Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mire számíthatok az alábbi...

Mire számíthatok az alábbi hormoneredményekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 nap múlva megyek endokrinológushoz a laboreredményekkel, de hát érthetően nagyon türelmetlen vagyok, aki esetleg jártas a témában, megköszönöm ha válaszol.


30 évesek vagyunk a férjemmel, babát szeretnénk, 1 éve nem jön össze. Rendszeres ciklusom van peteéréssel, semmilyen problémát, tünetet nem tapasztaltam korábban, csak nem jön a baba. A hormonvizsgálaton derült ki hogy magas a TSH-m és Prolactinom. A 3. napi vérvételen TSH 6,780 mIU/L, (T4, TP0 jó) Prolactin 731 mIU/L. Illetve egy kicsit magas a kortizolszint, nem tudom ez mennyire számít. Minden más érték jó (LH, FSH - az arányuk 1,3 erről is olvastam, hogy számíthat - Progeszteron, Ösztradiol, Tesztoszteron, minden okés.) 21. napi vérvételen a Prolactinom még magasabb, 958), progeszteron 71. Valószínűleg 2 hónappal ezelőtt volt már egy kémiai terhességem, halvány pozi teszt után pár napra jött meg. Kérdésem, hogy ilyen TSH-val (tudtommal 1 körül ideális teherbeeséshez, bár nem tudom mennyire ugrálhat) hogyan jutott egyáltalán pozitív tesztig szerencsétlen szervezetem, másrészt hogyan van 71 progeszteronom ilyen magas Prolactin szint mellett? Nem alacsonynak kellene lennie mellette? Már az is megfordult a fejemben, hogy épp kezdődne a terhesség, azért ilyen jó a progeszteron értékem, de hogy megmaradjon ebben a hónapban sajnos már későn jutok el dokihoz, hogy gyógyszert adjon.. Illetve kérdésem, hogy a prolactinszint is valószínűleg a pajzsmirigy-alulműködés miatt magas? Melyiket fogják kezelni várhatóan, ha az egyik megy le, megy le a másik is? Vagy mindkettőt kell? Nagyon rosszakat olvastam a gyógyszerekről :(


Tudom, hogy hiányzik a T3, illetve cukorterhelésen nem voltam még, decemberbe megyek, kérlek titeket, a tudott értékek alapján segítsetek, ha tudtok. Szerintetek lehet ebből diagnózist felállítani vagy mennem kell még ezer helyre?



2022. nov. 25. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
De mennyi az fsh és az lh, tesztoszteron?
2022. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ezt az endodoki meg fogja mondani, de ezek gyógyszerrel jól kezelhető dolgok ne aggódj (pajzsmirigy, prolaktin)
2022. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szabad T4 : 17,0 pmol/L

Thyr.pero.Ab (TPO) : 14,6 IU/mL

FSH (ECLIA) : 5,9 U/L

LH (ECLIA) : 7,8 U/L

Tesztoszteron : 1,03 nmol/L

Kortizol 7-10h : 574 nmol/L

Ösztradiol : 37,8 pg/ml

2022. nov. 25. 13:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy inzulin terhelést mindenképp csináltatnék.
2022. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Megvan az időpontom már. Mert gyanús valamelyik érték? Vagy csak úgy, mert fontos az is?
2022. nov. 25. 14:34
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát az, hogy az lh magasabb mint az fsh elég gyanús. Maximum 1:1 lehetne az arányuk, de ideális esetben a lhnak alacsonyabbnak kell lenni. Az ir gyakran társul pajzsmirigy gonddal is.
2022. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A prolaktin szint IR miatt is lehet magas. Van, hogy magától csökken a prolaktin, ha rendben lesz a cukor és inzulin. Ha mégsem, akkor bromocriptin helyre teszi a prolaktint. IR és magas TSH külön külön is okozhat vetélést , vagy össze sem jön a terhesség. A terheléses cukor és inzulin vizsgálat nagyon fontos, akkor is ha a cukrod egyébként rendben lévőnek tűnik. De mindenkèppen hárompontos kell és nem csak cukor, hanem inzulin. Különben semmi értelme. Sperma vizsgálatot is érdemes csináltatnia a párodnak. Ha a DNS fragmantàció nem jó , az is okozhat vetélést. Nem kell annyira félni a gyógyszerektől. Ha ezek után is minden rendben akkor petevezető átjárhatósàgi.
2022. nov. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 5 pontos kéne.
2022. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
TSH ugrálhat rendesen, nekem kéthavonta nézték, simán ugrált 2 egész értéket is, bár a határértéken belül. Normál T3-T4 mellett. Prolaktinom nekem is tiédhez hasonló, de azt a gyógyszer simán letolja. FSH és LH volt még nekem szanaszét. Az inzulinom évek óta magas volt hárompontos terhelésnél, de a dokik szerint nem “olyan” magas, mint egy jól kifejlett IR, nem ajánlottak rá semmit, fennállt a fogantatáskor és a terhesség alatt is, és úgy se érdekelt senkit (50-60 körüli értékek). Így azt mondanám, nem kell parázni.
2022. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Kaptam a prolactinra és a pajzsmirigyre is fél-fél tablettát, habár a makroprolaktinaemia még nincs kizárva (ebben az esetben ugye hiába magas a prolactin szám, nagy részük inaktív, ezért nem számít). A 3. és a 21. napi leletemen is az van, hogy prolactin PEG után "készül". De már nem készül semmi, nem értem. Egyelőre még nem sikerült elérnem a helyet, hogy ezzel az értékkel mi van, és a nőgyógyász se adott egyértelmű választ, hogy addig is szedjem-e a Bromocriptint, nem árt-e így.. Vagy ez amúgy is ritka dolog? Diagnózisnak ettől függetlenül ráírta a hyperprolactinaemia-t.


Egyébként pedig azon gondolkodtam, hogy vajon miért 1 év a protokoll a kivizsgálásokra? Miért nem ezzel kezdik, ha valaki babát akar. Sok olyan kockázatot is ki lehetne zárni, amivel a teherbeesés sikerül, de mondjuk vetélés lesz a vége. Vagy erre nincs kapacitás? Államilag oké, de a magán helyeken is ezt az 1 évet mondják. Kicsit bánom, hogy ennyit vártam, de fél év után is rákérdeztem az orvosnál és azt mondta még nem kell, ennyi idősen panasz nélkül nem kell. Nem akartam erőszakos lenni, amikor nem értek ehhez, miért bírálnám felül, amit mond egy hozzáértő.. Ti mit gondoltok?

2022. nov. 29. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!