre megfogant. Lehet szerencse is igazából nem tudom.


A párod is érdemes hogy megvizsgáltassa magát. Te kérhetnél egy vérkepet is kezdésnek. Amúgy ha szeretnétek babát akkor én elmennék orvoshoz minél hamarabb hogy minél előbb láthassátik mik a lehetőségek


Sok sikert!

2022. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Tudom, már lassan egy hónapja írtam ki ezt a kérdést, de eléggé magam alatt voltam, 3 ismerősöm is azon a héten jelentette be, hogy babát vár, úgy éreztem, én egy szerencsétlen vesztes vagyok, hogy képtelen vagyok teherbe esni :(

Köszönöm a válaszokat, szerencsére haladt az ügy előre, mivel én elmentem hormon vizsgálatra kétszeri vérvétellel. Tulajdonképpen a nőgyógyászom szerint jó lett az eredményem, nem szükséges semmilyen gyógyszert szednem, csak lehetne jobb is, hogy így fogalmazzak, mivel a pajzsmirigy eredményem egy nagyon kicsit magas, épp, hogy túl megy a referencia értéken, de ez elvileg hónapról hónapra változhat. A párom is elment andrológiai, és spermavizsgálatra, ő azt az eredményt kapta, hogy normális a spermaképe, de annak inkább az alsó határértéke, tehát nem a legjobb, lehetne jobb is, több is. De mondta a doki, hogy így is bármikor összejöhet a baba...Felírt neki termékenységet támogató gyógyszert, azt fogja szedni, valamint odafigyelünk jobban az egészségünkre mindketten, és megpróbálunk kevesebbet stresszelni. Olyan jó karácsonyi ajándék lenne, ha végre sikerülne, nagyon boldog lennék :) de inkább nem is reménykedek.

Kipróbálom a hőmérős módszert is, amit javasoltatok. Gratulálok, akinek hamar összejött, sajnos nem vagyunk egyformák. A ciklusaim amúgy 27-29 naposak, de általában 28 napra jön meg.

2022. nov. 27. 17:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként szedsz/tél valami vitamint, esetleg a párod? Vagy az ovu teszten kívül próbálkoztatok valami mással, ami esetleg segíthet? Tudom nem ettől függ leginkább, csak kíváncsiskodom.
2022. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én béres cseppet használok immunrendszer erősítésre, bár ez nem várandós vitamin, de azért jót tesz az egészségnek, illetve folsavat szedek kb. fél éve mert olvastam, hogy az segíthet teherbe esni, illetve ha megfogant a baba akkor kevesebb eséllyel lesz genetikai rendellenessége tőle. Párom multivitamint szed. De gondolkozom ezen a méhpempős kapszulán, elvileg az is támogatja a termékenységet.
2022. nov. 27. 18:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egy évig nem esel teherbe jobb orvoshoz fordulni.Ma mar sikeres "lombik bebi"programok vannak,hogy ott sikeresen megtermekenyitenek.
2022. nov. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!