Lehet terhes a párom?

Figyelt kérdés

1 hónappal ezelőtt hagyta abba a fogamzásgátló szedését

5 napja késik, ma volt háziorvosnál gyomorfájással.. aki azt mondta valószínűleg terhes(???) és teszteljen 2 hét múlva.

Szerintem a gyógyszer még hat egy ideig illetve az abbahagyása okozza a kimaradt menzeszt.

Ti mit gondoltok?



2022. nov. 16. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha abbahagyod már nem véd. Ha késik neki 5 napja akkor már tesztelhet
2022. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szexeltetek mióta nem szedi a gyogyszert?

A gyogyszer csak akkor véd ha szeded plusz ugye az a 7 nap amíg szünetet tartasz 2 levél között és éppen menstruálsz.

Ha már 5 napja késik bőven lehet tesztet csinálni . Nekem 1 nap késes után is már erős pozitív volt a tesztem

2022. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1) A gyógyszer nem hat még egy ideig, nem véletlenül kell más módon védekezni ha kimarad egy szem a szedés közben. 2) Kimaradt menzeszt sok minden okozhat, igen, akár a gyógyszer abbahagyása is, de terhesség is ha nem védekeztetek másképp.


Milyen hosszú volt a ciklusa a gyógyszerszedés előtt? Ha nem extrém hosszú, akkor a gyógyszer miatti szabályos 28 napos ciklushoz képest 5 napos késéssel akár már most is tesztelhet, de ha nagyon akar várjon még pár napot/1 hetet, de felesleges 2 hétig várnia.


A háziorvos miből gondolta, hogy terhes? Van más tünete is? A gyomorfájás pont nem kora terhességi tünet, de ilyen korán nem is nagyon szokott még lenni tünet, vagy ha mégis akkor inkább erős pre-mens tünetek (feszülő mell, szurkálás/feszülés a méhben, petefészeknél, puffadás pl.).

2022. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De miért hagyta abba? Nem kellene előbb tájékozódni, vagy legalább elolvasni az elrakott hetedikes biológia könyvet?
2022. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem 8 hónap után jött meg először miután abbahagytam a fogamzásgátlót. Nem biztos, hogy mindjárt pontos ciklusa lesz valakinek ha abbahagyja. Viszont nem hat már a gyógyszer. Van olyan ismerősöm aki abbahagyta a gyógyszert mert babát szerettek volna és az első hónapban terhes is lett.
2022. dec. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!