Milyen ez a sperma eredmény?

Figyelt kérdés

Spermamennyiség: 2 ml, vizkozitas kissé fokozott

Spermiumszám: 8-10 millió, 25% élénk, 35% kp élénk, 40% mozdulatlan


Kiírtak további vizsgálatokat, illetve Folandrol szedését javasolták a férjemnek.


Mit jelent az, hogy kp élénk? Közepesen élénk? Vagy?

És összességében milyen ez az eredmény? 5 napos volt az anyag amúgy és kb 40 perc alatt beértünk vele, nagyjából meleg helyen volt stb.



2022. nov. 16. 13:15
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és szerintetek ettől még elmenjek átjárhatósági vizsgálatra?

Mert úgy voltam vele, hogy amíg ez nincs meg nem megyek, de most nem tudom mi tévő legyek.

Nekem amúgy eddig az derült ki, hogy egy kicsit magas volt a prolaktinom, de szedek rá gyógyszert (Bromocriptint).

2022. nov. 16. 13:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem túl jó, ezért is kértek további vizsgálatot. De azért nem is tragikus.


Az átjárhatóságit mindenképp érdemes megcsináltatnod. Máskülönben nem lehet kizárni, hogy ott gond van-e.

2022. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Oligozoospermia – Alacsony spermaszám: Kevesebb mint 39 millió/minta vagy 15 millió/ml.


A spermavizsgálat normál értékei a WHO 2010-es irányelvei alapján

Ondó térfogat – 1,5 ml

Összes jól mozgó spermium – 40%

Életképesség – 58%

Összes spermiumszám – 39 millió/minta

Spermium koncentráció – 15 millió/ml

Spermium normál morfológia – 4%

Spermium pH – 7.2 felett

Fehérvérsejt – 1 millió/ml alatt

MAR teszt (immunológiai eredetű meddőség esetén a spermában lévő ellenanyagok kimutatására) – kicsapódás 50% alatti

Cink (prosztata funkció) – 2,4 mikromol/minta felett

Fruktóz (ondóhólyag funkció) – 13 mikromol/minta felett

Alfa glükoziád (mellékhere funkció) – 20 mU/minta felett

2022. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek, a második válaszolónak is, de igazából az orvos is mondta, hogy ez azért nem olyan jó, meg én is olvastam neten szerintem ezt amit ide másoltál. Nem fogalmaztam meg jól a kérdésem, igazából az érdkelene, hogy ez mit jelent a jövőre nézve? Természetes úton is lehet azért gyerekünk? Vagy nem valószínű? Ilyenkor inszemináció van? Vagy egyből lombik?
2022. nov. 16. 14:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még azért megkérdezek,hogy a párod nem fürdött-e túl meleg vízben, vagy volt szaunázni esetleg stb.? Csak mert volt egy barátnőm, akinek egy wellness hétvége után ment el a párja a vizsgálatra, és nagyon rossz eredményei születtek, majd ismétlésként elmentek 1-2 héttel később, de addig a párja csak langyos/kevésbé meleg vízzel zuhanyzott, meg bővebb alsónadrágot hordott, és teljesen jó eredményei születtek..

Plusz nem tudom,hogy szedtek-e valamilyen vitamint, de ha nem, akkor lehetséges, hogy itt az ideje elkezdeni..


A kérdésedre pedig: 5-20 millió közötti spermaszámmal még van inszemináció, 5 millió alatt nem kezdenek bele.

2022. nov. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Egy ismerősömnél, ha jól emlékszem, 8 millió volt, és ott sem volt túl nagy százalék a jó mozgásúaké, valami az alakjukkal se stimmelt.

Náluk eleve elvetették az inszeminációt, és lombikra mentek.

Azt mégis hozzátenném, hogy végül az sem sikerült, mert a nőnek volt komoly problémája (genetikai).

A férfinak új kapcsolatból rögtön összejött a baba, természetes úton, ilyen számokkal.

Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy igazából 1 életképes és jó spermium is elég a sikerhez. Ne ijesszen meg ez titeket.

2022. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a spermavizsgálat történet erősen kamu.


Ugyanezeket mondták nekem is még huszonöt éve amikor még volt spermadonor progam és érettségi után fogadásból elmentünk spermát adni a "krio" inézetbe nameg mert 5 ezret igértek érte ha "megfelelő" a minta.


Persze nem lett megelelő egyikünknek se, és valami hasonló szöveggel ráztak le, aztán azóta lehet már van öt gyerekem...


Akkoriban még se GDPR semmi nem volt, bármit megtehettek.

2022. dec. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Nem a legjobb, de nem tragikus.
2023. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ami azóta kiderült, hogy férjemnek is magas letta prolaktin szintje. 450 mU/l lett és 86-324 mU/l a referencia tartomány. A spermium száma is valószínűleg ezért lett alacsonyabb. Majd megy vissza az orvoshoz, gondolom neki is írnak fel gyógyszert, mint nekem.

Én azt gondoltam ez csak nőknél fordul elő, de akkor ezek szerint mégsem.

Érdemes lenne addig neki is barátcserjét szednie? Mondjuk én is szedem, de csak a gyógyszer segített rajta.

És ha lemegy neki a normális szintre, mennyi idő, mire megemelkedik a spermium száma?

Vagy ez nem ilyen egyszerű?

Szed amúgy Folandrolt meg vitaminokat is.

2023. jan. 24. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!