Meforaltól hipoglikémia?

Figyelt kérdés

Meforaltól és korábban Merckformin XR-től hipoglikémia lép fel nálam már többször..majdnem elájultam ,után egész nap rosszul voltam.

Mercformint abba kellett hagynom emiatt.Most Meforalt írtak fel 250 mg este és attól is rosszul lettem a 2.napon.

Peteérés miatt írták fel,enyhe IR és picit magas cukorérték mellett.Amúgy nem kellene a gyógyszer csak a baba miatt.

Figyelek az étkezesre.

Normális ez??

Járt így valaki?

Diatetikus szerint a sporttal amit abbahagytam a codiv időszak alatt szépen vissza fog állni a cukor megfelelő étkezéssel.

Akkor csak azért adják a gyógyszert hogy felgyorsítsák a folyamatot?



2022. nov. 18. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet a metformintól hipózni. Más az oka a rosszullétednek.
2022. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet,kifejtenéd?Merckformin szedése után pár nappal,Meforal szedése után 2 nappal lettem rosszul.
2022. nov. 18. 18:54
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Simán lehet. Mit jelent pontosa, hogy figyelsz az étkezésre?

Ha már a cukrod is magas akkor ott nem gyenge ir van, hanem már igt inkább.

2022. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És mennyi volt a cukrod, amikor szerinted hipóztál?
2022. nov. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Diatetikusnál voltam és a megbeszéltek szerint napi 5* eszem,és olyan arányban ahogy kell.A rosszullét előtt is ettem 2 órával,talán egy picivel kevesebbet mint szoktam.2,5 óránként eszem.

A cukrot teljesen elhagytam.

A rosszullétkor nem tudtam mérni mert nem voltam otthon.Egyebként sem kell mérnem,de én azért szoktam.

Nagyon ijesztő a rosszullétem,szédülök és mintha el akarnék ájulni.

Egy szőlőcukrot kellett bevennem utána jobb lett de utána egesz nap fáj a fejem gyenge vagyok.

Egy fórumban írta egy hölgy h neki ugyanezek a tünetei,és neki az Inofolic prémiumtól is ez volt.Azt is ittam,de abbahagytam endokrinológus javaslatára mert befolyásolja a ciklist...

Az a baj hogy ahány ember annyi félét mond.

2022. nov. 19. 07:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem mérted a cukrod, akkor nem tudhatod, hogy hipóztál-e. Nyilván nem, mert nem használsz inzulint.
2022. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem csak annak lehet aki inzulint használ.

A hipoglikémia előfordulása és okai


Az alacsony vércukorszintet rendszerint valamilyen okból kialakuló túlzott inzulinhatás, ritkábban a máj cukortermelő képességének csökkenése okozza.


A hipoglikémia kialakulhat különféle gyógyszerek, vegyszerek hatására. Előfordulhat cukorbetegség kezelésére szolgáló gyógyszerek véletlen vagy szándékos túladagolása miatt is.

2022. nov. 19. 11:05
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Újra kéne beszélni dietetikussal. Emberek vagyunk, nem ugyan az felel meg mindenkinel. Lehet, hogy neked 7 felé osztott étkezés kell.
2022. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi!Egyebként sokszor érzem úgy hogy tudnék többször enni.
2022. nov. 19. 16:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Túladagoltad a metformint? Mert akkor valóban hipózhattál tőle.
2022. nov. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!